podvod ponzi

Onecoin – zabiják bitcoinu, nebo podvodné Ponzi schéma?

.

Nebudeme chodit okolo horké kaše – první možnost to není. OneCoin není kryptoměna. Kdo do tohoto schématu vložil peníze, patrně je již nikdy neuvidí. A to z mnoha důvodů, které si v tomto článku rozebereme.

OneCoin, OneLife – různá jména pro stejný podvod

OneCoin, OneLife, OneAcademy. Projekt vystupuje pod různými hlavičkami a funguje na principu multilevel marketingu (MLM) a léty ověřeném business modelu strýčka Ponziho. V tomto článku najdete hlavní důkazy potvrzující, že OneCoin je od samého počátku jeden velký podvod a vábnička na hloupé investory.

Oficiálně prodává projekt pouze vzdělávací balíčky (sestavené z materiálů, které lze na internetu běžně dohledat zdarma, nebo z e-booků za pár dolarů), které stojí od 110 do 27 500 eur. Za ně získá zájemce promo materiály a tokeny, které může následně využít při „těžbě“ OneCoinů.

Prodejem balíčků a nabízením dražších a dražších balíčků se zabývají affiliates, kteří, stejně jako v jiných MLM systémech, mají provize z následného verbování dalších a dalších členů. Pokud tedy někdo mluví o tom, jak se mu daří a představuje Onecoin jako skvělou investici a zdroj obrovských příjmů, zcela jistě tím nemyslí samotný „coin“, ale skutečnost, že se mu daří přesvědčit nové a nové „investory“, které ať už vědomě, nebo nevědomě za příslušnou provizi vede na finanční porážku.

Jediným způsobem, jak získat nějaké peníze zpět, nebo dokonce vydělat, je získávat nové ovečky – pokud na to ovšem máte žaludek a nebojíte se případného trestního stíhání za vědomé rozšiřování pyramidálního podvodu.

OneCoin má sídlo v Bulharsku, kde sídlí hlavní tvář projektu Ruja Ignatova a kde se údajně nacházejí servery, na kterých je OneCoin těžen.

OneCoin není kryptoměna

Promo texty a videa mluví o OneCoinu jako kryptoměně, na jedné z konferencí byl dokonce promítán obří nápis „Bitcoin Killer“. Nic však nenasvědčuje tomu, že by OneCoin byl skutečnou kryptoměnou, jako jsou Bitcoin, Litecoin, Dash, či desítky dalších altcoinů.

OneCoin není obchodován na žádné otevřené kryptoměnové burze, nejznámější webová stránka s přehledem obchodovaných kryptoměn Coinmarketcap.com proto OneCoin vůbec nezmiňuje. Srandacoiny jako TrumpCoin či TitCoin jsou v tomto ohledu dokonce více kryptoměnou, než OneCoin.

Jakkoliv si „tvůrci“ Onecoinu berou za vzor bitcoin a na jeho úspěchu demonstrují budoucí úspěch Onecoinu, nic není vzdálenější pravdě. Bitcoin je (první) kryptoměna a otevřený systém se sdílenou decentralizovanou databází. Nemá žádnou centrální autoritu a nejde jen tak jednoduše „vypnout“.

Onecoin je uzavřené schéma vedené „firmou“ (majitelem), které může být kdykoliv ukončeno jak samotnými majiteli, tak policejními a vyšetřovacími orgány. Výsledek bude stejný – peníze už nikdy neuvidíte.

Falešný blockchain a pár technických pojmů:

Neexistuje důkaz o tom, že by OneCoin běžel na blockchainu. Na oficiálních stránkách je pod odkazem /blockchain k nalezení pouze promoční video a obecné povídání o síle této decentralizované databáze (čti o síle bitcoinového blockchainu). Členům OneCoinu je náhled údajného blockchainu přístupný a po většinu minulého roku vypadal takto:

onecoin podvod blockchain

Ano, takto směšně. Dle Tima Tayshuna, který se OneCoinem dlouhodobě zabývá, je takovýto „blockchain“ falešný z následujících důvodů:

 • Obrázek za textem „Current block is mining from“ je generická grafika z Shutterstock.
 • Stáří bloku nevykazuje téměř žádnou deviaci; pokud by členové OneCoinu opravdu mezi sebou soutěžili v těžení OneCoinu, pak by stejně jako u bitcoinu bylo desetiminutové stáří bloku pouze dlouhodobým průměrem. Dle Tayshuna však OneCoinový „blockchain“ nikdy neukazuje deviaci větší, než 1 minutu.
 • Počet transakcí na tomto „blockchainu“ není nikdy vyšší, než jedna. OneCoin je přitom obchodován na interní, uzavřené burze.
 • Velikost bloku je příliš vysoká na jednu obsaženou transakci (1 bitcoinová transakce má 1-2 kB) a nevykazuje deviaci. Pokud by docházelo ke skutečné těžbě s rozličnou obtížností, promítlo by se tato skutečnost v podobě deviace ve velikosti bloků.

Na základě analýz, jako je ta od Tima Tayshuna, přistoupil OneCoin k přepracování blockchainu. Detailní technický rozbor této nové verze a procesu údajného těžení naleznete zde. Za zmínku stojí například zjištění, že „těžba“ probíhá pouze ve smyslu okamžité konverze zakoupených tokenů za OneCoiny, nikoli ve smyslu odměny za zpracovaný blok transakcí.

Tady je nutné si uvědomit, že skutečná „těžba“ neznamená ani u bitcoinu nic jiného, než potvrzování transakcí, kterými si mezi sebou účastníci posílají určitou hodnotu (bitcoiny). Ať už platíte bitcoinem za kávu, nebo posíláte na druhý konec světa nějakou platbu, jedná se o transakci, která je zařazena do „bloku“ a potvrzována. Vzhledem k tomu, že Onecoin nikdo nikomu neposílá (nic s ním neplatí), není co potvrzovat, transakce neexistují. OneCoin nemá ani nic takového, jako je adresa, peněženka (znáte z bitcoinu) apod. Vše, co účastník systému vidí, je jen iluze centrálně vytvářená v Bulharsku a zobrazována na jeho monitoru.

V říjnu 2016 navíc OneCoin oznámil spuštění „nového, lepšího“ blockchainu, který umožnil těžení 50 tisíc OneCoinů za jednu minutu, namísto předešlých 10 tisíc za deset minut. To je v souladu se změnou, kterou Ruja Ignatova, hlavní promotérka OneCoinu, oznámila o několik měsíců dříve: namísto původní 2,1 miliardy OneCoinů jich nakonec bude 120 miliard! Ano, čtete dobře – měnová zásoba se z rozhodnutí vůdce znásobila 57 krát!. Aby toho nebylo málo, každému členovi se při spuštění „nového blockchainu“ zdvojnásobily jeho coiny. OneCoin totiž usiluje o globální prvenství a finanční revoluci; a k tomu jich musí být hodně hodně moc 🙂

Pro OneCoin neplatí ekonomické zákony

Dopad na proklamovanou cenu OneCoinu přitom spuštění hyperinflace měnové zásoby a zdvojení uživatelských coinů nemělo údajně žádný. Naopak, hodnota během roku 2016 dle vedení projektu stoupala od 4 EUR až k 7,85 EUR, ke konci roku 2017 by přitom měla být podle odhadů přes 100 EUR. OneCoin by tak při vytěžení celé měnové zásoby měl mít kapitalizaci přes dvanáct bilionů eur. Což je poměrně dost, uvážíme-li, že největší kryptoměna současnosti, která je veřejně obchodovaná a přijímaná čím dál větším počtem obchodníků, má kapitalizaci okolo čtrnácti miliard eur (tj. tisíckrát méně).

Není snad třeba zdůrazňovat, že zatímco je kurz bitcoinu určen pouze transparentní nabídkou a poptávkou na světových burzách, OneCoin kurz si jeho představitelé vycucali z prstu.

Stejně jako u jiných podvodných projektů lákajících na pohádkové zbohatnutí, i u OneCoinu vedení počítá s tím, že míří na cílovou skupinu, která se nezamyslí nad vztahem mezi velikostí nabídky a cenou a je ochotná uvěřit dokonce i výrokům, jako je tento (zdroj):

„Aby vyšla vstříc rostoucí síti obchodníků a usnadnila další růst ceny, Dr. Ruja Ignatova oznámila, že počet OneCoinů k vytěžení se zvýší na 120 miliard. (…) Tím, že vytvoříme více coinů, umožníme rozšíření mezi více lidmi a na více místech a posílíme tím značku.“

Základní ekonomické poučky a zákonitosti u OneCoinu očividně neplatí.

 Simplecoin směnárna

OneCoinu nevěří ani samo vedení

Že je OneCoin jeden velký podfuk, je dále patrné ze skutečnosti, že v jeho hodnotu nevěří ani samotní šéfové. V červnu minulého roku začala organizace nabízet svým affiliates úžasný a prémiový tablet (čti zastaralý křáp), který se běžně prodával za cenu okolo 50 EUR. Cena pro členy OneLife byla 550 EUR. To však není vše – kdo chtěl platit bitcoinovým zabijákem, zaplatil 1160 OneCoinů. Dle tehdy prezentované ceny to představovalo 7236 EUR (195 tisíc Kč). Má-li tablet skutečnou hodnotu 50 EUR, pak se dopočteme ke skutečné ceně OneCoinu ve výši 0,04 EUR, což je 155x méně, než oficiálně prezentovaná cena. Něco tady rozhodně nehraje.

Mimochodem, pokud by někdy byla některá burza ochotná přijmout OneCoin k obchodování, reálná cena OneCoinu je mnoha odborníky odhadována na maximálně 0,01 EUR – především z důvodu počáteční obrovské nabídky (každý Onecoinista by chtěl své coiny prodat a alespoň něco získat) a prakticky nulové poptávky… A i to je spíš hodně teoretická představa, vzhledem k tomu, že s kryptoměnou nemá Onecoin společného vlastně nic.

To není vše. V únoru tohoto roku má být spuštěna platforma pro obchodníky s názvem DealShaker. Ta bude tak úžasná a supervýhodná, že si z každého uskutečněného obchodu organizace vezme provizi okolo 25 % – obchodník zde musí přijmout minimálně 50 % částky v OneCoinech, z eurové částky si poté správce ukousne 50% „reklamní poplatek“.

Z toho je patrné, že vedení touží po starém dobrém fiatu (eura, dolary), jelikož bezcenných OneCoinů si mohou vytvořit, kolik chtějí. Otázkou je, jaký zoufalec by na této stránce obchodoval – možná, že si zde mezi sebou budou OneCoinisté přeprodávat vzdělávací balíčky a dle pokřivené logiky MLM světa tak pohádkově zbohatnou.

Za zmínku stojí, že v očekávání spuštění DealShaker byla „dočasně“ zavřena vnitřní burza xcoinx. Tam donedávna mohli OneCoinisté část coinů odprodat, ačkoli dle svědectví byla většina požadavků trvale neuspokojena. Jinými slovy – coiny jste mohli na vnitřní burze nabídnout (ale jen mizivé procento denně), protistranu ochotnou bezcenný šunt koupit jste ale hledali marně.

Smyčka se stahuje. Jak dlouho OneCoin vydrží?

Okolo OneCoinu se postupně stahuje smyčka, a to jak ze strany různých vyšetřovacích orgánů, tak i zhrzených členů. Během minulého roku byli v Číně zatknuti hlavní promotéři (zabaveno 45 milionů dolarů) a OneCoin zde byl regulátorem prohlášen za podvodný projekt.

Během posledních pár měsíců zavřeli regulátoři bankovní účty projektu v Singapuru, Itálii, na Kypru a v dalších zemích. V Indii vzali dva nachytaní investoři spravedlnost do svých rukou, a promotéry unesli. Před participací v projektu varují finanční regulátoři ve Spojeném království, Německu, Slovinsku, jako pyramidové schéma byl nedávno OneCoin úřady zakázán v Itálii.

Finální otázkou ohledně OneCoinu zůstává, jaká bude celková finanční škoda a zda se podaří vedení a velké promotéry dohnat ke spravedlnosti. Ti se patrně z celého projektu pokusí vybruslit tak, že OneCoiny svých oveček transformují na virtuální akcie, ty upíší na některé asijské burze, a výsledný krach tržní ceny již nebude jejich problém. Nebylo by to koneckonců poprvé – jak si ukážeme v pokračování, většina OneCoinových hlavounů se totiž obdobnými podfuky živí již dlouhá léta.

To je také hlavní důvod, proč se na tomto serveru vůbec OneCoinem a podobnými kryptoměnovými „scamy“ a podvody zabýváme. Většina lidí totiž podléhá velké iluzi o snadném zbohatnutí na kryptoměnách, se kterými však OneCoin nemá nic společného – lidé ale bohužel nedokáží rozlišovat. V okamžiku, kdy jim místo peněz vložených do podobných Ponzi schémat a pyramid zůstanou jen oči pro pláč, budou házet špínu (a média jim v tom vydatně pomůžou) na kryptoměny jako celek – a to si ani bitcoin, ani jiné skutečné a užitečné kryptoměny nezaslouží.

Máte-li tedy ve svém okolí někoho, kdo by pravdivé informace o kryptoměnových šmejdech ocenil, dejte mu prosím o tomto článku vědět, nebo rovnou sdílejte na sociálních sítích… Díky.

Pokračování příště

Podobné články

29 comments

 1. Ano, jestli vás zajímají cryptoměny, dobrým základem je aby byla měna decentralizovaná, dalo se za ní něco koupit ne ve vlastní uzavřené komunitě a s doplatkem ale rovnou. Za Bitcoin můžete třeba koupit na Alze a stovkách jiný e-shopů s platební bránou Gopay, vybrat z bitcoinmatu a nebo platit i jinde ve světě.Pak taková měnu by měla být na nějaké veřejné burze obchodovatelná a to potvrzuje její momentální cenu. Tyto MLM systémy jsou finanční modelem jak má vydělat vedení, které navíc jak již bylo zmíněno celou hru a její pravidla ovládá. To neznamená, že to nemůžete ve svém MLM podnikání používat a že na tom nemůžete vydělat. Ale pravou cenu otevřené cryptoměny určuje otevřený trh. Všechno ostatní je jen vaše hra uvnitř vaší komunity. https://coinmarketcap.com/ tady jsou tisíce měn. Zkuste to.

 2. čaroděj

  Lidičky, slyšeli jste o Dascoinu? Je to něco fantastického, Moc informací jsem na netu nenašel,. Prý za tím stojí v pozadí stejní lidé jako u Onecinu. Nabídka je opravdu lákavá jen 0,5 EURa za minci…Ale na burze prý budou až v roce 2018. Máte někdo nějaké informace? Nerad bych hodil peníze do vesmíru.

 3. Jan

  Pozdravujem všetkých tých odborníkov na kryptomeny, čo sa tu vyjadrovali ešte začiatkom roka k super podvodu onecoinu. Len teraz som zvedavý, ktorý z vás si prizná svoju vlastnú nevedomosť.
  Nebudem tu ospevovať onecoin, nie je to jediný projekt v ktorom ma peniaze, ale zopár faktov:
  Dealshaker nie je to vždy úplne to top, ale ďakujem a som rad, že vlastním pseudo kryptomenu, či ako to tu nazývate, za ktorú som si reálne dokázal kúpiť VW passat (doma od 6.10.2017) a to formou, že 70% bolo zaplatene onecoinom a 30% v hotovosti v €. Možno autor tohto článku a odborník na kryptomeny 😊 by som chcel vedieť koľko a do čoho investoval, má na to aby si kúpil passata za 32 600€, ale mne stačilo na to 9780€ + cca 2056 onecoinov.
  Takže pozdravujem Jozka a dúfam, že sa tiež vozí v novom passate za 9700 €
  Ale keďže sa kryptomenou zaoberá už od roku 2015 určite investoval do BTC, lebo vedel že predpoklady boli že 12/2018 mal byt 5000$ čo sa stalo, už tento týždeň 😊
  Osobne by som si na žiaden projekt nedovolil tvrdiť, že je to 100% pokiaľ by som nemal neprestrelene dôkazy a nie sa iba opieral o tvrdenia iných autorov. Alebo všetko, čo je odlišne je hneď podvod a zle ? V tom prípade vyhlásme hon na čarodejnice a upáľme všetkých novátorov.

  • Marek

   Jasné 😂,za shitcoin si kúpil auto z Číny.A prečo nie BMW,ktoré ponúkali na čínskom fake eshope a zároveň stálo v USA u dealera v autosalóne ?😂😂

  • Josef

   Jaká agentura Reuters? Dáváte odkaz na nějaký turecký web, proboha :-D.
   Vy OneCoinisti jste už opravdu zoufalí.

   • Rada

    On ten pán sice neumí anglicky, ale zřejmě si všiml poslední věty v tom zoufalém PR článku (evidentně zaplaceném), kde se zmiňuje agentura Reuters o potenciálním využití blockchainu a o aktivitě singapurské banky a konsorciu dalších bank, které zvažují využití blockchainové technologie v segmentu obchodu s cennými papíru. O Onecoinu nepíše Reuters ani slovo, holinky jako hodinky, že jo 🙂
    Ten rozdíl mezi skutečným blockchainem a pseudovýmyslem, kterému u Onecoinu říkají blockchain, to Onecoinstům na přednáškách nikdo nevysvětlí, tam jim stačí vymýt mozky máváním stoeurovek před obličejem. Smutné.
    A pak to dopadá tak, že si tihle zblblíci nasdílejí nějakou PR hovadinu z obskurního webu a navzájem se plácají po ramenou, jak to těm nepřejícím sviním Reuters hezky natřel. LOL 🙂

 4. Pav

  Dobry clanek, ktereho bylo treba. Samozrejmne je dobre vedet, rozdil meni kryptomenou a doslova virtualni menou. Skoda ,ze nebylo vice informaci pro lidi z CR kteri do toho dali penize – hodily by se prakticke rady regionu, odkazy na legislativu atd.
  Tesim se na druhy dil, kde by melo byt vice informaci o lidech, kteri pro tuhle velkolepou show pracuji, jejich minulost atd. Diky!

 5. Maria

  Tak asi naposledy,!!! Poslala som známemu,o ktorom viem,že je v ONEcoin a samozrejme má aj ľudí pod sebou. Jeho reakcia: Proč ste mi to poslala?? Aby ste ochránil svoje peniaze,ak sa ešte dá. Dostala som vynadano, Očierňujem projekty,a prečo vôbec som to poslala,česká mentalita,ktorá si myslí,ak bude pomluvát program Onecoin tak zbohatne. No niekomu sa jednoducho pomôcť nedá. Ponaučenie nabudúce si ušetrim čas pre seba.

  • Satoshi

   Já jsem ještě pořád nepochopil, jak se dá zbohatnout pomlouváním OneCoinu, asi nějaký tajný obchodní model 🙂

 6. Atetion

  Zdravím,
  pěkný článek, který se Vámi zakládá především na spekulacích, zkreslených informacích a také na propagaci BTC. Už jen to , že se zaštiťujete Karlem Filnerem, kterému jeho vlastní kryptoměna nefunguje je příslibem zaujatosti a podjatosti. Bylo by především moudré dát si tu práci a zjistit relevantní informace, nikoli zkreslené polopravdy. To, že je OC skutečným trnem v očích mnoha lidí vlastnící nestabilní BTC, jehož volatelita je neobchodovatelná pro drobné podniky a zároveň je BTC ochráněn tím nejméně možným způsobem, je žalostné. Nicméně chápu, že nejste-li autorem ani jedné ze zmíněných kryptoměn, budete „zpívat, jak Vám platí“
  Závěrem: I špatná reklama, je také reklama a jak se zdá musíte mít za sebou neuvěřitelnou armádu velmi kvalitních právníků, neboť Ti lidé, kteří díky Vašemu článku nyní neinvestují do OC kryptoměny Vás mohou a pravděpodobně budou žalovat o ušlý zisk.
  Těším se na Vaše další příspěvky.
  J.

  • Jan

   Pravinkov bude nasjkor potrebovat cela podvodna schema OneCoinu, vsetci lidri, ktori zamerne a s vedomim, ze ide o primitivnu ponzi schemu lakaju do tohto celosvetoveho podvodu dalsie nevinne a neinfomovane obete. Ludska chamtivost je nekonecny a silny nastroj pri verbovani dalsich ovci.
   Nikomu nic zle neprajem, asi mate nainvestovane vo OneCoine. Najlepsie by bolo keby tu ziadny Onecoin nikdy ani nebol a nevinni ale chamtivi ludia mali svoje peniaze doma.
   Toto ale dobre nedopadne.

 7. Andrej Luštík

  Výborný článek, už jenom z toho důvodu , že získávání informací je hodně složité a zabere hodně času, protože se musíte prokousávat množství článků za kterých někdy vůbec nic nezískáte. Tady už ani nejde o to podávat nové informace za každou cenu, ale neustále dokola opakovat, že se jedná o podvod jako celek. Vždy tvrdím, že se na každém takovém projektů i jiném dá vydělat a ne vždy se to dá prokázat od začátku. Právě proto pokud OneCoin jako takový byl na počátku velice zajímavý a lákavý projekt tak se zákonitým postupem dostal do stádia kdy už je prokazatelné, že se jedná o podvod. Vedení tohoto projektu neustálými změnami a zaváděním nových možnosti na obchodování a dalšími novinkami jenom prodlužují agonii celého systému mající za úkol nalákat další investory do posledního okamžiku než dojde ke zhroucení.

  • Ondřej

   On je to zřejmý podvod už od začátku. To znám případy lepších podvodů, kdy na začátku skutečně stála funknční kryptoměna a po vypuštění na burze a krátké pump-dump akci přistál na redditu obrázek zakladatele, který mával svým ovečkám a děkoval jim za peníze.

   Kdyby to byl aspoň ponzi, které by někomu vyplácelo, měli by větší úspěch. Některá ponzi dneska dokonce dopředu hlásí, že jsou ponzi a přitom ti lidé do nich peníze strkají.

 8. Pavol

  Priemerny clanok, cakal som nieco lepsie, nejaky novy obsah, nove veci, argumenty novinky, no nedockal som sa. Takychto clankov najdete na anglickych blogoch tucty. Rovnako tak o Bitcoine, z cias ked zacinal, aj dokonca z minuleho roka nejake. Takisto o inych kryptomenach. Haters gonna hate. Neviem ale ci by som na tom staval kvalitu svojho blogu, asi skor nie. To iste len pretocene 300x z inej strany. Mimochodom, ten obrazok blockchainu je stary dobre ze nie pol roka. Cakal som nieco viac.

  • Ondřej

   „Mimochodom, ten obrazok blockchainu je stary dobre ze nie pol roka“

   jestli to nebude tím, že nový není k dispozici. Protože žádný blockchain pro OneCoin prostě není.

  • Tak poslední novinky, že xcoinx nefunguje a DealShaker bude fiasko, tam jsou. „Nový blockchain“ je detailně rozebrán v odkaze. To, že ten zobrazený v článku je starý, vím. Byl to „blockchain“, který uživatelé viděli po většinu času, co OC jede.

   Ono u OC už je spíše jen otázka týdnů či měsíců, kdy se to sesype.

   Nicméně počkejte si na druhý díl, kde si rozebereme, čím se hlavouni OC zabývali v minulosti, to bude také poměrně výživné. Většinou to jsou profesionální, dlouholetí scammeři.

   • marek

    Zaujímavé je ze dealshaker fiasko nie je, je na ňom asi 10 krát viac ponúk ako máte obdivovateľov aj z fillnerom a macakom dohromady. 😀 celý tento článok je založený na vašej predstave ako má vyzerať kryptomena, nie na faktoch.

    • Miro

     Ten e-shop od onecoinu je riadny odrb.Telefóny z múzea alebo novšie za premrštené ceny.Ostatný tovar je tiež za premrštené ceny.Treba sa nabaliť na sprostých a dôverčivých,kým onecoin padne.😂😂😂😂😂

    • Richard

     Marečku, ty si mi onakvejší dilinko, pochváľ sa nám, koľko onecoinov si si vymenil už za eurá? Alebo koľko si si kúpil aut / notebookov / telefonov na dealshakery? Alebo aspoň ručne ušitých podložiek pod pivo za 50 onecoinov z číny? 😀

    • Eagle

     Ponuk (předražených) je tam fakt dost, ale musíte to platit normálními penězi a k tomu ještě přisypat vaše OneCoiny 😀
     Takže když si to stejné koupíte na normálním e-shopu, tak to budete mít levnější.

     Až tam budou „ponuky“, za které se dá platit jenom vašimi OneCoiny, jen těmi, bez nutnosti přeplácet to Eury, pak můžete mluvit o tom, že „dealshaker fiasko nie je“ 🙂

  • Eagle

   „Haters gonna hate.“ ….. Co by lidi měli asi tak hejtovat? Ty ubožáky co nacpali svoje peníze podvodníkům z OneCoinu? Ti jsou spíš k politování.

   Mimochodem:
   * Už si za svoje OneCoiny můžete něco koupit? Teda bez toho, abyste k tomu museli ještě zaplatit plné místy i dvojnásobné ceny v €? Jako to máte na tom sranda shopu „DealShaker“?
   * Už můžete veřejně prodávat vaše OneCoiny? Převést je někomu mimo váš centralizovaný systém?

   Ale jo, máte plno OneCoinů, sice si za ně nic nekoupíte, nikdo si je nekoupí od vás, ale aspoň vás stáli hodně Euro 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..