onecoin zkušenosti

Hodnota Onecoinu je nula a DealShaker je fiasko

.

V pokračování analýzy populárního Ponzi schématu (četli jste první díl?) se podíváme na vývoj z poslední doby a zajímavou minulost těch, kdo stojí na vrcholu této pyramidy.

Onecoin má novou platformu. DealShaker, nebo VetešShaker? 

Dne 16. 2. spustil OneLife svou avizovanou obchodní platformu Deal Shaker. Jak se dalo očekávat, stránky xcoinx a interní burza již znovu spuštěny nebyly, ačkoli měly být původně opětovně otevřeny se spuštěním obchodní platformy. Nešťastníci s OneCoin účtem se tak svých čísílek na monitoru, představujících bezcenné Onecoiny (které však byly nakoupeny za reálné peníze) mohou nyní zbavit pouze prostřednictvím Deal Shakeru.

Zatím nejvýstižnější hodnocení Deal Shakeru nabídli dva komentátoři na facebookových stránkách OneCoin:

deal shaker veteš

                                        Nereálné ceny, zbytečné produkty

Deal Shaker, ve kterém je teď údajně registrováno přes 16 tisíc obchodníků, obsahuje kolem tří tisíc nabídek.

S klasickými e-shopovými prvky, jako je jakékoli pokročilé filtrování, si nikdo hlavu nelámal, nabídky jsou pouze rozděleny do několika málo kategorií. I v tomto rozdělení jsou však komické chyby, kdy pod elektronikou najdete třeba polštáře a domácí med.

Deal shaker onecoin med z Číny

Med je zasílán z Číny, náklady na dopravu hradí kupující

U některých nabídek nejde vůbec rozpoznat, o co se jedná, jelikož jsou kompletně v čínštině:

kde prodat onecoin

Hrnec, kotel, bomba? Jediné, co o této nabídce můžeme s jistotou říci, je cena okolo 7000 Kč

Mezi skvělými nabídkami si můžete vybrat např. telefon, který zažil svá nejlepší léta, když byl ještě americkým presidentem G. W. Bush.

jak prodat onecoin

-99 % z ceny před deseti lety

Stovky nabídek představuje všemožná veteš – knihy v maďarštině, zázračné čínské mastičky, bižuterie ze Srbska. Přehrabovat se v hromadě cetek je zábava na dlouhé večery, jelikož DealShaker umožňuje zobrazení maximálně šesti nabídek na stránku. Člověk si tak připadá jak v pravém bulharském vetešnictví.

Menšinovou nabídku pak tvoří použitelné zboží, které je však velmi předražené:

jak koupit telefon za onecoin

Ten samý telefon je v českých e-shopech k dostání za cenu od 6 290 Kč:

telefon huawei za onecoiny

Dvojí ceny, Onecoin bez hodnoty

Vysvětlení takto přemrštěné ceny je vcelku prosté. Cena sestává z 393 eur a 50,81 Onecoinů, které dle udaného kurzu mají mít rovněž hodnotu 393 eur. Prodejce platí platformě poplatek ve výši 25 až 50 % z eurové platby (dle obchodních podmínek). Prodejce tak z prodeje telefonu realizuje čistou tržbu ve výši 295 eur (uvažujeme-li spodní hranici poplatku) a 50,81 One Coinů. 295 eur = 7958 Kč, což je již cena blízká reálné hodnotě. Tržbě realizované v Onecoinech pak prodejce nepřikládá žádnou hodnotu.

Stejným případem je i tento projektor…

onecoin kurz - projektor

…který je na těchto stránkách k dostání za několikanásobně nižší cenu:

projektor za férovou cenu

Při otevření platformy bylo v nabídce i pár kusů elektroniky prodávaných pouze za One Coiny, jedním z nich byl všemi onecoinisty propagovaný (a všem nedostupný) iPad Mini. Patrně se jednalo o marketingový tah ze strany Onecoin vůdců. Každopádně v této kategorii se jednalo o jednotky zboží, které bylo okamžitě vyprodané a nyní jsou k dostání pouze nabídky z výše uvedených kategorií cetek, krámů a násobně předražené elektroniky.

ipad mini za onecoin

Korunu celému Deal Shakeru nasazuje sekce OneTravel Deals. Z názvu sekce lze usoudit, že se jedná o nabídky posvěcené přímo vedením. Nabízeny jsou zde pobyty v luxusních destinacích. První v nabídce je pobyt na Bali pro 2 osoby na 3 noci. Ačkoli konkrétní hotel v popisu zmíněn není, dle obrázku lze dohledat, že se jedná o Conrad Bali:

zájezd na Bali za onecoin

Pomocí portálu Booking.com lze při zadání stejných parametrů (2 osoby, 3 noci) získat následující nacenění:

zájezd na Bali reálná cena

Matematika je opět stejná. Zájemce na Deal Shaker zaplatí plnou cenu v eurech, něco navíc na poplatcích a Onecoiny nemají patrně pro prodejce žádnou hodnotu.

Ačkoli si to onecoinisté nebudou chtít přiznat, Deal Shaker je jedno velké fiasko. Ukazuje v plné kráse, co se stane, když jsou fiktivní ponzi body podrobeny tržnímu ocenění. Tržní hodnota Onecoinů dle tamních nabídek není 7,75 eur, ale čistá nula.

 burza binance

Po trvalém zavření vnitřní burzy nemají držitelé možnost One Coiny prodat a pohádkově zbohatnout, jak jim bylo nakukáno při nákupu „vzdělávacích balíčků“. A chtějí-li nyní One Coiny směnit za cokoli reálného, musí navíc zaplatit plnou cenu v eurech, která je ještě o desítky procent navýšená kvůli poplatkům platformy. Jediní, kdo na takovém modelu bohatnou, jsou opět pouze ti na vrcholu pyramidy.

Parta kolem Onecoinu a její minulost

 

Dr. Ruja Ignatova (alias Crypto Queen, alias Klepto Queen)

Ignatova byla CEO a hlavním promotérem One Coinu od spuštění v září 2014 až do října 2016, kdy vedení předala novému CEO Pablu Munozovi. Dle vlastního CV je držitelem titulu PhD z práva (univerzita neuvedena) a magisterský titul z Oxfordu (v CV má jako důkaz uvedenu fotku diplomu v nízkém rozlišení a odkaz na veřejnou facebookovou skupinu „Oxford“).

V roce 2010 společně se svým otcem Plamenem Ignatovem koupila německou továrnu Gusswerk Waltenhofen. Zanedlouho na to podaly místní odbory na nové majitele žalobu pro podezření z podvodného vyvedení 1 milionu eur z firemních účtů. Na jaře roku 2016 byli oba shledáni německým soudem vinnými a odsouzeni k pokutě a podmíněnému trestu vězení. (zdroje v němčině zde ).

Krátce před One Coinem byla součástí projektu Big Coin. Jednalo se o Ponziho schéma zaměřené na čínské investory, které se však nikdy pořádně nerozjelo a skončilo během několika měsíců. Zde najdete detailní informace a video, kde Ignatova mluví na prezentaci Big Coin k investorům:

Big Coin zkolaboval v srpnu 2014. O měsíc později vznikl One Coin a o Big Coinu se Ignatova již nikdy nikde nezmínila.

Sebastian Greenwood a Nigel Allan

Sebastian Greenwood Onecoin scam

Sebastian Greenwood

Jeden z One Coin hlavounů je Rujin věrný konspirátor, „pracovali“ spolu již na ponzi schématu Big Coin. Ještě dříve se věnoval propagaci podvodného MLM projektu SiteTalk/OPN. Tento projekt se na začátku roku 2016 sloučil s firmou One Life, aby podvodníci mohli vytahat ještě více peněz z naivních investorů, kteří stále věří pohádce o bohatství, které na ně čeká, investují-li ještě o pár tisíc více a počkají ještě o pár měsíců déle.

Sebastian Greenwod spolupracoval na několika (nejen) kryptoměnových podvodných schématech s dalším výtečníkem jménem Nigel Allan. Možná jste slyšeli o zkrachovalém projektu Brilliant Carbon, který prodával falešné Carbon kredity, nebo vás někdo lákal do úžasného investičního projektu Crypto888 – později přejmenovaného na Octacoin, aktuálně nabízeného pod názvem NanoCoin. Stejný scam pod různými názvy spojuje stále jedno jméno – Nigel Allan.

Jejich spolupráci na projektu Onecoin a dalších můžete shlédnout v tomto videu:

Tom McMurrain

McMurrain je jedním z nejaktivnějších One Coin náborářů a dlouhodobě se věnuje natáčení promočních videí, psaní motivačních blogů a o One Coinu dokonce publikoval i knihu. V některých svých videích se posluchače snaží úporně přesvědčit, že One Coin není podvod.

Před One Coinem se Tom věnoval různým podvůdkům, ten největší – podvody s kreditními kartami – mu dokonce vynesl 5 let ve vězení a nařízení vrátit 7,5 milionu ukradených dolarů.

Povedená partička, viďte? Co se dá dělat – podvodné projekty s vidinou obrovských zisků pro jejich organizátory přitahují podobné typy a Onecoin není rozhodně výjimkou.

Konec? Vnitřní burza uzavřena, sídlo firmy prodáno

Se zavřením vnitřní burzy a spuštěním trapného Deal Shaker, s odstoupením Ruji Ignatové a nedávným prodejem bulharského sídla se zdá, že konec One Coinu je již na dosah. Načasování finálního kolapsu celého schématu samozřejmě závisí na tom, jak dlouho budou investoři ochotní nechat se tahat za nos neustálými sliby o budoucích výnosech a při tom ignorovat veškerá fakta svědčící o tom, že své peníze spláchli do záchodu.

Podobné články

9 comments

 1. Zolba

  Ahoj,
  Mohla bych se zeptat, moje matka obchoduje s onecoiny, zamrzli ji ucet do 8/2018.. s tim, ze pak si penize muze vzit.. jak to tu tak ctu, rikam si, ze je to asi blbost!
  Poradite? Diky

  • Jirka

   První blbost byla, když do Onecoinu vůbec šla, ale to se asi dá pochopit, oni mají marketing vymakaný, na jejich cílovou skupinu to funguje.
   Bohužel – v 8/2018 už žádný Onecoin nebude a jeho distributoři budou sedět v base.

 2. Mik0007

  Pro Pavla – je docela zajímavé, že se těch BMW X6 prodavá 50 ks a všechny mají v popisu VIN 5UXKU2C54H0N85451. Jen tak mimochodem se to auto už prodalo na cars tečka com. Druhá zajímavost je i to, že paní Ruja Ignatova při představování své první podvodné měny Bigcoin uvádí registrační údaje provozovatele tj. Cryptoreal tečka com, a stejná společnost se dnes prezentuje ve spojitosti s Onecoinem.

 3. hary

  Je zajímavé, že BMW se stejným VINem a stejnými fotkami se prodává v Ohiu v USA.(link v poli „webová stránka“) za dolary. Navíc na dealshakeru je uvedeno, že prodejce je v číně. Přitom VIN hovoří o tom, že auto je určeno pro severoamerický trh. I ostatní auta, která se na dealshakeru prodávají za onecoiny jsou akorát zkopírované inzeráty z jiných stránek. Důkazů se dá dohledat celá řada (mám to uložené). Fotky auta čínského prodejce, přitom jsou focené před autosalonem v Ohiu atd. Celé je to akorát podvod a spíše si myslím, že případný zájemce přijde o onecoiny (tady se asi nic neděje, protože onecoin má nulovou hodnotu) a samozřejmě neuvidí ani auto. Spíše předpokládam, že ho obchodník bude kontaktovat a začne z něj mámit různé poplatky za „shipping“ atd (samozřejmě to už tvrdě v dolarech nebo eurech)

   • Eagle

    Lež – už v roce 2015 (1.6.2015) měl být OneCoin uveden na blíže neuvedenou kryptoměnovou burzu, se startovacím kurzem cca 1 EUR/1 onecoin. Nestalo se tak

    Praktická likvidita OneCoinu je nulová. Takže ty prachy co jste tam nalil jsou v prachu.. Sorry jako.

    Se s tím smiř.

 4. Eagle

  to Pavol – lžete – žádné BMW se neprodává, možná bude, ale až 25.3.2017 teprve potom, až tam bude 25.3.2017 že se to dá koupit jenom za scamcoiny, pardon onecoiny, teprve pak bude vaše tvrzení pravda.

  Ad Ruja Ignatova, Bigcoin – lžete – viz https://www.youtube.com/watch?v=T7L6AdMQEcM „she was working as employer on BIGcoin ,when i make record this video on Juni 2014“

  Za OneCoin samotný si nic nekoupíte, nikde a nikomu ho neprodáte, nikde se s ním neobchoduje, je to klasický podvod na oškubání hejlů. Což je patrné z toho, kolikrát už oznamovali jejich veřejnou obchodovatelnost, teď ji přesunuli na rok 2018 …. v roce 2018 ji přesunou na rok 2019 😀

 5. Chlapci, nechcem vám brať ilúzie, ale Ruja Ignatová je stále CEO pre celý OneCoin, máte nejaké zvláštne informácie, mali by ste si preveriť zdroje. Zrejme ste sa dočítali o Pablo Munoz, ktorý sa stal vykonným riaditeľom pre sieť, ale len hlupák niečo také by zamieňal a úmyselne klamal ľudí ako tu, že tým pádom Ruja už nie je CEO.. to sú 2 rozdielne veci.. Ďalšia vec na margo DealShaker.. poďme trošku pouvažovať… je pravda, že tie najlepšie ponuky sa aj najrýchlejšie vypredajú? Je to asi logické že.. takže to že ste úmyselne vybrali takto horšie ponuky, ma neprekvapuje. Je to trh ako každý iný, aj tu platí dopyt – ponuka. To znamená, to že dal niekto premrštenú cenu, mohol, ale to ešte neznamená že si to niekto aj kúpi.. preto tie ponuky tam ostávajú, a vy sa potom tu ich chytáte jak topiaci sa slamky.. ja mám z DealShaker dobré veci a nie som menšina, dá sa vybrať.. ale keď niekto účelovo sa zameria len na tie zlé veci ako tu to býva už zvykom, potom sa nedá nič robiť.. pozrite sa, BMW X3, teraz BMW X6.. sa predavajú komplet za onecoiny.. (link posielam v poli „webová stránka“) a zdôrazňujem NEPREDRAŽENÉ. Ale taketo ponuky samozrejme rychlo zmiznú.. pretože sa vypredajú. Ak chce niekto čítať tieto zaujaté články, prosím.. ale zužuje tým všeobecné vnímanie len sám sebe. PS: to s tým BigCoinom, tiež sa dá dohľadať, že to bolo úplne inak, ako je to tu prezentované. Z voľne dostupných zdrojov.. Ruja nikdy nebola členom BIgCoin, len u nich prednášala všeobecne o kryptomenách lebo si ju pozvali aby im pomohla ju vylepšiť, ale nedali na jej rady tak im prestala radiť čo majú ako robiť.. MImochodom ani samotny BigCoin neskončil, stale funguje.. takže ďalšia lož. Len to by niekto musel pohnúť rozumom, a neprekladať automaticky bez rozmýšľania negatívne články z angličtiny :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..