Bitcoinové burzy a směnárny v České republice

V ČR je několik bitcoinových směnáren, nejedná se však o klasickou burzu, která automaticky páruje nabídky s poptávkami. Nedochází zde tedy k on-line vypořádání ceny. Proto jsou obchody pomalejší, nedosahují takových objemů, jako u Bitstampu, Bitfinexu, nebo Binance. Můžete zde koupit bitcoiny, litecoiny v dobrém kurzu i za české koruny.

Prověřenou a bezpečnou cestou pro nákup a prodej bitcoinů je směnárna Simplecoin, nebo směnárna Bitstock a její sesterská služba BitcoinBanking s nízkými poplatky za směnu po registraci .

Přímo za koruny můžete také nakupovat i prodávat na burze Coinmate.io. Pokud máte FIO banku, tak je to velmi rychlé, „dobití“ účtu na burze je prakticky instantní – viz tento článek) – aktualizace (březen 2020) – Coinmate nyní již nemá bankovní účet u FIO banky a nelze tedy „dobíjet účet“ na burze českými korunami. Na vyřešení této situace se údajně pracuje.

Kde koupit bitcoiny a altcoiny – burzy a směnárny

České bitcoinové burzy a směnárny

 • Simplecoin – jednoduše řešená, bezpečná a prověřená česká bitcoinová směnárna pro nákup a prodej s možností převodu peněz do (z) českých bank. Lze koupit a prodat Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další měn.
 • Bitstock – bezpečná a spolehlivá česká směnárna s možností koupit a prodat bitcoiny z PC z domova a zaplatit (nechat si vyplatit) peníze v kterékoliv trafice Geco. Výhodná je registrace do Bitcoin Banking (zkuste porovnat, za kolik koupíte bitcoin s hotovostí a kolik zaplatíte jako klient Bitcoin Bankingu…).
 • Coinmatespolehlivá a bezpečná burza se sídlem v Anglii a s českými majiteli, od léta 2016 umožňuje také přímé vklady CZK a obchodování v korunách. Nízké poplatky (model „maker/taker“). Aktualizace (březen 2020) – účet u FIO banky zrušen, na dohodě s jinou bankou se pracuje.

Zahraniční bitcoinové a altcoinové burzy a směnárny

 • Binance – rychle se rozvíjející altcoinová burza, dnes prakticky největší a nejznámější. Na Binance jsou často umístěny nové měny jako první a tato burza je velmi oblíbená především mezi spekulanty na altcoiny, které po zalistování na burzu mají zatím velmi nízkou cenu s potenciálem rychlého nárůstu. Burza zatím nevyžaduje verifikaci s osobními doklady, pokud vám stačí denní limit 2 BTC na výběr (a to je opravdu hodně…). Binance od r. 2020 umožňuje také pákové obchodování (až 1:100), ovšem tam je už verifikace nezbytná.
 • Coinbase – spolehlivá online peněženka a zároveň směnárna se sídlem v USA. Jednou z výhod je možnost okamžitého nákupu BTC, LTC a ETH platební kartou. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz – Coinbase registrace a nakoupíte nebo prodáte kryptoměny za minimálně 100 USD, získáte jako bonus 10 USD.
 • Kucoin – mladá, ambiciózní altcoinová burza – výhodou je velké množství nových altcoinů, které zde bývají zalistovány mezi prvními.
 • Bitstamp – burza jen pro nákup a prodej BTC, LTC, XRP a ETH. Podle sídla britská firma, fyzicky umístěná ve Slovinsku. Rychlé vklady a výběry, vysoké objemy obchodů, umožňuje SEPA platby.
 • Bitfinex – velmi populární a využívaná burza, kde lze využít i pákové obchodování a „shorty“. Pro zkušené tradery nabízí možnost využití tzv. swapů, kdy lze za poměrně zajímavý úrok poskytnout dalším traderům úvěr na pákové obchodování. Obchoduje se zde také s litecoiny – LTC a s desítkami dalších altcoinů.
 • Chcete vyzkoušet obchodování s bitcoiny nebo LTC? Zaregistrujte se přes tento odkaz – BITFINEX a využijte 10% slevu na poplatky v prvním měsíci vašich nákupů a prodejů.
 • Kraken – poměrně hodně využívaná směnárna. Obchoduje s BTC,  Litecoiny (LTC), ETH, XRP (Ripple) a dalšími měnami. Platby v USD a EUR.
 • Coingi – mezinárodní burza obchodujíci páry jako BTC, LTC, Dash a další altcoinyjak koupit bitcoiny, burzy a směnárny

Za nákup i prodej si na burzách účtují poplatek, nejčastěji od 0,05% do 0,5% z objemu nákupu. Směnárny nemají přímo poplatek, ale určují si vlastní kurz.

Další menší poplatky se odečítají při depozitu, nebo výběru peněz z burzy, častý je požadavek na minimální částku výběru.

Další obchodní místa

Velmi populárním místem pro obchodování a zároveň platforma s největším objemem zobchodovaných bitcoinů je BitMEX . Nutno ovšem dodat, že se nejedná o klasický nákup a prodej bitcoinů, ale o tvz. futures kontrakty. Zjednodušeně řečeno jde o sázku na to, jakým směrem se bude pohybovat kurz bitcoinu, s možností využití maximální páky až 1:100. A to oběma směry – long (sázím na to, že cena bitcoinu půjde nahoru), tak i short (sázka na propad ceny).

Kromě futures kontraktů na bitcoin lze na BitMEX obchodovat také s kontrakty na Ethereum, Bitcoin Cash, Cardano, EOS, Litecoin a další altcoiny.

 Simplecoin směnárna

Sdílejte s přáteli:

 1. Pavel Havelka

  Vynikající článek! Cením a děkuju za něj 🙂 Poloniex je super na obchodování litecoinů a Bitstamp parádní na Bitcoiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Send this to a friend