Bitcoinové burzy a směnárny v České republice

V ČR je několik bitcoinových směnáren, nejedná se však o klasickou burzu, která automaticky páruje nabídky s poptávkami. Nedochází zde tedy k on-line vypořádání ceny. Proto jsou obchody pomalejší, nedosahují takových objemů, jako u Bitstampu, Bitfinexu, nebo Binance. Můžete zde koupit bitcoiny, litecoiny v dobrém kurzu i za české koruny.

Prověřenou a bezpečnou cestou pro nákup a prodej bitcoinů je směnárna Simplecoin, nebo směnárna EasyCoin a jeho sesterská služba BitcoinBanking s nízkými poplatky za směnu po registraci .

Přímo za koruny můžete také nakupovat i prodávat na burze Coinmate.io (pokud máte FIO banku, tak je to velmi rychlé, „dobití“ účtu na burze je prakticky instantní – viz tento článek)

Kde koupit bitcoiny a altcoiny – burzy a směnárny

České bitcoinové burzy a směnárny

 • Coinmatespolehlivá a bezpečná burza se sídlem v Anglii a s českými majiteli, od léta 2016 umožňuje také přímé vklady CZK a obchodování v korunách. Nízké poplatky (model „maker/taker“).
 • Simplecoin – jednoduše řešená a prověřená česká bitcoinová směnárna pro nákup a prodej s možností převodu peněz do (z) českých bank
 • EasyCoin – bezpečná a spolehlivá česká směnárna s možností koupit a prodat bitcoiny z PC z domova a zaplatit (nechat si vyplatit) peníze v kterékoliv trafice Geco. Obzvlášť výhodná je registrace do Bitcoin Banking .(zkuste porovnat, za kolik koupíte bitcoin s hotovostí a kolik zaplatíte jako klient Bitcoin Bankingu…)

Zahraniční bitcoinové a altcoinové burzy a směnárny

 • Coinbase – spolehlivá online peněženka a zároveň směnárna se sídlem v USA. Jednou z výhod je možnost okamžitého nákupu BTC, LTC a ETH platební kartou. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz – Coinbase registrace a nakoupíte nebo prodáte kryptoměny za minimálně 100 USD, získáte jako bonus 10 USD.
 • Binance – nová a rychle se rozvíjející altcoinová burza – široký výběr altcoinů. Na Binance jsou často umístěny nové měny jako první a tato burza je velmi oblíbená především mezi spekulanty na altcoiny, které po zalistování na burzu mají zatím velmi nízkou cenu s potenciálem rychlého nárůstu. Burza zatím nevyžaduje verifikaci s osobními doklady, pokud vám stačí denní limit 2 BTC na výběr (a to je opravdu hodně…)
 • Kucoin – mladá, ambiciózní altcoinová burza – výhodou je velké množství nových altcoinů, které zde bývají zalistovány mezi prvními
 • Bitstamp – burza jen pro nákup a prodej BTC, LTC, XRP a ETH. Podle sídla britská firma, fyzicky umístěná ve Slovinsku. Rychlé vklady a výběry, vysoké objemy obchodů, umožňuje SEPA platby.
 • Bitfinex – velmi populární a využívaná burza, kde lze využít i pákové obchodování a „shorty“. Pro zkušené tradery nabízí možnost využití tzv. swapů, kdy lze za poměrně zajímavý úrok poskytnout dalším traderům úvěr na pákové obchodování. Obchoduje se zde také s litecoiny – LTC a s desítkami dalších altcoinů.
 • Chcete vyzkoušet obchodování s bitcoiny nebo LTC? Zaregistrujte se přes odkaz – BITFINEX a využijte 10% slevu na poplatky v prvním měsíci vašich nákupů a prodejů.
 • Aktualizace – Bitfinex v lednu 2018 po přerušení přijímání nových klientů obnovil možnost registrací. Ale s tím, že obchodovat můžete začít teprve potom, co složíte na obchodní účet nejméně 10.000 USD, nebo ekvivalent v kryptoměně.
 • Kraken – poměrně mladá, ale hodně využívaná směnárna. Obchoduje s BTC,  Litecoiny (LTC), Namecoiny (NMC) a XRP (Ripple). Platby v USD a EUR.
 • Coingi – mezinárodní burza obchodujíci páry jako BTC, LTC, Dash a další altcoinyjak koupit bitcoiny, burzy a směnárny

Za nákup i prodej si na burzách účtují poplatek, nejčastěji od 0,05% do 0,5% z objemu nákupu. Směnárny nemají přímo poplatek, ale určují si vlastní kurz.

Další menší poplatky se odečítají při depozitu, nebo výběru peněz z burzy, častý je požadavek na minimální částku výběru.

Další obchodní místa

Velmi populárním místem pro obchodování a zároveň platforma s největším objemem zobchodovaných bitcoinů je BitMEX . Nutno ovšem dodat, že se nejedná o klasický nákup a prodej bitcoinů, ale o tvz. futures kontrakty. Zjednodušeně řečeno jde o sázku na to, jakým směrem se bude pohybovat kurz bitcoinu, s možností použít maximální páku až 1:100. A to oběma směry – long (sázím na to, že cena bitcoinu půjde nahoru), tak i short (sázka na propad ceny).

Kromě futures kontraktů na bitcoin lze na BitMEX obchodovat také s kontrakty na Ethereum, Bitcoin Cash, Cardano, EOS, Litecoin a další altcoiny.

Burzy a směnárny
5 (100%) 1 hlas[ů]

 Simplecoin směnárna

Sdílejte s přáteli:

2 comments

 1. Petr Pavel

  Dobry den. Chtel bych se zeptat ze jsem tak smely. Pokud jsem novacek. Chtel bych na spekulaci nakoupit bitcoin popr. dalsi cryptomeny tak za 30 tis.. Jaky postup byste mi doporucili?

 2. Pavel Havelka

  Vynikající článek! Cením a děkuju za něj 🙂 Poloniex je super na obchodování litecoinů a Bitstamp parádní na Bitcoiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Send this to a friend