investiční portfolio altcoiny 2017

Uspěje investiční portfolio z TOP 100 kryptoměn? – 4. díl

.

Během posledního měsíce zažil celý trh kryptoměn pěknou jízdu. Rostla většina coinů z top 100 a tak se i mé testovací portfolio dostalo opět do zelených čísel. I když ne tak docela. Čtěte dál a dozvíte se proč.

Jak vypadá TOP 100 portfolio po 3 měsících

Celkové zhodnocení portfolia v dolarech bylo k 15.11.2017 lehce přes 740$, vyjádřeno v procentech je cca 6%. Takže konečně opět v plusu po té mizérii posledních měsíců.

altcoin portfolio

Když si ale vyjádřím celé portfolio v BTC, je to o poznání horší. Tady jde vidět jasná ztráta 37%. Znamená to jediné. Kdybych na začátku testu nechal svou investici v BTC, měl bych dnes portfolio hodnotnější. Bitcoinu se v poslední době velmi dobře daří a jsem za to rád. Jsem zvědavý, jestli to tak bude do konce celého testu. Teď jsme ve čtvrtině.

zhodnocení portfolia altcoinů

Během měsíce došlo k několika zajímavým věcem. Ke konci října mi přišla do mailu tato zpráva:

altcoin burza

Tušil jsem, že to asi nebude nic pozitivního:) A protože moje čínstina není rozhodně dokonalá, hodil jsem celý text do Googlu Translate:

nemilá zpráva burza

Takže jsem převedl coiny BTM a ETP na burzy Bitfinex a Cryptopia. Třetí coin s názvem ICO nešel nikam převést, tak jsem jej tam nechal a rozloučil se s ním. Byl to coin, který ani nešel přidat do cryptocompare, takže nejde vidět ve statistikách.

Podobné oznámení přišlo od burzy Nova Exchange. Takže jsem coiny také převedl bez problémů na jinou burzu. Počítal jsem s tím, že k tomu pravděpodobně dojde a nebyl jsem příliš překvapený.

Vítězové a poražení tohoto měsíce

Tři nejlepší coiny posledního měsíce byly tentokrát Bitcoin Cash se svým obřím nárůstem, dále pak Lisk a můj oblíbený Verge.

altcoiny portfolio top 100

Naopak nejvíce ztrátovými coiny, když pominu úplně ztracený coin ICO, byly MCAP, RoundCoin a DNT. Coin Storj už na tom není tak zle, jak jsem psal minule a je ve ztrátě už jen 47%, vyjádřeno v dolarech.

728x90

altcoiny 2017

Jsem zvědavý, jak se portfoliu bude dařit do konce roku. Budu vás informovat 🙂

Shadow Rock

Cestovatel, investor, občasný blogger a stálý fanoušek kryptoměn a masternodů, kterým se věnuji na webu coinfather.cz. O zkušenosti se rád podělím, vážím si přitom svého soukromí.
Shadow Rock

Podobné články

5 comments

 1. Pavel

  Zdravím,
  Fajn článek, budu sledovat jak se ti to vyvine. Držím palce.
  Mám jednu otazku- jak jsi to potěšil s peněženkama při takovém množství různých měn?
  Nebo mas peníze na burzách?
  Pěkne svatky

 2. Zdeněk Veselý

  Proč sis ten ICO token alespoň nevybral? Je to zřejmě standardní ethereum token, takže se s ním zachází snadno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..