altcoiny portfolio

Uspěje investiční portfolio z TOP 100 kryptoměn? – 1.část

.

Jak jsem nakoupil TOP100 kryptoměn

Jsem velký nadšenec kryptoměn. Více jak rok pravidelně nakupuji a sleduji postupný růst ceny bitcoinu. Ruku v ruce s tím také nakupuji všechny možné altcoiny, podle doporučení i vlastního uvážení. Z větší části se hodně držím Karlovy svaté trojice – BTC, LTC, XMR a rozhodně si nemůžu stěžovat.

Před pár dny mi kamarád poslal odkaz na článek s případovou studií, jaké zhodnocení přineslo investování do TOP100 kryptoměn za uplynulý rok. Zhodnocení uvedeného portfolia mě nadchlo a jako nápad mi to přišlo geniální a jednoduché. Rozhodnul jsem se okamžitě celou strategii zopakovat a nakoupit TOP100 kryptoměn, měřených podle jejich tržní kapitalizace na webu coinmarketcap.com.

Mým cílem je zhodnotit toto portfolio více, než bude během roku zhodnocení samotného bitcoinu. Ve zmíněném testu z minulého roku se to s přehledem povedlo. Celé portfolio se zhodnotilo o 1100%  a Bitcoin “pouze” o 351.95%. Takto se z investovaných 10.000 USD stalo 110.000 USD, což je určitě hodně zajímavé pro každého.

Moje nákupní strategie:

  • Vyčlenit si na tento pokus 3 BTC. Na jeden coin tudíž připadne 0.03 BTC, což je zhruba 123 USD
  • Investovat do TOP100 kryptoměn ke dni 15.8.2017
  • Vyhodnocovat každý 15. den v měsíci a podávat report na těchto stránkách
  • Po roce, čili 15.8.2018, udělat celkové vyhodnocení

Takže – strategii jsem měl definovanou, teď přišla na řadu analýza coinů na coinmarketcap.com.

Musel jsem zjistit, které coiny v TOP100 jsou a hlavně, na kterých burzách se obchodují. Sestavil jsem si k tomu tuto excelovskou tabulku. investice do top 100 altcoinůDošel jsem ke konečnému číslu 15 burz, z čehož burza Jubi je pro mě nepoužitelná, protože je celá v čínštině a bez anglické verze. Musel jsem tedy ten jediný coin, který se tam z TOP100 obchoduje, vyřadit. Stejně tak jsem vyřadil z nákupu USD Tether, který je v paritě s americkým dolarem 1:1. Přidal jsem tudíž do mého portfolia dva další coiny z pozic 101 a 102, abych se držel strategie a nakupoval přesně 100 coinů.

 

Kde nejlépe nakoupit altcoiny

Super zkušeností bylo zaregistrovat se na celkem 14 kryptoměnových burz, na kterých jsem altcoiny nakupoval:

Bitfinex
Binance
BTER
C-CEX
CoinExchange
Liqui
LiveCoin
Lykke
NovaExchange
Poloniex
BitConnect
Yobit
Bittrex
EtherDelta

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Po registraci jsem se musel v novém prostředí zorientovat a v excelu si určit, kolik celkem BTC na každou burzu poslat. Takže jsem začal s posíláním BTC a pak přes noc čekal, až všechny platby dorazí na každou z těchto burz.

A ráno jsem mohl začít nakupovat. Zadal jsem příkazy a večer zkontroloval, zda se všechny provedly. Ty, které se neprovedly jsem zrušil a zadal je znovu s novou cenou. Druhý den ráno bylo vše nakoupeno.

Celý proces mi trval cca 10 hodin čistého času. Pokud se altcoinové portfolio zhodnotí o 1000%, tak to není úplně neefektivně strávený čas:)

Na tomto blogu budu stav mého portfolia měsíčně zveřejňovat. Počítám i s tím, že část coinů z takto sestaveného seznamu už nemusí za rok existovat, nebo budou mít skoro nulovou hodnotu, ale měly by to naopak dohnat supervýkonné hvězdy, které udělají stovky nebo tisíce procent zhodnocení. Uvidíme:)

Pokračování příště

3/5 - (2 votes)

Podobné články

36 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..