Paypal a bitcoin

PayPal vsadil na bitcoin, litecoin a dogecoin. Zatím opatrně

Že se Ebay s PayPalem chystá na trh s kryptoměnou, se ví již delší čas. Jen nebylo jasné, jestli jen prostřednictvím Braintree, nebo napřímo. Z úterního vyjádření PayPalu nyní vyplývá, že byl učiněn rozhodující krok směrem k bitcoinu a i když se zatím nejedná o přímou integraci do systému, myslí to s kryptoměnami vážně.

Ne všude, ne napřímo. 

Partnerem jsou pro PayPal nyní bitcoinové platební brány BitPay, Coinbase a GoCoin, tedy největší hráči na trhu. Plní roli prostředníka, přes kterého půjdou bitcoinové platby. V této chvíli jde zatím jen o obchodníky v Severní Americe, kteří mají integrovaný platební nástroj PayPal Hub.

Vyjádření, které poskytl PayPal na svém blogu, tak zní velmi opatrně:

„Rozhodli jsme se pracovat s Coinbase, BitPay a GoCoin v rámci závazku, že budeme nabízet inovativní a bezpečné způsoby, jak mohou firmy přijímat platby. Všechny tři společnosti podnikly kroky k tomu, že znají své zákazníky a že jim nabízejí určitou ochranu. Věříme, že prodejci digitálních produktů budou nadšeni a ve spolupráci s těmito špičkovými společnostmi budou prodávat vyzvánění, hry a hudbu s platbou v bitcoinech.“

Dále je jasně řečeno, že tento krok neznamená přidání bitcoinu přímo do PayPal peněženky a nebude zatím součástí této platformy. PayPal evidentně neriskuje a dává si záležet, aby si nijak neuškodil – nechce si nechat ujet vlak, ale přitom čeká, jak se k podpoře bitcoinu postaví zákazníci, konkurenti i zákonodárci.

Za pět minut dvanáct

Ebay a PayPal si zřejmě jasně uvědomují, že se svět kolem nich mění a je na to třeba reagovat. Nebude asi náhoda, že se svým řešením, byť částečným, přichází právě teď.

V centru pozornosti byl dosud avizovaný Apple Pay, který se sice kryptoměnám velkým obloukem vyhýbá, ale přesto je pro PayPal nepříjemnou konkurencí. Ve hře jsou nyní statisíce a do budoucna miliony platebních míst, které se povezou na vlně mobilních řešení a digitálních plateb.

Bitcoin nezůstane sám, šanci dostal litecoin a dogecoin

Mnohé příznivce altcoinů navíc potěšila další zpráva, kterou včera pustil do světa GoCoin. Kromě bitcoinu budou účastníky systému také litecoin a dogecoin. Tedy měny, které sice v poslední době čelí nižšímu zájmu, než jejich příznivci očekávali – to se ale brzy evidentně změní…litecoin a dogecoin v paypalu

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Adopce LTC a DOGE PayPalem je pro tyto altcoiny krokem z říše snů. Litecoin tím může potvrdit roli dvojky, nebo také „stříbra“ za bitcoinovým zlatem. Dogecoinu se zřejmě vyplácí jeho agresivní marketingová strategie.

Odpůrci těchto altcoinů budou určitě rozladěni z toho, proč zrovna LTC a DOGE – ve stovkách jiných se určitě najdou inovativnější coiny a řešení.  PayPal si však vybral a o první trojce na žebříčku je tak zřejmě rozhodnuto. To však nemění nic na tom, že jde stále o soutěž – coinů jsou stovky a PayPal není jediný, kdo se ohlíží po partnerech ze světa kryptoměn.

Trh reaguje

Ihned po vyhlášení PayPalu trhy zareagovaly – první růst kurzu byl raketový, u bitcoinu o více než 10% za pár hodin. Dogecoin posílil také, Litecoin jen pozvolna.

 burza binance

Po dvou dnech je situace klidnější, opatrnější obchodníci vybrali zisky a zatím se nezdá, že by přišel absolutní zvrat v déletrvajícím sestupném trendu.

Bude první opatrný krok PayPalu směrem ke kryptoměnám tím impulsem, který nastartuje očekávanou vlnu investic a zvýšení poptávky? Nebo budou „medvědi“ ještě nějakou dobu v převaze? Jedno je jisté – závěr letošního roku bude zajímavý, nuda končí.

zdroj: Cryptocoinsnews, Newsbtc.com

4.7/5 - (12 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..