Braintree jedná o integraci bitcoinu

Braintree – PayPal a eBay jednají o platbě bitcoiny

.

Dceřinná společnost eBay a PayPal blízko integraci bitcoinu

Pozitivních zpráv není nikdy dost. Po nedávném oznámení jedné z největších počítačových společností – Dell a nejnověji také největšího poskytovatele satelitního TV vysílání v USA – Dish, přicházejí na bitcoinovou scénu další obchodní giganti.

Podle včerejšího vydání Wall Street Journal je integraci bitcoinových plateb velmi blízko Braintree – dceřinná společnost PayPal a eBay. Braintree poskytuje platební software řadě populárních mobilních aplikací, včetně takových, jako je Uber,  Airbnb, nebo GitHub. V loňském roce byl jeho obrat více než 12 miliard dolarů, z toho 4 miliardy prostřednictvím mobilních aplikací. Své služby nabízí ve 40 zemích a ve 130 různých měnách.

Braintree jedná s Coinbase

Wall Street Journal ve své zprávě uvádí, že Braintree absolvoval již několik jednání s Coinbase a dalšími zpracovatelskými společnostmi, které by mohly poskytnout svůj software k bitcoinovým platebním procesům a transakcím. Žádné konkrétní dohody však zatím uzavřeny nebyly. V každém případě je to však významný posun v tom, jaké zprávy např. PayPal v poslední době vypouštěl do světa.

PayPal vidí v bitcoinu budoucnost

Jakkoli se současná jednání netýkají přímé integrace bitcoinových plateb do systému PayPal, vše se může v blízké budoucnosti změnit. John Donahoe, šéf on-line tržiště eBay, které PayPal nyní vlastní, se o virtuálních platbách kryptoměnami vyjádřil jako o prakticky nevyhnutelné záležitosti. V nedávných rozhovorech pro média integraci bitcoinu přímo do PayPal zmínil jako proces, o kterém se velmi vážně uvažuje, překážkou jsou zatím různé nedořešené legislativní otázky.

Uber taxi a bitcoin – co mají společné?

Bitcoin má jako každá revoluční novinka mnoho odpůrců, v tom je podobný i službám jako jsou klienti Braintree –  Uber taxi a Airbnb, které se setkávají s houževnatým odporem společností zavedených v taxi službách a hotelnictví. Avizovaný vstup Braintree do segmentu decentralizovaných měn by však byl pro bitcoin dalším důležitým krokem ke zvýšení jeho důvěryhodnosti.

Zdroj: Wall Street Journal, CoinDesk

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

4.8/5 - (6 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..