Dell akceptuje bitcoin

Největší hráč na scéně – Dell akceptuje bitcoiny

 

Bitcoin přijímá čím dál více velkých firem

V posledních měsících jsme byli svědky toho, jak přibývá velkých společností, které akceptují bitcoin jako platební metodu za své produkty a služby. Velké společnosti, jako Overstock, Expedia a DISH Network začaly letos trend, který pomalu ale jistě posunuje bitcoin k mainstreamu.

Jeden z největších online obchodů v USA – Overstock začal přijímat BTC letos v lednu a hned od začátku byli jeho představitelé nadšeni nárůstem obratu, který s sebou tento krok přinesl. Následoval je satelitní provider DISH Network, který oznámil akceptaci bitcoinu na podzim 2014 a přestože šlo jen o toto oznámení, vyvolal tím v bitcoinové komunitě velké pozdvižení.

Třetím v řadě je Expedia, která se řadí mezi celosvětově největší cestovní kanceláře. V červnu 2014 zavedla bitcoin jako možnou platbu u všech hotelových rezervací.

Nyní však vše překonal technologický gigant Dell, který oznámil akceptaci bitcoinů (zatím jen v USA) a překvapil i rychlostí, s jakou tuto platební metodu nasadil. Jako partnera si Dell vybral platební bránu Coinbase, se kterou připravil implementaci BTC plateb během pouhých 14 dní.

Dell je obratem větší než všichni dohromady

Jakkoli se oznámení Overstock, Expedia a DISH setkalo s velkým nadšením, Dell je všechny rázem překonal. A to i doslova, alespoň podle ročních tržeb – zde uváděno za rok 2013:

  • Overstock.com Inc            1,3 miliardy USD
  • Expedia Inc                         4,8 miliardy USD
  • Dish Network Corp.        13,9 miliardy USD
  • Dell Inc                              56,9 miliardy USD !

Dell je třetí největší počítačovou společností na světě a jeho zakladateli Michaelu Dellovi bylo pouhých 19 let, když přivedl svoji firmu do exluzivní společnosti Fortune 500 – žebříčku největších amerických společností.

Dell Inc svůj vstup na scénu podpořil dalším bonusem – každý, kdo si zakoupí pomocí bitcoinů jakýkoliv značkový produkt Alienware (špičkové herní počítače), dostane okamžitou slevu 10%.

Kdo bude další?

Jestliže se představitelé Wall Streetu, velcí investoři a šéfové joint venture společností nechali již dříve slyšet, že se chystají v průběhu roku 2014 vstoupit na trh, mohl by právě krok Dell Inc být tím, co je rozhoupe k akci. Kurz bitcoinu je několik měsíců stabilní, přibývá pozitivních zpráv a také podobných oznámení o akceptaci bitcoinu velkými obchodníky.

Jistě bude potřeba vyřešit některé otázky kolem zvyšujícího se tlaku na regulaci bitconu a další právní i technické aspekty. Vývoj však jde v tomto směru neuvěřitelně rychle dopředu.

Jednou z nejnovějších zpráv je také zařazení cenového kalkulátoru bitcoinu do vyhledávače Google – to se může zdát jako relativně nenápadný krok, ale jen na první pohled. Pokud se potvrdí spekulace o dalších jménech, které kolem bitcoinu krouží, jako je např. PayPal, Facebook, Amazon atd., bude druhá polovina roku 2014 ještě hodně zajímavá…

Zdroj: Cointelegraph, Coindesk 

728x90

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂
Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..