bitcoin po hard forku posílil

Kurz BTC – analýza. Bitcoin posiluje hard forku navzdory

.

Bitcoin prošel hard forkem bez úhony

Bitcoin úspěšně přežil svůj první fork. V podstatě se od bitcoinu odštěpila malá část uživatelů (těžařů) a začala si „hrát na svém písečku“. Co to udělalo s bitcoinem? Prakticky nic. Upřímně, čekal jsem mnohem větší výkyvy, ale bitcoin dál pokračoval bez výrazné volatility. Pravdou je, že den před forkem došlo k růstu asi o 150 dolarů k 2830 USD. Během forku pak došlo opět k poklesu o cca 150 USD, tento pokles byl ale následně ve zbytku týdne eliminován a v době psaní analýzy (sobota v noci) odečítám cenu bitcoinu na Bitfinexu ve výši 2855 USD.

Odštěpení Bitcoin Cash (BCH) od Bitcoinu tak přineslo pouze jediný efekt. Jsou to v zásadě peníze zdarma, které lze na burze vyměnit za Bitcoiny nebo za dolary. Přestože jsem v minulé analýze hlásal, že peníze zdarma neexistují, zřejmě si to v Číně vyložili jinak a ti co to stihli, dokázali z volných BCH vytěžit maximální zisky. Na Krakenu se v jednu chvíli BCH obchodoval za 811 USD.

Mezi burzami také existovaly velké cenové rozdíly z důvodu zakázaných depositů na burzách, proto také nebylo možné provádět arbitráže. Jak je možné, že se BCH obchodovaly na burzách, když bylo nemožné je na burzu poslat? Byly to zpravidla deposity, které burzy připsaly každému držiteli Bitcoinů v době forku. Ukázalo se tedy, že nevýhodnější bylo držet BTC na burzách, které vyplácely BCH nejrychleji.

Bitcoin Cash nepřekvapil a cena tomu odpovídá

Sama sít Bitcoin Cash – která mimo jiné slibuje rychlé platby – je po svém startu velice pomalá, na jednotlivé potvrzení transakce se čeká i dlouhé hodiny a nepomohly tomu ani burzy, které často vyžadují vysoké množství potvrzení, aby nové BCH připsaly. V době psaní analýzy stojí jeden BCH něco kolem 270 USD a i nadále je očekáván spíše pokles.

V této chvíli se tedy budu věnovat pouze Bitcoinu. A vrhneme se na graf:

bitcoin kurz analýza srpen 2017

Na grafu vidím býčí trojúhelník. Má horní stranu rovnou, což je rezistance, prudká spodní hrana naznačuje vysoký tlak nakupujích. Po celou dobu se minimum posouvá výše a výše. Z toho mi vychází další posilování Bitcoinu. Důvodem k posilování také může být reklama v médiích zejména před forkem, kdy většina médií upozorňovala na rozdělení bitcoinu. Před forkem tak došlo k poptávce způsobené uživateli hnané snahou zajistit si co největší množství peněz zdarma. Po forku bude cenu hnát přesvědčení, že Bitcoin vyhrál a z celého souboje vyšel poslílen. Při nákupech ovšem myslete na zadní kolečka a nastavte si stoploss na support. Překonání ATH (průraz) není zaručeno.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Bitfinex poměr long:short vychází na 14:14, takže vyrovnáno

OKEC poměr long:short, vychází na 62:37 co do hlasů a 31:24 na objem.

Úroky na dolary na Bitfinexu klesly z 0,084% na 0,070%. Úroky na bitcoiny po bláznivém úterý z 0,7% na 0,02%

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, Bitfinex – 3:2 kupující, OkCoin 2.5x prodávající, Kraken – 3:2 kupujícíc.

Doporučení: nakoupit před nebo při proražení, zajistit nákup stoplossem na nejníže 2700 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

8 comments

 1. bitcoiner

  tak co … analyticci experti … 2tydny zpet jsem vam to rikal
  ale co, cmarat cary na graf je ted in

  so long 🙂

 2. Fuvj

  Už sa teším na ďalšiu analýzu kde sa dozvieme že už nemáme kupovať, pritom predikcie pre ďalšie dva roky hovoria že cena môže stúpnuť až na 19000 Usd

 3. Radomír Volek

  No tak 8.8. od 9 hod do 13:54 ani jeden blok, následuje otočka. Asi bude na místě s tím ještě počkat.

 4. Radomír Volek

  Podrobně sleduji na coinmarket, jakou rychlostí přibývá zásoba BCH v objehu, tj. jakou rychlostí těží. Ještě za období do rána 6.8. vytěžili pouze 6 bloků v období, kdy BTC vytěžilo 68 bloků, tj. ani ne desetinová rychlost. V průběhu 6. srpna ale došlo k radikálnímu zlepšení. Ve 23 hod jsem to znovu analyzoval, BTC 88 bloků, BCH už 52!!!

  Od té doby je cenové dno. Své první BTC jsem vyměnil za BCH na hladině 0,077, další na hladině 0,085 a další na hladině 0,092. Už v tom mám třetinu ptf. Teď je to 10,4 nechávám tomu trochu oddech, abych se s dalším nákupem trochu více vzdálil průměrné pořizovací ceně. Další nákup mám nastavený na 0,112.

  Burza Poloniex prohlásila, že bude kreditovat své klienty BCH k datu 14.8., tzn. že s tím bude obchodovat. Původně to nejspíš neměla v úmyslu, atd.

  Pravděpodobné jsou další pozitivní zprávy

  Případný úspěch BCH může být na úkor LTC, které míří na stejný segment. V případě dohody mohou být oba Bitcoiny mnohem lépe kompatibilní.

 5. bitcoiner

  takze vcera bylo dno, enjoy this ride 😉

  diff se brzy rano snizil na polovinu, cena up

  skoda ze tenhle web ma tak mizerny predikce a cmaranice v grafu….. spis by se mel zamerit na schranovani dat z ruznych zdroju nez si hrat na analytika neceho co se analyzovat neda

 6. werwe

  presne nieco podobne napadlo aj mna, bch zatial klesa, kvoli pomalemu potvrdzovaniu, ale ked sa to zrychli, pojde to hore, otazne je len do kedy treba cakat

 7. bitcoiner

  bavi me to podcenovani BCH …
  az se snizi difficulty, tak si muzeme o tehle analyzach pokecat znova.

  fakt nechapu tu kratkozrakost
  ted je vhodny se BCH zbavit, az dorazi dno a snizi se difficulty, tak velka rada mineru urcite presmeruje svoje farmy na BCH, nakoupej a zbavej se BTC
  je to pure profit zadarmo a velka cast mineru sidli v cine a bch je cinskej bitcoin, takze bych radil vsem co trosku sleduji situaci aby byli s btc hodne ve strehu, muze se klidne stat neco co v grafu nikdo nenacmaral….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..