bitcoin zlaté časy na dosah

Kurz bitcoinu – analýza. Zlaté časy opět na dosah

.

Minulý týden jsem předpovídal útoky na rezistanci a zda se podaří prolomit ji až k 800 USD. To se nakonec nepodařilo, hrubě jsem přitom podcenil sílu víkendů. Nejnižší kurz bitcoinu se objevil právě v neděli a to na hranici 683 USD. Došlo ale k okamžité otočce a shortařům chycených do medvědí pasti nezbylo nic jiného, než ztrátové shorty uzavřít. A kdo doufal, že se to přeci jen odrazí a klesne ještě na chvíli dolu, ten své naděje pohřbil ve středu kolem poledne, kdy cena bitcoinu doslova vystřelila k 740 USD.

Kurz bitcoinu se dostal skoro na 800 USD

Na čínských burzách to měli ještě o něco zajímavější, tam se na okamžik prodávalo za 5500 CNY, což v přepočtu dle aktuálního kurzu vychází na nějakých 797 USD – takže ta osmistovka skoro padla… skoro.

On ten kurz čínského juanu byl minulý týden kapánek zlobivý. Už u minulé analýzy si někteří čtenáři stěžovali na graf, který byl vzat z čínských burz a přepočítán na USD. Jenže kurz ovlivňoval cenu více, čínští tradeři tak vidí na grafech jiné vzory, než ti dolaroví. A pokud podle toho obchodují, může vzniknout docela slušný galimatyáš.

Podle mě ale pohyby mnohem víc ovlivňuje fundament. To, co táhne bitcoin nahoru, je zejména oslabování čínského juanu a bitcoin zde může sloužit jako jakýsi bezpečný přístav pro překlenutí nejistého období, kdy Čínská Lidová Banka (PBOC) bude experimentovat s kurzem své vlastní měny.

Nová maxima ještě v letošním roce?

Než se vrhneme na analýzu, ještě bych zmínil několik statistických údajů k současné situaci. V době psaní analýzy kótujeme cenu na Bitstampu na 746 USD a na OKCoin 5342. Když se podíváme do minulosti, tak vyšší kurz než je teď byl zaznamenán 6.2.2014, kdy kurz uzavíral na 752 USD. Hned následující den došlo k masivnímu výprodeji až 619 USD a uzavíralo se na 705 USD.

V čínském světě pak vyšší kurz byl zaznamenán 11.ledna 2014, kdy se bitcoin prodával za 5474 CNY. Následující den pak klesl na 5045 CNY. Připomeňme si, že úplného maxima bitcoin dosáhl 4.12.2013 a to ceny $1204 USD na dnes již neexistující burze MtGox. Zdá se, že zlaté časy drahého bitcoinu jsou opět na dosah.

Když už jsem se rozepsal o časech minulých, pojďme si je nakreslit. Následující graf je z Bitstampu za použití týdenní časové osy (jedna svíčka je jeden týden)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

bitcoin kurz graf listopad 2016
Když propojím poslední dva vrcholy a protáhnu přímkou, skončím někde 6.1.2014 na ceně cca 990 USD. A v týdenní perspektivě se nejvyšší maxima v té době zdají jen jako dva malé fousy vyčnívající nad úroveň $1000 USD.

Pod touto přímkou můžeme vidět krásný a velký oblouk, který připomíná misku, nebo hrníček. Ve standardním vzoru šálku s uchem by měla být horní část hrnku vodorovná. Jenže je třeba započítat i oslabování čínského juanu, které probíhalo zejména během roku 2015 a 2016.

Od poloviny června tohoto roku se pak tvoří menší oblouček, což se nazývá ucho. Všimněte si, že ucho samo osobě připomíná šálek s uchem. Je to takový fraktál.

Raketa může vystřelit cenu bitcoinu přes 2000 dolarů

Celý vzor navíc podpírá trendová linie, která doposud nebyla proražena, ačkoliv jsem to už několikrát sliboval. Jak je vidět, tak poslední dobou nemá cena pro svůj další pohyb místo. Z vrchu rezistance, zespodu trendovka. Že se to nějak vyvine je asi zřejmé. V tuto chvíli to vypadá na raketový zážeh směrem k oblakům.

Při odhadu cílové ceny se můžeme řídit hloubkou předchozího šálku. Pro velké optimisty vidím cenu bitcoinu na $2715, což odpovídá hloubce velkého šálku v procentech. Pro menší optimisty pak $1357, což odpovídá hloubce velkého šálku v dolarech. Pro opatrné optimisty pak $1053, což odpovídá hloubce malé šálku (ucho velkého šálku).

Je možné v této situaci nějaký opačný vývoj? Vždycky je možný, a pro tento případ bych doporučil zajistit se stoplossem. Ten doporučuji posunout na 680 USD. Tak bychom se snad mohli dočkat prolomení neprolomitelné trendovky. Ovšem není moc jasné, kam (a jak hluboko) by se to vydalo.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin sází na shorty co do počtu traderů a to 47:53 (long:short). Co do objemu však vedou longy (40:35). Tento poměr byl v pátek ještě větší, zdá se, že velcí Číňané mají nakoupeno a chystají se oškubat ty menší (ti jsou v shortu).

 burza binance

Na Bitfinexu rozhodně vedou půjčky USD, tam došlo k navýšení až o 4 mil USD a aktuálně se na Bitfinexu točí zhruba podobné množství likvidity jako před nedávným hackem. Úroky se zvedají až k 0,07%. O bitcoiny takový zájem není, počet otevřených úvěrů se drží kolem 12000 BTC a úrok kolem 0,02%

Hloubky trhu: Bitstamp: vyrovnáno, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex 5:4 kupující, BTCChina 5:4 kupující, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: držet, stoploss 680 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..