kurz bitcoinu posílil díky Trumpovi

Kurz bitcoinu – analýza. Každá Trumpota má svou mez

.

A je tu opět pravidelný víkendový pohled do budoucnosti. Dnes se pokusím předpovědět, zda kurz bitcoinu má, nebo nemá ambice podívat se nad 800 USD.

Kurz bitcoinu skokově posílil díky vítězství Trumpa v USA

Nejprve si ale připomeňme uplynulý týden. Na jeho začátku jsem v analýze předpokládal větší tlak na ceny a počítal s pohybem do strany nebo i mírně dolů. Nakonec celou situaci zkomplikoval vývoj kurzu čínského juanu vůči dolaru. Díky tomu na čínských burzách vidíme jiné obrazce než na dolarových burzách. Ve čtvrtek čínská měna dosáhla největšího oslabení v hodnotě 6,81 CNY za USD. A zatímco se v Číně nakupovalo, v dolarovém světě se stagnovalo.

Do cenového grafu se také zapsaly prezidentské volby v noci z úterý na středu. Vítězství Donalda Trumpa způsobilo menší paniku na trzích a popohnal některé kupující k nákupu bitcoinů, čímž byla cena krátkodobě vyhnána až na 741 USD.

kurz bitcoinu pattern hrnek s uchem

Rezistance na 750 USD je stále dost silná

Nadále očekávám růst ceny bitcoinu až k hranici 750 USD. Pokud bude nebude polevovat tlak na cenu, může dojít k proražení rezistance a růstu k výšinám. Ovšem při selhání proražení můžeme očekávat významný pokles. Pokusů prorazit rezistanci bude vícero, takže ten průraz nečekejte ihned. Doporučuji hlavně držet. Pokud chcete dokupovat, tak buďte připraveni na možný obrat pod cenu vašeho nákupu. Do grafu jsem také domaloval všechny doposud platné trendovky, to aby se dobře plánovalo místo breaku.

Sentiment na trhu, burzy a úroky na půjčkách

Na OKCoin se v posledních hodinách zvýšil počet shortů na 47%:53% (long:short). Co do objemu je situace vyrovnaná i když během pátku víc objemu držely longy (až 46%:36%)

Zájem o dolarové půjčku na Bitfinexu stagnuje na 21mil USD, urok klesá na 0.040%. Zájem o bitcoin v poslední době narostl v podobě 2000 BTC otevřených shortů. I zde jsou úroky extrémně nízké (pod 0.001 %)

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – vyrovnáno, Bitfinex – převaha kupujících 4x-5x, BTCChina – vyrovnáno, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: Držet. SL zůstává na 650.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Gage Skidmore

 Simplecoin směnárna

Podobné články

2 comments

  1. Joshik

    Díky za tipy, čtu je pravidelně a dost mi pomáhají. Sám se v tom tolik nevyznám. Chci se zeptat jaký SW používáte na trading. Mám účet na btc-e ale nikde žádná možnost stop-lossů není.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..