kurz bitcoinu analýza květen 2017

Kurz bitcoinu – analýza. Přijdou ještě další korekce?

.

Nejprve malou omluvu s pozdním vydáním analýzy, občas člověk chytí nějaké horečky a pokud to zrovna nejsou bitcoinové horečky, tak i obchodování musí stranou.

Bitcoin prorazil všechna ATH, korekce byla nevyhnutelná

Mám-li hodnotit uplynulý týden, těžko se hledají slova. Minulá analýza byla psána v době, kdy se kurz pohyboval pod 2000 USD. Tušil jsem, že výšlap může být vysoký, ale 2700 USD bylo přeci jen trochu daleko. Já vím, psal jsem 3000, 4000, atd, ale bylo to záměrně přehnané. Komu se podařilo chytit vrchol, tomu upřímně blahopřeji. Od konce března bylo možné vydělat až 200%! Bez páky.

Pokud jste neprodali na vrcholu, nevadí. Minule nastavený stoploss nebyl zasažen, a v době psaní analýzy se cena bitcoinu pohybuje nad 2100 USD. Nicméně takhle vysoká čísla podle mého názoru hned tak neuvidíme.

bitcoin kurz analýza květen 2017

Co dál? Nahoru, dolů, nebo do strany?

Nejnižší cenou při korekci bylo 1800 USD. Během soboty došlo k odrazu nad 2100 USD. Další vývoj se ponese opět v duchu vysoké volatility. Nabízejí se 2 scénáře. Nákupní tlak v minulým týdnu byl vysoký zejména z Japonska. Je možné, že i přes korekci nepoleví a Bitcoiny budou i nadále růst nad naznačenou trendovou linií. Této variantě dávám tak 40 %.

Pravděpodobnější je, že během následujících několika dní půjdou ceny do boku kolem 2100 USD. Ti co nestihli prodat během korektivní fáze – ne všichni holdeři jsou ochotní prodávat při šílených pádech – budou vyčkávat, jak se bude trh vyvíjet po korekci. Pokud se neobjeví významný růst, do konce příštího týdne dojde k dalšímu výprodeji až na 61% retracement = 1570 USD.

Co s tím? Nejspíš to bude vyžadovat sledovat častěji graf a při propadu k trendovce zkusit prodat a spekulovat, zda cena spadne až k druhému retracementu, kde bych automaticky nakoupil. Kam umístit stoploss a jestli ho někam dávat je otázkou. Rozhodně nemůže zůstat na 1600 USD. Možná na 1800 a pokud se aktivuje, tak nakoupit kolem 1600 USD.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Sentiment trhu, úroky na burzách

OKCoin top traders je v longu na hlasy – 55:46 – i na objemy – 21:18

Bitfinex obdobný stav, long – 20:12

Hloubky trhu: Bitstamp – 2x prodávající, Bitfinex – 3x prodávající, Bitfinex – vyrovnáno, OkCoin – 2x prodávající, Kraken – vyrovnáno

Doporučení: Nadále držet, při propadu lze prodat a nakoupit níže, nebo kolem 1600 naředit. Stoploss nedávám, rozhodně nesmí zůstat na 1600 USD, buď 1800-1900 nebo nedávat.

A ještě informace pro ty, kteří chtějí přispět na donate adresu, pokud jsou jim moje analýzy užitečné – nově také přijímám příspěvky v LTC na adrese LdvyrJwcZYKaNXvhjC7ZJWmhcHbBAJ2HPH. Poplatky v BTC síti jsou totiž tak vysoké, že bývají vyšší, než odměna, kterou mi chcete zaslat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

4 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..