bitcoin kurz gambling

Kurz bitcoinu – analýza. Risknete si vysokou hru?

.

Bitcoin i nadále pokračuje v růstu a v době psaní analýzy již má za sebou jeden zásah ceny 2000 USD na burze Bitfinex. Čekání na korekci vhodné k dokoupení se nekonečně protahuje. Je to zejména tím, že zájem o Bitcoin neustává a to nejen díky všeobecnému povědomí o kryptoměnách, ale také kvůli vysoce úspěšným útokům ransomware Wanna Cry, které vyžaduje výkupné právě v Bitcoinech.

Bitcoin roste i přes své technické problémy se škálovatelností a propustností. Problémy se přitom nezlepšují, spíš ještě násobí. Dvě stě tisíc nepotvrzených transakcí se začíná stávat normou a to žene poplatky až k cenám 1 mBTC za běžnou transakci (což je skoro 2 USD).

Kurz bitcoinu analýza květen 2017

Když se podíváme na graf, je vidět parabolický pattern i na logaritmickém měřítku. A to není moc dobré. Tedy, dobré je na tom to, že je zde potenciál dalšího růstu, horší je, že tento růst může kdykoliv skončit svým specifickým způsobem – sell-off – česky výprodejem.

Spekulace, nebo bitcoin gambling?

Ten okamžik určitě v nejbližší době nastane, je jen otázkou času, jak vysoko v té době Bitcoin bude. Má zkušenost říká, že pár hodin před sell-off byl smysluplný graf vidět na minutovém časovém měřítku, cokoliv s delším intervalem vytvářelo vysoké zelené svíčky. Podle mého názoru taková situace ještě nenastala. Takže se můžeme dočkat i toho, že kurz bitcoinu vyskočí nad 2000, 3000, 4000 USD?

Má smysl teď nakoupit? Je to velký risk. Přirovnal bych to ke gamblingu – vsaďte si a buď vyhrajete prémii, nebo odejdete v lepším případě s malou ztrátou. Ale v takto vysoké volatilitě může i volnější stoploss prasknout a přitom o žádný sell-off ještě nepůjde. Ještě volnější stoploss pak přinese vyšší ztrátu, jakmile sell-off nechytíte včas. Prostě gambling.

Doporučuji držet a nastavit prodej na 1600 USD. Je to o skoro 400 USD než je aktuální TOP, ale odpovídá to rozkmitu cen v poslední mikrokorekci. Návštěva této částky, speciálně při rychlém pohybu dolů, už by mohlo být za hranicí flip zóny – tedy rozhraní, kde držitelé začínají prodávat a přichází výprodej.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Burzy a úroky, sentiment na trhu

OKCoin futures nepřekvapí tím, že jsou všichni v shortu. Shorty vedou (long:short) 40:60 na hlasy a 24:35 na objem. Kontrariáni mohou tedy očekávat pokračování růstu podporovaného opakovaným praskáním stoplossů na shortech.

Také Bitfinex má otevřené short pozice v poměru 13:16

Úroky na půjčky USD na Bitfinexu rostou na 0,1220% ale je otázkou,zda to vyjadřuje zájem o longy, nebo nedostatek hotovosti v platformě, kdy Bitfinex některé peníze už vyplatil, ale zatím není vyjasněna situace kolem vkladů ve fiat měně.

Úroky na půjčky BTC také vyrostly k 0.091%. Sehnat likviditu na margin pozici je nyní na Bitfinexu drahé.

Hloubky trhu

Bitstamp 16:11 prodávající, BTC-e 4:3 prodávající, Bitfinex 4:3 prodávající, OKCoin vyrovnáno, Kraken vyrovnáno

Doporučení: Držet, stoploss 1600 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

8 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..