bitcoin výprodej

Bitcoin kurz – analýza. Panická fáze výprodeje na obzoru

.

Rok 2018 se blíží ke svému závěru. Kdo před rokem předpovídal pro tento rok stotisícové ceny pro 1 bitcoin, ten musí být s vývoje v tomto roce velice zklamán. Nerad připomínám onu profláknutou větu „já vám to říkal„. Bublinové chování bitcoinu přitom bylo možné detekovat už na podzim roku 2017. Lze to poznat jednoduše. Jakmile se vám dere na jazyk ono nechápavé „jak je tohle možné?“, jsme na začátku bubliny. Je jen otázkou, kdy se to zlomí.

Pořád je dost prostoru pro další pohyb dolů

A teď se můžeme na to dívat podobně. Cena bitcoinu padla do prostoru 3000 USD, ale záhy se dostala zpět nad 4000 USD. Celkově je to ale doslova šílený propad. Kolik z vás si začalo říkat, „jak je tohle možné?“ A stejně i tady je to jen otázka ceny, na které se to zlomí. Přitom jsem si myslel, že to dno bylo již nalezeno na ceně cca 3450 USD kolem 25. listopadu. Avšak z dalšího vývoje ceny si to pomalu přestávám myslet. Klidně můžeme jít ještě níž.

bitcoin cena prosinec 2018
Co říkáte takové ceně 1600 USD? Nelíbí? No, záleží, jestli chcete nakoupit nebo prodat. Pro nákup by to byla báječná sleva ne? Více než 50% o proti současné ceně a více než 91% oproti ATH. Proč by to mělo takhle hluboko padnout? Pokud se podíváte na poslední takový propad, tedy poslední pád před akumulační fází v roce 2015, tak to byl pád, který dosáhl víceméně předchozího ATH v podobě dlouhé špičky následované víceméně stejně vysokou korekcí. Následně trh reagoval skoro nákupní horečkou, kdy došlo k dosažení ceny, na které začal vlastní pád.

Přijde-li výprodej bitcoinu, média si smlsnou

To se doposud nestalo, reakce na pád do oblasti 3400 USD byla vlažná a zarazila se na ceně 4450 USD. Rezistance překonána nebyla a další vývoj spíš vypadá na další výprodeje. Proto očekávám další výprodeje, které zakončí panická fáze, ve které se budou média předhánět s vydáváním kondolencí na bitcoin a počítat každý dolar, o který to padne.

Alternativní vývoj počítá, že suport 3450 USD vydrží, pak by se cena měla nějakou dobu pohybovat poblíž suportu, tedy v pásmu 3450-4000 USD a na začátku roku by mohla prorazit vzhůru. S určitou menší pravděpodobností také hrozí varianta návrat k 4450 UAS a proražení rezistance. To je případně ideální cena nákup příkazem STOP (stoploss)

Sentiment na trhu

Bitfinex open positions: short (28:34)

Okex top traders: short {44:56}

BitMEX leaderboard: short (24:76)

Doporučení: Aktuálně spíš prodat, při propadu pod 3450 čekat odraz v pásmu 1000-2000 USD. V případě neproražení suportu půjdeme doprava. Stoploss nad 4450 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

7 comments

 1. Dany-Cox

  Nevím, jestli to bylo v článku p.Nováka, ale před časem jsem četla, že je btc nadhodnocený a cena padne na 3000USD. Což se děje. Snad každý vidí, tu nehoráznou manipulaci, která se neustále děje. U bitcoinu méně, než u ostatních cryptoměn. Můj osobní názor je, že by se to za první polovinou prosince mohlo obrátit a krátkodobě vystřelit nahoru. Na coinbase se nakupuje ve velkém, jenže cena stále padá.. To svědčí o tom, že velcí hráči to někde tlačí prodejem dolů. Jenže logicky je to cílené na obrovské zisky, takže bude zájem, aby cena vyletěla nahoru a to k celoročnímu negativnímu trendu, nebude možné, bez velké senzace v podobě rychlého a masivního růstu ceny. K tomu se zase připletou nový, nezkušení investoři, kteří našim drahým velrybám, zaplatí jejich zisky.. To je můj názor.

 2. Ta panika jeste asi prijde. Od 3500 USD neprisel zadny velky odraz a nyni se opet motame pri low. Uvidime, ale myslim si ze kurz Bitcoinu jeste klesne nize. To je muj nazor.

 3. sadfasd

  momentalne uz mam skoro tretinu portfolia v LTC kvoli LTC halvingu v auguste 2019, stoji to nervy ale urcite to prinesie ovocie, po halvingu zase vsetko na btc ktory bude o rok neskor

 4. Mendrit

  Pokud někdo umí sledovat přesně celkové nové investice do Bitcoinu vs výběry, tak může při pokračujícím tlaku na prodej jít zase do shortu a cena celkem lehce padne pod 2k během dalších 6 měsíců. Za 12 měsíců už bude ve výhledu půlení a optimistický výhled vzhledem k ceně co zrovna bude.

 5. Slevy při Black Friday se povedly.. Ještě by jsme mohli nakoupit levněji před Vánoci a můžeme úspěšně uzavřít Bear market :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..