Kurz BTC – analýza. Je bitcoin předražený?

.

Zdravím po dlouhé době. Bylo mi několikrát naznačeno, že je po mých analýzách pořád neupadající poptávka, takže se tu budu snažit nadále nějaké analýzy malovat. Ačkoliv je otázkou, o čem budu psát, když poslední vývoj ceny bitcoinu je takový,…nijaký.

analýha kurzu bitcoinu září 2018

Pojďme si to shrnout. Bitcoin v předchozích měsících několikrát zaútočil na 6100 USD a vždy se podařilo cenu dostat nad tuto hranici. Tomu se říká suport a v tomto pohledu je 6100 dost silný support. Na druhou stranu, není možné si nevšimnout ani rezistance, která se nachází někde kolem 6825 USD. Tahle rezistance se utváří postupně, přestože má za sebou několik průrazů, vždy se cena postupně vrátila pod ní.

Suport i rezistance jsou dlouhodobě dané

Něco mi říká, že suport zde tvoří staří hodleři, zatímco rezistanci vytváří ti, co trh BTC opouští, nebo z jiných důvodů potřebují prodat (např těžaři). To jsou v zásadě noví tradeři, kteří si nastavili 6825 USD jako nejvyšší cenu, za kterou má ještě smysl prodávat.

To, jestli nadále vydržíme nad 6100 USD záleží na tom, který z těchto dvou táborů bude nakonec silnější. Pokud se objeví nějaký tlak na prodeje, nakupující ustoupí s tím, že přijmou levnější cenu, někteří dokonce mohou začít panicky prodávat. Pokud by došlo k průrazu nahoru, pak mohou prodávající ustoupit a začít prodávat výše. Z toho, jak se ale neustále snižuje maximální cena, bych to spíš viděl na pokračující tlak na prodeje, což nakonec vyústí k průrazu 6100. Spekulovat se na to dá, ale nastavte si stoploss někam k 6900 USD.

Je bitcoin předražený?

Můj osobní názor na cenu BTC je ten, že cena je stále předražená. Ideální nákupní cena je podle mě někde cca 3000-4000 USD. Uvidíme, jestli můj názor odpovídá názoru většiny. Bitcoin při ceně nad 6900 USD nemá vlastně nic moc nabídnout, chybí pozitivní zprávy a hodně nepřidávají ani padající altcoiny.

A to může být hlavní důvod, co drží bitcoin tak vysoko. V případě pádu altů totiž často funguje jako dočasné útočiště traderů, kteří jinak drží altcoiny. Až pomine krize altcoinů (třeba tím, že hodně jich skončí na skoro nule), bude menší motivace obstarávat si bitcoin a to může být signál k výprodejům BTC.

Doporučení: Pokud dojde k průrazu 6100 dolů, pak doporučuji prodávat, ale počítejte s tím, že v tu chvíli bude prodávat skoro každý. Takže je možné spekulovat a mít prodáno už nyní a případně dokoupit při breaku nad 6900 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

7 comments

 1. Dany-Cox

  Pane Novák BRAVO! Před chvílí se potvrdilo, co jste předpověděl. Došlo k průrazu hranice 6100USD a zdá se, že nás opravdu čeká strmý pád. Osobně sleduji Ethereum. V tuto chvílí bych situaci na burze popsala, jako naprostou paniku a zmatek. Vůbec netuším, kde je dno altcoinů..

 2. Čenda

  „To, jestli nadále vydržíme nad 6100 USD záleží na tom, který z těchto dvou táborů bude nakonec silnější.“
  Přesně tak. Nebude-li pršet, nezmoknem.

 3. werwe

  na najnovsich zariadeniach pri lacnej elektrine v neiktorych regionoch je cena tazby okolo 3500 USD, takze ma to kam padat, problem je v tom, ze ziadny velky taziar nema len nove zariadenia ale aj stare a tym padom ta cena 3500 je len orientacna, osobne ale zdielam tiez ten nazor ze cenu btc drzia hore altcoiny, ktore ak vypredavaju tak par hodin na to ide dole aj btc, kto ma len btc moze takto celkom slusne zarabat, staci sledovat cenu altcoinov a ked padaju predat btc a nasledne ho kupit o par percent lacnejsie, pockat nech stupne a zase cakat na prepad altcoinov

 4. Jirka

  Cena BTC je předražená? Ani kdyby byl např. BTC za 9k USD tak bych netěžil. Podívejte se na ziskovost minerů. I ty výkonější drahé a těžko dostupné než dostupný ale ztrátový Antminer S9 vydělávají po odečtení el. za den nějaký dolar nebo dva tři… Ale to bych do takového mineru investoval vše co jsem natěžil na starém Antmineru a ještě bych přidal. To nemluvím o dalších investicích kolem. V současné době se v podstatě vyplatí těžit nic. Nemyslím nic jako NYC ale prostě česky nic! Ty minery co vydělávaly za chvíli pohřbilo množství dalších stejných a nebo nových výkonějších. Z pohledu těžaře jsou ceny krypto pod minimy. Ale pokud by se dostaly výše je těžba stejně hodně riziková, protože se chytne vlna nových těžařů co nemají (špatné) zkušenosti (Antminery D3, A3, B3…). Takže já jsem už před časem krypto nakoupil co jsem mohl a čekám… Z pohledu bývalého těžaře je to vše na dně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..