bitcoin kurz analýza

Bitcoin – aktuální analýza. Optimismus není namístě

Poslední týden s kurzem bitcoinu zamával

předchozí analýza byla plná optimismu, už už to vypadalo, že s příchodem zajímavých zpráv o tom, kdo všechno začíná přijímat bitcoin se na trhy vrátí býci. Bylo jich však poskrovnu a brzy ztratili sílu k nějakému náročnějšímu vejšlapu. Zřejmě někde lízají rány po krvácivém propadu z kóty 460 a … budou krvácet i nadále.

A místo toho jako by se před vánočním shonu na čínských burzáchTohle není Alzák objevil zelený mimozemšťan a začal tam volat „bitcoiny zadarmo“ – a protože v nabídkách jich je opravdu hodně, ceny začaly padat k nule. A docela rapidně. Nás optimisty to velice překvapilo a doslova nachytalo v nedbalkách (poznámka pro příznivce e-nákupů: zelený mimozemšťan rozhodně bitcoiny nechce)

Potvrzení dalšího propadu

Rád bych byl poslem optimistických zpráv, ale nemohu. Hleděl jsem do grafu celý večer a snažil jsem se najít jedinou čáru, která by mohla naznačovat, že další propady kurzu bitcoinu již nebudou. Místo toho jsem našel spoustu signálů, které propady potvrzují a to až k ceně 276. Patřičná oblast je na grafu vyznačena červeným obdélníčkem. Jako by cílem bylo znovu odzkoušet tyto úrovně. Možný vývoj ceny je naznačen červenou Elliottovou vlnou. Propad také ukazuje můj indikátor „Profit Target Area“, který kreslí oblíbené úrovně 38% a 62% retracement spočítané vůči kanálu, který cena právě opustila. A že ten kanál je krásně vyznačen není třeba dodávat, proto si myslím, že tyto úrovně jsou velice reálné.Bitcoin - analýza 19.12.2014

Cena propadla k linii označené jako „Profit target 1“, kde začalo docházet ke zpomalení propadu (poznámka: profit je v tomto případě zejména pro ty, kteří shortují). Očekávám i menší korekci propadu na této úrovni, nicméně je velká šance, že k 276 se ještě podíváme, tam, kde se nachází „Profit target 2“. A pak se uvidí.

Má rada na příští týden… pokud jste nestihli prodat, v tuto chvíli bych radil strategii „držet a ředit“. Nicméně na výrazné ředění (dokupování) bych počkal až na 276. Jestliže nemáte čím ředit (chápu, jsou vánoce), pak bude možná bezpečnější prodat a počkat, co se bude dít dál. V tom nejoptimističtějším scénáři půjde cena do strany.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

6 comments

 1. Martin

  Já si hraju na Bitstampu teprve tři měsíce, nikdy dříve jsem bitcoiny neměl a tak se řadím spíše mezi začátečníky. Každopádně jsem ve střehu a připraven btc odprodat a koupit levněji. Já si takhle v podstatě hraju celý den, dnes jsem odprodal pár desítek btc za 326 a čekám na nákup na 320. Mě stačí malý zisk, tedy za předpokladu, že to zase vyleze nahoru. S tím, že boti dělají většinu obchodů se mi taky moc nezdá. Já když mám svůj den, tak udělám na Bitstampu 10-20% jejich denního obrat. Můj rekord je obrat 4 000 btc za den. Nemám tolik btc, ale když jsou velké výkyvy cen, tak mi nedělá problém několikrát za den otočit všechno co mám.

  Jsem programátor a také přemýšlím o automatickém obchodování, zatím se mi povedlo automatizovat arbitráže mezi Bitstampem a Bitfinexem. O tom, že to myslím vážně svědčí to, že k 31.12. končím v práci a od příštího roku se budu obchodování věnovat na full time. Chtěl bych se trochu více zajímat o predikci ceny v krátkém časovém horizontu. Nevím jestli se mi podaří stvořit něco úplně automatického, spíše přemýšlím nad nástrojem, který mi pomůže v rozhodovaní, zda prodat nebo nakoupit. V první řadě se chci napojit na API 5-6 největších burz a sledovat order book v součtu všech hlavních burz. Nechcete někdy napsat článek, podle čeho ty analýzy děláte? 🙂

 2. defender

  Veľkú časť bežných denných obchodov robia roboty – trade platformy, čiže dá sa povedať, že držia trendy. V súčasnosti, aj napriek rastu ceny, ja stále vidím klesajúci trend. Myslím si aj naďalej, ze pod 300 sa tento rok urcite dostaneme. Otázka je, ako hlboko? Áno, súčasný rast ceny môže zmeniť výšku cieľovej oblasti, ako písal Ondra, a ako som predpokladal aj ja. Mám nastavenú hodnutu TP na 276,5, nevylučujem, ze urobím korekciu na 280 – 281. Keď si pozrieme burzový order book, vidíme výraznú obranu úrovne cca 310. Ak sa dostaneme pod nu, bude to mať rýchly spád na 305, 301, 298. V tomto slede možu zohrať úlohu veľryby. Majú snahu teraz tlačiť cenu skôr smerom dole, ako hore. Ostatné „Ľudské“ obchodovanie netvorí výraznú časť denného objemu obchodov, čiže cenu vrazne neovplyvňujú.

 3. defender

  ahoj Martine, nikto z nas nema krištálovu gulu, to by sme tu asi nepísali komentáre ! 🙂 Pravda je, ze vela situacii ovplyvnuje dopyt a ponuku – cize cenu. Uvádzané clánky sa týkajú technických analýz, ktoré vychádzajú na základe minulého vývoja a zohladnujú určité zákonitosti „matematiky a štatistiky“. Všetky trade roboty fungujú čisto na týchto základoch, čiže pokial sa niečo nepodarí, alebo nepos…ie, tak je predpoklad, že sa „mýliť nebudú“. zajtra napisem viac

 4. Martin

  Rád čtu Vaše články, ale popravdě Vám ty analýzi moc nevycházejí. Já bych se vsadil, že pod 300 se už letos nepodíváme. 🙂
  Je fakt, že v USA teď jedou aukce 200 000 btc zabavených Silk Road, podle toho, co jsem četl, tak je o to dost malý zájem, takže těžko říct, za jakou cenu se prodávají. To by s cenou ještě mohlo zamávat. Ale na druhou stranu GAW miners spustil novou měnu Paycoin. Tuhle měnu těží desítky tisíc lidí již několik měsíců. Mají dobrý marketing, takže si myslím, že ta měna má šanci prorazit. Snad už prý mají smlouvu s Amazonem, Wallmartem a dalšími. Od pátka funguje směna Paycoinu na btc, na tohle budou potřebovat desítky tisíc btc, aby vyplatili všechny těžaře. Tak uvidíme, kam se posune cena, ale zatím jde nahoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..