kurz bitcoinu

Bitcoin – aktuální analýza. Stále dobrý čas k nákupu

 

Stabilita po dlouhé době narušena. Ovlivní cenu obtížnost těžby?

Téměř dva týdny zažívá bitcoin období stability. Kdykoliv se mne někdo zeptal, kolik momentálně stojí 1 bitcoin, mohl jsem i bez nakouknutí do grafu odpovědět, že zhruba 377 dolarů. S menšími výkyvy se cena bitcoinu držela na těchto hodnotách až do včerejšího poledne, kdy klidnou hladinu rozvířilo několik náhlých prodejů, které poslaly kurz pod $370 – a bylo po stabilitě. Zajímavé také je, že prodej kolem 4000BTC na Bitstampu zasáhl až na hranici $360 kde v té době bylo připraven příkaz k nákupu něco přes 2000BTC . Proto jsme se také nedostali níže.

Z dění minulého týdne stojí určitě za pozornost fakt, že poprvé po dlouhé době (minimálně po 1.5 roku) obtížnost klesla. Znamená to definitivní odchod některých těžařů? Některé pooly dokonce nabízejí těžební výkon zadarmo. Jako by pro mnohé ztrácela těžba smysl. Jaký to bude mít vliv na cenu?

graf - vývoj kurzu bitcoinu
Příležitost k nákupu. Není důvod k dlouhodobému poklesu

Je otázkou, zda stabilní cena v posledních dnech značí sílu, nebo slabost bitcoinového tržiště. Volume rozhodně nebylo vysoké, na trhu tedy spíš obchodovali skuteční zájemci o směnu, než spekulanti. Na 4 hodinovém grafu vidíme, že čtvrteční propad byl jen snahou dostat cenu pod trendovou linii, a zatím se zdá, že to byl úspěšný pokus. Přesto si nemyslím, že by dlouhodobě existoval důvod k poklesu. V nejbližších dnech se podíváme k ceně 360 a dále by kurz měl stagnovat. I nadále jsem však optimista a domnívám se, že později se k cenám nad 410 vrátíme a proto by následující týden měl být dobrou příležitostí nakoupit, nebo aspoň naředit ty draze nakoupené bitcoiny z 13. listopadu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

 burza binance

Podobné články

6 comments

 1. defender

  dnes máme okolo 310USD…

  BTC a ine Kryptomeny v tomto období niesú „sexi“ Dôvod, treba podľa môjho názoru, hľadať v rozhodnutí OPEC, zachovať množstvo dodávok surovej ropy na nezmenenej úrovni. Ide skor o politický a strategický postoj, ako o čistú obchodnú stránku veci. To spôsobilo na trhu tornádo, ktoré vysáva z trhu likviditu a núti obchodníkov dopĺńať krvavé straty z iných zdrojov. Podľa kitco.com objem obchodovaných BTC(24h Volume niekde na úrovni USD35M , BTC100K) je absolútne zanedbateľný voči iným trhom na menové páry, alebo komodity. Len málo investorov obracia v tomto období pozornosť na BTC. Pozornosť sa sústreďuje na dosiahnutie koncoročných výsledkov, maximalizáciu predaja, addedValue a boj s recesiou v čase deflačných očakávaní a prepadov hlavných indexov DJI, S&P, … kitco.com/finance. V najbližších dňoch očakávam pohyb smerom dole niekde k úrovniam 280USD. (Na mojej trade platforme mám nastavené short pozície do úrovne 276,5.) Pre fanúšikov: podľa môjho názoru je stále trh podhodnotený a z tohoto hľadiska aktívne využívam CostAverage Effect a pravidelne nakupujem 0,1BTC a jeho násobky na dlhodobý horizont cca r.2020. (vyssie uvedené nieje odporúčanie a ani finančná služba, je to prezentovaný môj súkroný názor a slúži na štúdijné a diskusné využitie. Nenesiem žiadnu zodpovednoť za rozhodnutia učinené len na jeho základe 🙂

 2. defender

  Súhlas s prelomením trendovej línie.
  Vidím snahu (dec.2014) tlačiť cenu dole k 350USD, podľa môjho názoru trh je oaptrný a vyčkáva, preto výrazné pohyby do strany s malou dennou volatalitou.
  Treba sa pozrieť aj na súvislosti s akciovými indexami a vývojom „sily“ dolára vočí košu ostatných mien.(Q1_2015)
  Ak príde na týchto trhoch k výraznej korekcii, môžeme očakávať výrazný býčí trend až k hranici 650USD, či ďalej, alebo späť k úrovniam okolo 420USD bude závisieť od miery stability „fixných“ mien voči zlatu.
  JA OSOBNE pravidelne denne nakupujem 0,1BTC a myslím si, že týmto spôsobom si vhodne dopĺňam portfólio-DLHODOBO!!!

 3. Ondra

  Nesmí se to brát doslova. Jsou to zpravidla promo akce určené k nalákání investorů, ten výkon zdarma dostanete samozřejmě jen jako bonus. I tak to ale znamená, že boj o peníze uživatelů, kteří by na sebe vzali riziko z nejisté těžby ve virtuálním poolu, které by zaplatilo náklady na provoz takového půlu jejich majitelům se začíná vyostřovat a nabídka převyšuje poptávku. Dílem je to samozřejmě tím, že přibývá poolů.

  https://www.google.cz/search?q=free+GH+mining

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..