bitcoin kurz 2017

Kurz bitcoinu – analýza. Další meta je 7000 dolarů

.

Ačkoliv to celý minulý týden vypadalo, že snad Bitcoin nesebere sílu k dalšímu posilování, nakonec se síla našla, a to v pátek odpoledne. Předtím však do středy oslaboval a na nejnižším místě se kurz bitcoinu skoro dotkl 5100 USD. Od této úrovně se odrazil a v době psaní analýzy se cena za 1 bitcoin pohybuje lehce pod 6000 USD.

Na který Bitcoin budeme příště dělat analýzu?

V předchozí analýze jsem sliboval 7000 USD. Minulý týden to sice ještě nevyšlo, ale ten příští už by mohlo. Tím prvním tahounem je fork na Bitcoin Gold, který vychází někdy na středu 25. října. I když se tento plánovaný coin netěší oblibě a objevují se dokonce neověřené informace, že jde o předtěžený podvod, lákadlo peněz zdarma je vysoké. Navíc význam Bitcoin Gold nebude nijak převyšovat Bitcoin Cash, takže nečekám významné propady v období po forku.

Významnější může být fork na Segwit2x a tam už může skutečně dojít k rozštěpení hodnoty bitcoinu. V tuto chvíli není jasné, který z nastupujících blockchainů bude považován za pravý Bitcoin, v tomto směru jsem také zvědavý, rád bych věděl, na co budu potom psát analýzu. Dění kolem tohoto druhého forku mohou cenou bitcoinu významně zamíchat.

Co říká technická analýza, viz graf:

cena bitcoinu graf říjen 2017

V ideálním případě vychází fork někam k ceně 6900 USD. Kolem 7000 USD se horní linie kanálu lokálního růstu setká s horní linií kanálu globálního růstu, což by měl být signál k zastavení. Po vzoru předchozích vrcholů by mohl růst pokračovat až k 7570 USD za Bitcoin, ale s blížícím se datem dalšího forku může dojít ke korekci, následované tichem před bouří. A pak záleží, jak ten fork dopadne. To je v tuto chvíli velká neznámá.

Je samozřejmě třeba dál zvažovat variantu nějakého velkého výprodeje, protože žádná technická analýza nedokáže předpovědět, jaký šílený nápad se zrodí v hlavě bohatého spekulanta. Stejně jako doposud je cena bitcoinu také z části v rukou velké Číny, to samo může znamenat vznik náhodných událostí znamenající krátkodobé výprodeje. Proto všude používejte stoploss

Nálada na trhu, úroky na burzách

OKEX hlásí že většina top traderů jsou v longu a to ze 61%, přičemž v marginu mají cca 35% kapitálu (oproti 19% na short)

Nálada na Bitfinexu je 30:18 ve prospěch long pozic.

Dolary si lze na Bitfinexu opatřit za 0.2% na den. Bitcoiny lze získat za 0,018% denně.

Doporučení: Držet, připravit se na případné propady a vysokou volatilitu

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

4 comments

  1. Před posledním forkem (bitcoin cash) jsem se nechal znervóznit davem a těsně před termínem jsem prodal, BTC poté vystřelil o 2000 dolarů a stoupá dál. Nechci ostatním radit, ale nenechal bych se odradit nějakými forky, které budou z dlouhodobého hlediska bezvýznamné, zatímco BTC má svůj brand a zatím pevné postavení.

  2. Excel Guru

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na údajnou technickou analýzu, kterou tady prezentujete. Já ji bohužel nidke nevidím, vidím jen nesouvisející čáry, které si někdo vycucal z prstu. Pokud člověk neumí nakreslit ani channel, tak nevím jak si může dovolit vůbec vlézt na burzu (beru zpět, někdo tam ty prachy sypat musí). Doporučil bych činnost více odpovídající vaši inteligenci a skillu, např. hlídání plyšových medvídků.
    Zkuste tomu dát ještě dalších 10 let a potom, snad, budete umět i natáhnout fibo a třeba náhodou zjistíte, že se podle toho dá taky něco zjistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..