kurz bitcoinu analýza bitcoin gold fork

Kurz bitcoinu – analýza. Táhnou cenu nahoru očekávané forky?

.

Ač se to zdálo nepravděpodobné, bitcoin skutečně v minulých dnech zaútočil na cenu 6000 USD. Způsobil tím v médiích nemalý poprask a přinesl spoustu bolesti zejména držitelům altcoinů. Co může být za takovým růstem?

Kromě obligátních vysvětlení o tom, že je bitcoin stále ještě v kurzu a poptávka neutichá zejména pak z Japonska, svoji roli zde může se hrát i nadcházející fork(y).

Free money z forku lákají k dalším nákupům

Připomeňme si nedávný fork v podobě Bitcoin Cash (BCH). Sice to i z dnešní perspektivy vypadá jako velký humbuk, Bitcoin Cash rozhodně nic nového nepřinesl a ani Bitcoin nijak neohrozil, ten tehdy naopak posílil. Přesto se dá říct, že v jistém slova smyslu dopadl skvěle. Vždyť si spousta lidí přišla na pěkné peníze, po tom, co se jim podařilo udat všechny své BCH coiny, které získali tak, že v okamžik forku měli v peněženkách Bitcoiny.

A podobná možnost se rýsuje i zde, ať už jde o Bitcoin Gold nebo Segwitx2. Peníze zdarma prostě lákají a dá se očekávat, že tentokrát přilákají mnoho dalších uživatelů a ti všichni budou chtít mít v době forku nějaké bitcoiny v peněženkách.

cena bitcoinu graf 10/2017

Troufám si odhadnout, že růst ještě zdaleka není u konce. K tomu pravému finiši může dojít pár hodin před forkem. Technicky může cena bitcoinu stoupat až k nějakým 7000 USD, kde nejspíš bude hledat vrchol. Nicméně, pohyb cen může vykazovat vysokou volatilitu. Tak jako v jednom dni mohl bitcoin vystoupat o 1000 USD vzhůru, tak další den může stejně o tolik spadnout a opět se vrátit na původní místo. Tohle není dobré prostředí zejména pro pákové obchodníky. Doporučuji tedy spíš držet a nespekulovat.

Co se nadcházejícího forku týče, osobně si do toho moc neslibuji, rozhodně si nemyslím, že by to byl tak „velký úspěch“ jako BCH. Může se stát, že v nastalém zmatku nebude po nějakou dobu síť funkční a pokud se to sveze z nějakým cenovým propadem, může být problémem pouhý převod bitcoinů na burzu pro rychlý prodej.

Já osobně budu držet následující rozložení: 2/3 rozpočtu ve walletu (Trezor), 1/3 na burze jako kolaterál. Pokud dojde po forku k propadům, pak je to dostatečné množství na otevření shortu ve výši 2/3, čímž jsem schopen prodat celý wallet bez nutnosti jej stěhovat na burzu. Dá se ale předpokládat, že takto bude připraveno víc obchodníků, což by mohlo zvýšit úroky u bitcoinů, jako se to ostatně stalo minule, kdy půjčky dosahovaly až 1% denně.

Sentiment na trzích, úroky na burzách

OKEX: 57% hlasují pro long, 33% objemu v longách a 24% v shortech

Bitfinex má 30tis BTC v longách a 23tis BTC v shortech

Úroky na USD v průměru vyrostly až na 0,2%, zatímco úroky na BTC klesly na 0,0245. Pokud hodláte longovat BTC, možná zkuste místo toho shortovat některý altcoin, protože s takovými úroky to může být drahé

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, Bitfinex – 4:3 kupující, OKCoin – 2x prodávající, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: zatím držet, potenciál dosažení 7000 USD, avšak výstraha před vysokou volatilitou.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

7 comments

 1. Marek

  Zdravím pro všechny kdo obchodují s btc ! někajej sílenec!!
  Chci všechny poinformovat. Narazil sem na člověka, kterej je schopnej koupit btc za 144.000, což me přijde jako neskutečná cena. O co mu jde nevím, je to blázen 😀 každopádně kdo z vás něco má navíc, napiště mu : kukla_arbt@atlas.cz .. Ja už s tím bláznem udělal tři obchody a pořád nemá dost, fakt doporučuju všem, dokud je ta možnost

 2. Miroslav

  Dobrý den, rád bych se vás zeptal na plánované rozdělení BTC. Kde by měly být BTC při rozdělování uloženy. Mužu je mít uložené na Bittrexu? Nebo mohou být uloženy v Trezor Wallet? Děkuji za odpovědi, jsem začátečník.A kdy se to má rozdělit..? Přejí mnoho úspěch,sledují vaše články…..

 3. mendrit

  to peter:
  blockchain.info dle jejich blogu už BCH naděloval. Každopádně ke svým BCH se dalo dostat i přes seed words kdykoli dříve. Návodů k tomu několik bylo a fungují.

 4. peter

  Zdravim.
  Ked mam bitcoiny ulozene na blockchain.info/wallet,po forku mam narok na novovzniknutu menu?
  Po minulom deleni BCH nepridali.
  Dakujem za odpoved a kvalitne info na blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..