kurz bitcoinu analýza bitcoin gold fork

Kurz bitcoinu – analýza. Táhnou cenu nahoru očekávané forky?

.

Ač se to zdálo nepravděpodobné, bitcoin skutečně v minulých dnech zaútočil na cenu 6000 USD. Způsobil tím v médiích nemalý poprask a přinesl spoustu bolesti zejména držitelům altcoinů. Co může být za takovým růstem?

Kromě obligátních vysvětlení o tom, že je bitcoin stále ještě v kurzu a poptávka neutichá zejména pak z Japonska, svoji roli zde může se hrát i nadcházející fork(y).

Free money z forku lákají k dalším nákupům

Připomeňme si nedávný fork v podobě Bitcoin Cash (BCH). Sice to i z dnešní perspektivy vypadá jako velký humbuk, Bitcoin Cash rozhodně nic nového nepřinesl a ani Bitcoin nijak neohrozil, ten tehdy naopak posílil. Přesto se dá říct, že v jistém slova smyslu dopadl skvěle. Vždyť si spousta lidí přišla na pěkné peníze, po tom, co se jim podařilo udat všechny své BCH coiny, které získali tak, že v okamžik forku měli v peněženkách Bitcoiny.

A podobná možnost se rýsuje i zde, ať už jde o Bitcoin Gold nebo Segwitx2. Peníze zdarma prostě lákají a dá se očekávat, že tentokrát přilákají mnoho dalších uživatelů a ti všichni budou chtít mít v době forku nějaké bitcoiny v peněženkách.

cena bitcoinu graf 10/2017

Troufám si odhadnout, že růst ještě zdaleka není u konce. K tomu pravému finiši může dojít pár hodin před forkem. Technicky může cena bitcoinu stoupat až k nějakým 7000 USD, kde nejspíš bude hledat vrchol. Nicméně, pohyb cen může vykazovat vysokou volatilitu. Tak jako v jednom dni mohl bitcoin vystoupat o 1000 USD vzhůru, tak další den může stejně o tolik spadnout a opět se vrátit na původní místo. Tohle není dobré prostředí zejména pro pákové obchodníky. Doporučuji tedy spíš držet a nespekulovat.

Co se nadcházejícího forku týče, osobně si do toho moc neslibuji, rozhodně si nemyslím, že by to byl tak „velký úspěch“ jako BCH. Může se stát, že v nastalém zmatku nebude po nějakou dobu síť funkční a pokud se to sveze z nějakým cenovým propadem, může být problémem pouhý převod bitcoinů na burzu pro rychlý prodej.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Já osobně budu držet následující rozložení: 2/3 rozpočtu ve walletu (Trezor), 1/3 na burze jako kolaterál. Pokud dojde po forku k propadům, pak je to dostatečné množství na otevření shortu ve výši 2/3, čímž jsem schopen prodat celý wallet bez nutnosti jej stěhovat na burzu. Dá se ale předpokládat, že takto bude připraveno víc obchodníků, což by mohlo zvýšit úroky u bitcoinů, jako se to ostatně stalo minule, kdy půjčky dosahovaly až 1% denně.

Sentiment na trzích, úroky na burzách

OKEX: 57% hlasují pro long, 33% objemu v longách a 24% v shortech

Bitfinex má 30tis BTC v longách a 23tis BTC v shortech

Úroky na USD v průměru vyrostly až na 0,2%, zatímco úroky na BTC klesly na 0,0245. Pokud hodláte longovat BTC, možná zkuste místo toho shortovat některý altcoin, protože s takovými úroky to může být drahé

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, Bitfinex – 4:3 kupující, OKCoin – 2x prodávající, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: zatím držet, potenciál dosažení 7000 USD, avšak výstraha před vysokou volatilitou.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

7 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..