SEC americká komise pro cenné papíry

SEC zamítla další návrh na bitcoinový ETF fond

.

Americká komise pro obchod a cenné papíry (SEC) zamítla další návrh na zařazení otevřeného bitcoinového podílového fondu do seznamu společností obchodovaných na veřejné burze New York Stock Exchange. Rozhodnutí se týkalo fondu SolidX Bitcoin ETF, který se tak stal po ETF bratrů Winklevossových v tomto měsíci již druhým neschváleným bitcoinovým projektem s ambicí proniknout na americké burzovní trhy.

Neregulovatelný Bitcoin zatím na americké burzy nesmí

SEC ve svém oznámení uvádí v podstatě ty samé důvody, které vedly k neschválení Winklevoss ETF – a to sice nedostatečnou možnost dohledu nad podobně vytvořeným trhem a nedostatečnou regulaci v některých jurisdikcích.

V rozhodnutí se doslova uvádí:

„Komise se domnívá, že za účelem splnění určitých standartů kladených na směnárny, které mají být součástí obchodů a budou na burze obchodovat s komoditními produkty typu ETP (důvěryhodné produkty) musí fond kromě jiných platných požadavků v těchto záležitostech splňovat dvě podmínky: Za prvé, směnárna (burza) musí mít uzavřené příslušné smlouvy s významnými trhy, které podléhají dohledu a obchodují přitom stejné komodity, nebo deriváty založené na této komoditě. A za druhé – tyto trhy musí podléhat regulaci.“

SEC se k SolidX Bitcoin ETF měl vyjádřit již loni v září, s následným odložením a konečným rozhodnutím do konce tohoto týdne. Zatímco SEC v posledních dnech odmítal sdělit datum konečného rozhodnutí, vyjádření komise se očekávalo již od minulého pátku.

Plné znění rozhodnutí najdete níže:

zdroj: Coindesk

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

4/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..