nasdaq využije blockchain

Nasdaq – největší akciový trh využije technologii blockchainu

.

Nasdaq bude první akciová burza s blockchainem

Nasdaq OMX Group Inc. se chce ještě v letošním roce stát prvním operátorem akciového trhu, který bude při vydávání a převádění akcií soukromých společností využívat blockchainovou technologii. Generální ředitel společnosti, Bob Greifeld, to potvrdil ve čtvrtečním telefonickém konferenčním hovoru s analytiky agentury Bloomberg.

Nasdaq již v červnu t.r. oznámil, že začal spolupracovat se startupem Chain, který se blockchainovými technologiemi zabývá, aby společně testovali možnosti využití blockchainu na menším trhu – Private Market. Bob Greifeld nyní potvrzuje, že se tato spolupráce osvědčila a firma bude chtít zařadit decentralizovanou síť do struktur burzy natrvalo.

„Brzy chceme zveřejnit naše další iniciativy, které s využitím těchto technologií v budoucnu počítají. Aplikace blockchainu v sektoru privátního akciového trhu si klade za cíl modernizaci, zjednodušení a opravdu bezpečné zajištění těžkopádných administrativních funkcí.“

Technologii blockchainu nelze ignorovat

Greifeld v telefonickém rozhovoru pro Bloomberg také zdůraznil, že tyto technologie „nelze ignorovat“, protože jejich přínosy jsou „obrovské“.

Stačí základní znalosti o možnostech blockchainu, aby bylo všem jasné, jakou technologickou revoluci by mohl v odvětví burzovního průmyslu způsobit. Transparentnost, která přitom neohrožuje soukromí, může pomoci vyřešit důsledky neprůhledných řešení problémů finančního trhu, které známe z minulosti. Například úvěrová selhání a odkládání „toxických aktiv“, která byla předehrou k vypuknutí finanční krize v r. 2008.

technologie blockchainu

V současné době můžeme být svědky „velkého blockchainového zbrojení“. Jedním z příkladů je společnost Symbiont, která na rozvoj výzkumu využití blockchainu při finančních převodech získala 1,2 milionu USD od zkušených finančníků – zapojil se i bývalý šéf newyorské burzy Duncan Niederauer, bývalý výkonný ředitel Citadel LLC Matt Andresen a dva spoluzakladatelé firmy Getco LLC, která se zabývá vysokofrekvenčním obchodováním , Dan Tierney a Stephen Schuler.

Mezi další firmy, které zkoumají využití blockchainu a jeho zapojení do finančních převodů a transakcí, patří Digital Asset Holdings LLC, v čele s bývalou výkonnou ředitelkou JPMorgan Chase & Co., bankéřkou Blythe Masters a Blockstack, kterou vedou bývalí zaměstnanci Google Inc. a Nasdaq.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Není vůbec pochyb o tom, že se ledy opravdu začaly hýbat a rok 2015 je pro blockchain a jeho zapojení do odvětví finančního průmyslu přelomový.

zdroj: crypcotoinsnews.com, newsbtc.com, bloomberg.com

 burza binance

foto: wikimedia

5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..