analýza kurzu bitcoinu 2018

Kurz BTC – analýza. Zatím opatrně, stále je kam padat

.

V minulých dnech cena bitcoinu převážně klesala. Z vrcholových 19891 USD spadl kurz až na minimálních 9231 USD. Je to neuvěřitelných 53%. Takový propad mohl být pro leckoho bolestivý. Otázkou je, jestli bude bitcoin padat dál, nebo ne.

kurz bitcoinu cena leden 2018

Extrémní zisky z dosavadního růstu musí bohužel někdo zaplatit. A cena 10000 USD je pořád stále hodně vysoká. Dokáži si představit, že se cena bitcoinu vrátí někam k 6000 USD. Pamatuju si moc dobře, jakou část minulého roku cena zůstávala právě kolem této hranice. Naopak cestou od 7000 k finálních 19891 USD to šlo velice rychle. Tento přepálený růst si zasloužil korekci. Zatím to vypadá, jako by korekce byla aspoň částečně u konce.

Proražení supportu by znamenalo propad až k 7000 USD

Na grafu vidíme dost výrazný support vyznačený zelenou linkou. Výrazný je zejména podle obrovského volume, kterého bylo dosaženo při jakémkoliv přiblížení se k supportu. Pravděpodobně tedy tam hodně obchodníků čekalo na nejlepší nákup. Zdá se, že od této hranice vede cesta pouze nahoru.

Vidím to podobně, ale je třeba být opatrný. Pokud by nedošlo k výraznému pokroku směrem nahoru, pak to suport nevydrží a přesune se níže. Lze očekávat krátký propad až k těm 7000 USD a rychlý návrat.

Kritickou hranicí je 11820. Po překročení lze předpokládat výstup až na 14500 USD.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Zajímavému vývoji došlo v pátek na burze Bitfinex, kdy počet short pozic vzrostl z 8580 BTC až na 18723 BTC. Více než 10000 BTC tak bylo prodáno na úvěr. To může mít dva aspekty. Za prvé to může ukazovat, že kdosi ví, že cena půjde ještě níž. Na druhou stranu, pokud to je čirá sázka na pokles bez toho, aby dotyčný měl nějaké informace, pak naopak, zavření těchto shortů může znamenat výraznou pumpu.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Poměr long vs short nyní vychází 30:18 ve prospěch longů

Na OKECU je poměr long vs short 46:53 do počtu hlasů a 23:26 do objemu

Úroky na výpůjčku dolarů na burze Bitfinex dosahují úroku 0.0417%. Bitcoiny lze získat za 0.091%

Doporučení: Radím mírný nákup, nebo sledování dalšího vývoje. Při propadu pod zelený support vyčíhnout nejnižší cenu k nákupu nebo k doředění.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

5 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..