analýza kurzu bitcoinu 2018

Kurz BTC – analýza. Zatím opatrně, stále je kam padat

.

V minulých dnech cena bitcoinu převážně klesala. Z vrcholových 19891 USD spadl kurz až na minimálních 9231 USD. Je to neuvěřitelných 53%. Takový propad mohl být pro leckoho bolestivý. Otázkou je, jestli bude bitcoin padat dál, nebo ne.

kurz bitcoinu cena leden 2018

Extrémní zisky z dosavadního růstu musí bohužel někdo zaplatit. A cena 10000 USD je pořád stále hodně vysoká. Dokáži si představit, že se cena bitcoinu vrátí někam k 6000 USD. Pamatuju si moc dobře, jakou část minulého roku cena zůstávala právě kolem této hranice. Naopak cestou od 7000 k finálních 19891 USD to šlo velice rychle. Tento přepálený růst si zasloužil korekci. Zatím to vypadá, jako by korekce byla aspoň částečně u konce.

Proražení supportu by znamenalo propad až k 7000 USD

Na grafu vidíme dost výrazný support vyznačený zelenou linkou. Výrazný je zejména podle obrovského volume, kterého bylo dosaženo při jakémkoliv přiblížení se k supportu. Pravděpodobně tedy tam hodně obchodníků čekalo na nejlepší nákup. Zdá se, že od této hranice vede cesta pouze nahoru.

Vidím to podobně, ale je třeba být opatrný. Pokud by nedošlo k výraznému pokroku směrem nahoru, pak to suport nevydrží a přesune se níže. Lze očekávat krátký propad až k těm 7000 USD a rychlý návrat.

Kritickou hranicí je 11820. Po překročení lze předpokládat výstup až na 14500 USD.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Zajímavému vývoji došlo v pátek na burze Bitfinex, kdy počet short pozic vzrostl z 8580 BTC až na 18723 BTC. Více než 10000 BTC tak bylo prodáno na úvěr. To může mít dva aspekty. Za prvé to může ukazovat, že kdosi ví, že cena půjde ještě níž. Na druhou stranu, pokud to je čirá sázka na pokles bez toho, aby dotyčný měl nějaké informace, pak naopak, zavření těchto shortů může znamenat výraznou pumpu.

Poměr long vs short nyní vychází 30:18 ve prospěch longů

Na OKECU je poměr long vs short 46:53 do počtu hlasů a 23:26 do objemu

Úroky na výpůjčku dolarů na burze Bitfinex dosahují úroku 0.0417%. Bitcoiny lze získat za 0.091%

Doporučení: Radím mírný nákup, nebo sledování dalšího vývoje. Při propadu pod zelený support vyčíhnout nejnižší cenu k nákupu nebo k doředění.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

5 comments

 1. Dhvhb

  Tiež už neverím že btc je to to pravé. Od zavedenia futures to už bude shortovane stále. Ak chce niekto zarobiť tak už len altcoiny vs btc. Tam sa denným tradingview dá zarobiť slušné. Stačí vždy keď stúpa btc mať altcoiny. Idú hore rychlejsie

 2. Radek

  Ty shorty na BTC nemusejí nutně být na páru s USD. Osobně teď držím pouze USD jako zástavu a půjčuji si BTC abych zakoupil ETH, Neo, EOS, OMG či jiné proof of stake měny. Od 8.12.2017 (konec spekulace na spuštění futures) tyto tokeny na páru s BTC slušně trendují a nejsou tam takové výkyvy jako na páru s USD.
  Když by to vše šlo do kopru, jak někteří straší, tak spolu s poklesem hodnoty BTC bude klesat také hodnota mé případné ztráty z vypůjčených BTC. Zisky v BTC průběžně překlápím do USD.

  BTC přišel o svou užitnou hodnotu, krize skončí, až BTC ztratí své dominantní postavení. Na úspěch LN nevěřím.

 3. krakatice

  Zelena support cara by mela byt (pokud to chapu dobre) ta teckovana, slabe viditelna. Je o neco niz nez fialova cara.

 4. Roman

  Díky za tyto články. Jen nechápu ten zelený support, ten je na jaké ceně? Nebo je to tak, že s časem jde nahoru i support, přesně jak znázorňuje ta zelená čára? Takže v tuto chvíli by pokles ceny pod $10K znamenenalo prolomení supportu, zatímco před dvěma týdny to prolomení suportu nebylo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..