bitcoin analýza 2016

Kurz bitcoinu – analýza. Začíná sezóna býků?

.

Dovolené skončily a spekulanti po vzoru mladší generace školáků (která se teprve spekulovat učí) nastoupili pravidelnou burzovní docházku a začali obchodovat. Prvního září, hurá na pit. Do vánoc nás čeká výuka o býčím trhu, po předvánočním shonu si snad vzpomeneme i na zimní spánek medvědů.

Cena bitcoinu začala po prázdninách růst

To je ale ještě daleko. Během minulé soboty se cena bitcoinu odpoutala z pásma kolem 570 USD a doslova vystřelila k hodnotě 613 USD (Bitfinex) resp. k 600 USD (Bitstamp). V jednu chvíli tam byl větší spread, arbitrážní obchodníci si asi zřejmě protáhli dovolenou. Od té doby ceny rostou na denní bázi a v době psaní analýzy odečítáme z grafu cenu 627 USD. Maximum přitom bylo 636.16 USD.

kurz bitcoinu stoupá

1000 USD za bitcoin?

I nadále čekám růst cen, protože současný kurz bitcoinu nemá žádnou reference v minulosti. Nejpravděpodobnější cíl je zřejmě cena 684 USD, případně 705 USD. Takovýto návrat lze v minulosti najít na vícero místech. Při velkém optimismu však cena na těchto úrovních dlouho nezůstane, takže mezi další potenciální cíle řadím i dosažení 778 USD. Pokud by však došlo k akceleraci nákupů, můžeme se dočkat i ceny 1020 USD.

Minulý nárůst trval cca 25 dní. Pokud započítám zhruba stejný interval a budu počítat stejný nárůst, tisícovky se určitě brzy dočkáme. Doporučuji tedy rozhodně neprodávat, případně můžete dokoupit, zatím je tu hodně prostoru k růstu.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

OKCoin sentiment na futures hlásí vyrovnané skore co do počtu long a short obchodníků, avšak co do objemu je alokováno 50% na long pozice a 28% na short pozice.

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – 2x prodávající, Bitfinex – vyrovnáno, BTCChina – 3:2 prodávající, Kraken – vyrovnáno

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Doporučení: nákup, držet, neprodávat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..