cena bitcoinu březen 2016

Kurz bitcoinu – analýza. Začíná se to zamotávat

Matějská pouť začala už koncem února, podle situace na trhu s bitcoinem to však vypadá, jakoby tradeři až nyní objevili koutek s horskou dráhou. Ti, co obchodují již delší čas, zažili i větší vlnky a šílenější obraty, minulý týden přesto nepatřil zrovna k jednoznačným a klidným.

Cena bitcoinu zatím kopíruje trendovku

Po propadu až k 390 USD došlo k rychlému obratu a kurz bitcoinu během týdne vyšplhal až k částce 423.6 dolarů. Je zajímavé, že zrovna tímto místem prochází 61.8% retracement vytvořený z maxima a minima, vymezující propad v minulém a předminulém týdnu. To už by mohlo něco napovědět.

bitcoin kurz březen 2016

Jak je vidět, nachází se cena bitcoinu stále v jakémsi trojúhelníku, z něhož si dnes promítneme jen část na 4 hodinovém grafu (jeden sloupeček jsou 4 hodiny). Vidíte na něm, že to po odrazu vypadá na růst ceny, který kopíruje zelenou rostoucí trendovou linii. Jediné zaváhání je aktuálně po odrazu na retracementu. Stále se však nacházíme nad touto linií. Dalo by se tedy říct, že dokud je cena nad touto linií, převažuje růstová nálada a proto bych radil nakoupit.

Na druhou stranu, je třeba mít na paměti nízký target. Dá se předpokládat, že přes rezistenci (vymezenou trojúhelníkem) cena bitcoinu zatím ještě nepřeleze. Z tohoto pohledu jde tedy o potenciál růstu o necelých 15 dolarů. Při zvažování pozice tedy vezměte do úvahy, jaké riziko vyplývá z tak nízkého cíle.

Pokud by došlo k prolomení trendovky, lze očekávat lokálně dump, ten ale bude vymezen supportem na spodní straně trojúhelníku. V tuto chvíli není možné říct, zda cena nakonec opustí trojúhelník horem nebo spodem. Dá se maximálně očekávat delší pohyb do strany, případně takovéto vlnkování nahoru a dolů, a to klidně až do dubna.

Ethereum na Bitfinexu může zamíchat kartami

Otázkou však také je, jaký vliv na cenu bitcoinu bude mít aktuální oznámení burzy Bitfinex, která od této soboty začala přijímat vklady v altcoinu Ethereum. Obchodování v měnových párech ETH/USD/BTC začne již v pondělí 14.3.2016. Cena ETH po tomto oznámení letí nahoru a dá se předpokládat, že čast traderů přelije své zdroje z bitcoinu do této vysoce volatilní novinky.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Největší objemy v půčkách na Bitfinexu bylo možné zaznamenat v sobotu, kdy se dal sehnat margin funding i za 0.1% denně. Objemy dosáhly skoro 29 mil USD. Od toho okamžiku klesají jak úroky tak objemy. Úroky se v přepočtu pohybují kolem 0.035% a objem pod 25 mil USD, Klesl i zájem o Bitcoiny, počet otevřených shortů klesl o 4000 BTC.

Hloubky trhu: Bitstamp = 3:2 prodávající, BTC-e = 5:3 prodávající, Bitfinex = 3:2 prodávající, BTCChina = 2:1 prodávající.

Doporučení: Vlnkovat, nebo čekat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..