Kurz bitcoinu – analýza. Směrem dolů je ještě místa dost

.

Bitcoin se definitivě vydal jižně k nižším cenám. Otevírá se tak šance nákupu se slevou. Otázkou je, kam až to padne? To se dá asi těžko odhadnout, ale pokusíme se to v dnešní analýze nějak rozlousknout.

Kurz bitcoinu březen 2018 graf

Nejprve bych se zaměřil na elliottovu vlnu. Pokud předchozí dvojitý vrchol byl součást korekční elliottové vlny ABC, pak další propad by měla řídit trendující elliottova vlna 12345. Současný pokles by odpovídal úsečce 0-1. Z toho lze usoudit, že před námi jsou další dva takové výprodeje, přičemž druhý pokles by měl být nejdelší.

Růst ceny by byl nejspíš krátkodobý

Důležitá je pro nás ale ta první úsečka, a to proto, že vyhlížíme její konec a odraz. To by mělo způsobit krátkodobý růst cen, ale vše by mělo zůstat pod hlavní trendovou liníí, čili odraz nevystoupí výše než naznačený cíl. Kdyby tady došlo k průrazu cíle, pak by to znamenalo významnou změnu situace. Současný propad může skončit už v pondělí, případně kdykoliv v tomto týdnu. Je nutné také počítat s masivním výprodejem, pokud cena bitcoinu klesne pod 6000 USD, který by zároveň byl znakem ukončení propadu.

Další možnost ukončení propadu je významná změna současného lokálního trendu – označeno červenými šipkami. které naznačují zužování kanálu. Jakmile dojde jakýkoliv prostor v kanále, může se cena zlomit nahoru i dolů.

Doporučuji zatím nenakupovat. Pakliže dojde k odrazu, lze spekulativně nakoupit (případně vzít long na páku), ale nečekat dlouhodobý růst, být připraven po jakémkoliv větším růstu zase prodat, protože nevydrží dlouho.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKEX top traders hlasují short v poměru (long:short) 47:52. V objemech jsou obchodníci víceméně v longu 29:25. To odpovídá současné rozpolcené situaci. Pokud půjde cena níž, budou top traders longy zavírat, případně zpeněžovat, což posune cenu ještě níže. Musí být ale vynaložen vysoký závěrečný tlak na long pozice.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Bitfinex sentiment je v poměru 34:22 – Na trhu je tam stále více long pozic, které během propadu spíš narostly. Shorty naproti tomu s pádem cen klesají.

Úroky na USD klesají a nyní lze dolary získat za 0.0176%. Oproti tomu úroky na Bitcoin jsou větší, ale velký rozdíl to není. Dosahují 0.0343%.

Doporučení: Zatím nenakupovat ani neprodávat. Nakoupit spekulativně pokud lokální trend bude narušen, ale držet jen po omezenou dobu. Pokud potřebujete prodávat, je nebezpečí, že budete prodávat na dně. Možná se vyplatí počkat na odraz.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

10 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..