kurz bitcoinu btc pump

Kurz bitcoinu – analýza. Rozjely se čínské pumpy

 

Je tu opět pátek a za námi je velice zajímavý týden, zakončený prapodivným ohňostrojem. Tím ohňostrojem mám na mysli zejména dění na čínských burzách v pátečních brzkých ranních hodinách. Ale hezky popořadě…

Týden zakončený LTC a BTC pumpou

V minulé analýze jsem sliboval cílovou částku zhruba 279 USD. Na grafu byl oblíbený trojúhelník, který sliboval růst. Růst cen nakonec přišel a ceny bitcoinu se v pondělí zastavily těsně pod 279 dolary, cílové částky tedy dosaženo nebylo. Přesto to ale byla vhodná příležitost k redukci pozic a k výběru zisků. Ceny spadly na 264 USD a pak se ustálily na 270. Bitcoinovou síť zachvátil spamerský útok, který doznívá ještě v době psaní této technické analýzy.

Bylo zajímavé, že bitcoinoví obchodníci jakoby zcela ignorovali vývoj u litecoinu, kde se během posledního měsíce zvýšila cena z cca 1,5 USD až na astronomických 9 USD dnes dopoledne. Kdo měl vsazeno v LTC, užil si zisk kolem 600%. … za předpokladu, že včas vystoupil. Vývoj na litecoinu byl totiž neuvěřitelný. Přehřáté, až uvařené ceny čekaly na nějakou výraznou korekci a ta se dostavila až v pátek odpoledne, kdy litecoin padl někam k 5 USD. To je 44% ztráta.

Současně s pádem ceny litecoinu se však zbláznily čínské burzy a začaly vyhánět cenu bitcoinu k závratným výškam, jako by měl bitcoin růstem dohnat LTC. V jednu chvíli bylo možné na některých čínských burzách spatřit až cenu 2200 CNY, což odpovídá 354 USD. Bitfinex a Bitstamp reagovaly méně flexibilně, zde se ceny zastavily těsně nad 290 USD. Důvod takového růstu není jasný. Může souviset s aktuálně probíhající krizí na čínském akciovém trhu. Ale tamní krize probíhá už týden a podobný „ohňostroj“ nemohl být důsledkem. Další možností je hromadné překlopení nakoupených litecoinů do BTC, pravděpodobně jedním, nebo několika subjekty. Cena na burzách v Číně se přitom mohla „synchronizovat“ díky arbitrážím.

Podívejme se nyní na graf

kurz litecoinu a bitcoinu

Korekce jsou na spadnutí

Schválně jsem do grafu namaloval i vývoj cen u litecoinu. Výnosy u bitcoinu nedají srovnávat s těmi litecoinovými, určitá souvislost tu však vidět je. Zejména si všimněte, jak litecoin rostl pokaždé, když rostl i bitcoin (nebo naopak?) Jen v posledním týdnu začal litecoin růst nezávisle na bitcoinu. Ten se potýkal se útokem a proto jsem i já v jednu chvíli sázel na pokles a všechny pozice jsem prodal. Páteční ráno tak bylo i pro mne překvapením. Také si všimněte, že poslední výstup tvoří sedmý bod elliotovy křivky, která jich normálně mívá pět. O to je to vše zvláštnější. Proto bych doporučoval maximální opatrnost. Raději redukovat pozice a vyčkat na korekci. Možné korekce jsem zakreslil do grafu.

USD swapy vzrostly na 0,0754% p.d. a v době psaní analýzy jich bylo otevřených přes 28 mil USD. BTC swapy klesly k 0,01% p.d. a celkový objem klesl na 8,8 tis. BTC

Hloubky trhu: Bitfinex: Lehce převažují prodejci, totéž na Bitstampu. Na čínských burzách také vesměs lehce převažují prodejci (cca 10%)

Doporučení: Redukovat pozice (prodat část Bitcoinů)

Dodatek: Obrácený pohled – mohlo by se také stát, že bitcoin teprve bude následovat litecoin. Pak se můžeme i u bitcoinu dočkat pěkného „ohňostroje“. Čína díky akciové krizi má k pohonu raket paliva dost.

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Paul Lowry

5/5 - (2 votes)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..