kurz bitcoinu

Kurz bitcoinu – analýza. Převažuje mírný optimismus

.

Kurz bitcoinu zatím roste pomalu

Máme tu další pátek a s ním pravidelnou analýzu. Minulý týden jsem předpovídal růst, který by se měl zastavit kolem ceny 255 USD za bitcoin. K růstu došlo, ale jeho potenciál se vyčerpal u ceny 248 USD (Bitfinex), k dosažení cíle tedy nedošlo. Přesto radím si takovou pozici ponechat a počkat, pořád existuje potenciál, že cílové částky bude dosaženo.

Díky aktuálnímu růstu se na grafu vytvořila formace obrácené hlavy a ramen. Prodávajícím se nepodařilo poslat kurz bitcoinu pod 200 dolarů a ceny se vyhouply nad 235. To by mohlo přivést na trhy optimismus. Na graf jsem umístil jakýsi odhad budoucího průběhu, opět je nutné počítat s tím, že slouží jen pro ilustraci, konečný průběh může být jiný.

bitcoin kurz září 2015

Stoploss úroveň můžeme s klidem posunout na 235. Pokud dojde k průrazu této hranice, mohlo by to znamenat návrat k cenám kolem 222 USD a tedy jednoznačně ztrátu. Důležité k dalšímu výstupu bude brzké překonání úrovně 246 USD. V případě váhání by mohlo dojít k proražení některé z naznačených zelených trendovek a ke ztrátě potenciálu.

Optimismus na trhu mohou odrážet stále levnější bitcoinové swapy, jejichž úroková sazba klesla na 0.028% a celkové množství kleslo k 11 tis BTC. Ale ani USD swapy nenabízejí velké výnosy, úroková sazba klesla k 0.024%, nicméně, jejich množství stagnuje kolem 23.8 mil USD.

Hloubky trhu: Bitfinex: vyrovnáno, Bitstamp: díky aktuální sellwall vedou prodávající,po odečtení sellwall se síly vyrovnají, Huobi také vyrovnáno, BTC-e ukazuje v krátkém okolí převahu prodávajících, BTCChina: lehká převaha kupujících 3:2, OKCoin: lehká převaha kupujících, Kraken: převaha kupujících 4:3.

Doporučení: Držet, PT 255, SL 235, při delším pohybu do strany prodat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Pixabay

728x90

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..