Bitcoin analýza grafy březen 2018

Kurz bitcoinu – analýza. Nákupy nepřicházejí, jdeme dolů?

.

Kurz bitcoinu pokračuje v sestupu

S novým týdnem přichází další analýza. A jak to vypadá, zatím vše postupuje podle plánu, tak uvidíme, jestli to vydrží. Minulý týden se pokoušel trh vrátit kurz bitcoinu na hranici 9000 USD a prorazit případnou rezistenci na 9250 dolarech. To se bohužel nezdařilo a v současné době to vypadá, že bude pokračovat další sestup.

kurz bitcoinu analýza 26. duben 2018

Prorazit 9250 USD bylo kritickou podmínkou na případný obrat. Vzhledem k tomu, že pokusy pokračovaly až do víkendu bez valného úspěchu, nezdá se v tuto chvíli, že by trh měl dostatečnou sílu na zvrácení prodejních nálad. Celý týden nestačil, aby se zvedla atraktivita Bitcoin a donutila masy lidí k nákupu.

Nákupy se zatím odkládají, výprodej je na spadnutí

Pokud bude pokračovat výprodej i v pondělí, mohlo by dojít k vybírání zisků těch, kteří nakupovali u bodu (1) a tím posunou cenou ještě níže. Jako bod (3) elliottovy vlny vidím ve stejné výši, jako doposud nejnižší bod po prosincovém maximu. Minimum z 6.2.2018 těsně pod hranicí 6000 USD. Úsečka 2-3 by také měla být nejdelší. Poslední fáze by se pak mohla zarazit na ceně 5000 USD. V cestě stojí ještě možnost malého odrazu na spojnici posledních dvou minim.

Z grafu se zdá, že bod (2) je již jasně zřetelný a definovaný. Ale neusínejte na vavřínech. Čistě teoreticky může dojít ještě k pokusu o obrat a třeba ke zpoždění výprodeje. Signál k opuštění sestupného trendu získáme v okamžiku, kdy cena bitcoinu protne červeně označenou hranici po pravé straně grafu, přičemž čím větší objem v tu chvíli naskočí, tím větší signál to bude. Do té doby očekávám spíš výprodeje.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Sentiment top traders na burze OKEX vychází long a to v poměru 58:42. Objemově je 35% v longu a 23% v shortu.

Na Bitfinexu rostou shorty na hodnotu 23000 BTC. Současně ale rostou i longy na 37000 BTC.

Cena dolarového úvěru klesá na 0.015%. Bitcoiny lze také získat se slevou a to za 0.02%.

Doporučuji uzavřít long pozice otevřené kolem 7000, případně risknout short. Cílová částka 6000 USD

 

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

6 comments

 1. Jiří

  Kdyby se všichni vykašlali na technickou analýzu, tak už bychom byli opět na měsíci !
  Tyhle analýzy jen šíří obavy a lidé nenakupují.

  • pan.karel

   Tim chces rict ze kdyby ovecky dal poslusne nakupovali tak uz bysme byli minimalne na 30k,jenze ty ovecky co koupili v prosinci na 20k a vzali si na to treba pujcku a neprodali a furt to drzi ty uz tam nic nenasypou a dalsi ovce se do toho jen tak nepohrnou,jedinej kdo to muze nastartovat jsou velci investori a ty si s s tim delaji a budou delat co budou chtit.

 2. Martin

  Dobrý deň, čo znamenajú prosím všetky tie údaje v poslednom odstavci „Sentiment na trhu, úroky na burzách“? Ako sa dajú tieto informácie použiť? Ďakujem.

 3. Karl di Macha

  Za osum se těží takže dolů už nepude leda by byly špatné zprávy, jsme 30% pod suportem, pod trendovkou z podzimních spodků, je to před raketou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..