bitcoin na tahu je Čína

Kurz bitcoinu – analýza. Na tahu je Čína

Pokud jste v uplynulém týdnu čekali rozuzlení, které by dalšímu vývoji ceny bitcoinu udalo jasný směr, asi jste nyní zklamáni. Pravděpodobně je to tím, že celý trh nejspíš čeká na to, co udělá čínská národní banka, jakmile v pondělí otevře. O devalvaci se mluví už na každém rohu, ale opravdu se tak stane?

V minulém týdnu posilovaly bitcoiny hlavně na čínských burzách. V přepočtu na USD podle oficiálního kurzu skončil bitcoin v Číně v sobotu ráno na ceně 395 USD (2600 CNY). Na západních trzích však svítí jednotně číslo 382 USD, pouze na bulharsko-ruském BTC-E najdeme něco mezi tím: 387 USD. Přepočtem přes bitcoiny dojdeme k závěru, že dolar posílil oproti čínskému jüanu na kurz 6,8 CNY. Přitom oficiální kurz je 6,55 CNY. Je to známka toho, že bitcoinový trh devalvaci očekává? A co v takovém případě hrozí?

Co se může stát při devalvaci čínského jüanu

Pokud zavzpomínáte na minulou devalvaci v polovině srpna, začala mírným poklesem, který se na čínských burzách tolik neprojevoval. Tento pokles byl zakončen výrazným prodejem,z něhož Bitfinex udělal flashcrash. Ceny tehdy bylo možné lovit až o 100 USD níže, a to během krátkého okamžiku. Je možné, že bude-li se devalvace opakovat, čekají nás podobné propady jako tehdy. Pojďme se raději podívat na graf

Graf ceny bitcoinu únor 2016
Jak je vidět, mnou dříve nakreslená trendovka byla proražena spíš pohybem do strany. Sice následovala malá pumpa, ale té se nedostalo dost síly, aby svým vrcholem překonala ten předchozí. Prozrazuje to leccos o síle obchodníků. Proto se domnívám, že v okamžiku otevření čínských bank klesne bitcoin někam k 330 USD. I tak bych ale byl raději připraven i na možnost opačného vývoje, jakkoliv se přikláním spíše k prvnímu scénáři. Nová trendovka je sice vyznačena, ale k jejímu úplnému nalezení stále chybí jeden bod. Možná jej uvidíme v neděli večer.

Na Bitfinexu zatím celý minulý týden klesaly dolarové půjčky. Bylo tak vráceno kolem 7 mil USD. Klesl i úrok, který se drží nad 0,04%. Kleslo i množství vypůjčených bitcoinů o 5000 BTC. Od pátku však množství short pozic lehce roste, aktuálně o 2000 BTC.

Hloubky trhu: Bitstamp – 4:3 prodávající, BTC-E vyrovnáno, Bitfinex – 5:4 prodávající. BTChina – 3:2 prodávající.

Doporučení: počkat do pondělí, být připraven prodávat i nakupovat.

foto: Wikipedia

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..