Kurz bitcoinu – analýza. Kdy skončí výběr zisků?

.

Zlatý řez funguje i pro kurz bitcoinu

Uplynulý týden je možné charakterizovat jako týden výběrů zisků. Došlo přitom k postupnému propadu hodnoty jednoho bitcoinu z maximální ceny 259 USD na současných 240 (stav ve čtvrtek kolem 22 hodiny). V minulé analýze jsem upozorňoval na trendovku, jejíž proražení by byl signál k prodeji. Vývoj však ukázal, že to s tou trendovkou není až tak horké. Už jen samotné určení směru bylo zatíženo značnou nepřesností. Kurz bitcoinu se během posledních dní propadl z 250 USD na průměrných 244 dolarů a v úterý dokonce k 239 USD, přičemž kolem 244 USD se pohyboval nejdéle. Je to dáno tím, že tato cenová úroveň je v úrovni 61.8% posledního růstu = což je, jak známo, zlatý řez – další takovou hodnotou je úroveň 234, což odpovídá 61.8% poklesu od předchozího růstu. Jednotlivé úrovně máme na následujícím grafu.

kurz bitcoinu 26 červen 2015
Na grafu je také krásně vidět, že se nám zformovala taková vlaječka. Tyto vlaječky obecně bývají krátkými korekcemi při cestě vzhůru. Dá se tedy předpokládat, že i v tomto případě dojde k zastavení poklesu a k následné otočce. Jen zatím nevíme, na jaké úrovni a jak dlouho ta otočka potrvá. Po případném poklesu pod 234 by tvar vlajky byl zneplatněn a bylo by potřeba hledat jiný tvar. V případě, že by došlo k otočce, vycházejí zajímavé výstupní úrovně kolem 260 USD, ale nebál bych se ani počkat si na 283 USD.

Aktuální doporučení: neprodávat, při korekci dokoupit

I přes probíhající vybírání zisků tak zůstávám optimistický a veškeré držené dlouhé pozice bych zatím doporučoval držet i nadále. Minimálně tak dlouho, dokud jak na Bitfinexu tak na Bitstampu v hloubkách trhu převažují kupující nad prodávajícími.

Úroková sazba pro půjčky bitcoinů klesla na 0.015% denně. Počet otevřených swapů se drží kolem 20000 BTC. Dolarové půjčky lehce stouply na 29mil USD a v minulém týdne se i lehce vychýlila úroková sazba, která nejprve stoupla na 0.068 % a aktuálně se ustálila 0.066%. Z toho lze usuzovat, že mírně převažuje nákupní nálada.

V hloubkách trhu je v průměru na Bitfinex 2x víc kupujících než prodávajících. Na Bitstampu je to 1.6x víc (Na Bitstampu byla ve čtvrtek večer k vidění buywall na úrovni 234)

Doporučení: držet, možná i lehce akumulovat (dokupovat)

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

foto: Pixabay.com

5/5 - (3 votes)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..