bitcoin aktuální kurz

Kurz bitcoinu – analýza. Další atak na hranici 1000 USD?

.

Pokud se stále třesete strachy z novoročních výprodejů, tak snad mám pro vás lepší zprávy, blýská se na lepší časy. Je tu další víkendová analýza bitcoinových trhů.

Regulátoři na čínských burzách vyvolávají neklid

Předpověď z minulé analýzy se nakonec nijak výrazně neliší od skutečného stavu. I přes pokračující omezování obchodování v Číně a nová negativní vyjádření čínských regulátorů, bitcoin spíš posiluje. Je pravdou, že některé chaoticky přicházející zprávy sem tam  srazily kurz bitcoinu o pár procent níž, ale vždy záhadným způsobem došlo k návratu a dalšímu posílení. Jako by bitcoin ctil přísloví, „co tě nezabije, to tě posílí“.

Nejvyšších hodnot dosáhl bitcoin v noci z úterý na středu, a to ceny 910 USD. Nejnižší ceny dosáhl v sobotu po poledni. Tradiční nedělní výprodej se nedostavil. Nové zprávy z vyšetřování čínských směnáren přišly až ve středu po poledni. Obsahovaly obvinění, že BTCChina prováděla nepovolené manipulace se základním kapitálem a docházelo tam k praní špinavých peněz. Nicméně BTCChina obchodování nezastavilo, omezilo však možnost půjčování na páku. Cenu bitcoinu to ovšem srazilo až k 850 USD. Následoval však růst hranice 900 USD byla opět překročena. V době psaní analýzy je v pátek v noci cena bitcoinu 895 USD.

Graf snad napoví, co nás čeká dál:

aktuální kurz bitcoinu leden 2017

Další strop může být kolem 1000 USD

Je vidět, že obě údolí v levé části grafu mají na indikátoru MACD vrcholy obráceně, než na cenovém grafu. Druhé údolí je viditelně slabší. Z toho lze usuzovat, že následující růst je odpovědí právě na tento stav. Aktuálně se na cenách okolo 900 USD nachází znatelná rezistence. Jsem přesvědčen, že tato rezistence bude proražena a ceny vystoupí až k 1000 USD, což je mimochodem 61.8% z retracement z předchozího pádu. K růstu by mělo dojít v nejbližší době.

Alternativně může dojít k menšímu propadu, ale následně k návratu k rezistenci, až bude proražena. Se současnou táhnoucí silou je pravděpodobnost dalšího výprodeje malá. Proto radím nákup s cílovou částkou 1000 USD.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Sentiment a hloubka trhu, úroky na burzách

OKCoin Top traders drží dlouhodobě long a to 59% ku 39%. Zainvestováno mají ovšem 34% marginu (30% na short)

Na Bitfinexu je stabilní množství půjček na USD s úrokem 0.064%. Úrok pro půjčování bitcoinů je na 0.039%

Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 prodávající, BTC-E 4:3 kupující, Bitfinex 4:3 prodávající, BTCChina vyrovnáno, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: Ještě stále se může vyplatit dokoupit, se stoplossem $850 a cílovou částkou $1000, případně ještě výše. Samozřejmě, s výhradou, že se blíží neděle (tradiční dumpy) a tu by mohl v pondělí vystřídat čínský regulátor a nové zprávy.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..