bitcoin cena graf

Kurz bitcoinu – analýza. Chcete pozitivnější předpovědi?

.

Zaslechl jsem kritiku, že jsem příliš velký pesimista a že bych měl cenu bitcoinu podpořit nějakou optimističtější předpovědí. Dokonce se ke mě doneslo,že za pád bitcoinu mohu já sám, protože o tom píšu a lidé se toho chytají. Slibuji, že to napravím a že tentokrát budu pozitivnější a vneseme do všeho špetku optimismu.

kurz bitcoinu analýza červen 2018

Když ne dolů, tak aspoň do strany

Z grafu na Tradingview je patrné, že obavy vyjádřené v analýze z minulého týdne byly na místě. V pátek večer se cena bitcoinu propadla pod 6000 USD a výprodeje jako by nebraly konce. Hranice 6000 USD však může fungovat také jako suport, i když ne přesně vymezený. Tento suport by nemusel padnout tak rychle. Krátkodobě se sice můžeme podívat pod 6000, ale domnívám se, že bude obecně panovat velký tlak na posunutí ceny nad 6000 USD.

Proto se domnívám, že v následujících dnech tak velké výprodeje nebudou a cena bude postupovat do boku. Jestli se pak zmátoří a půjde nahoru a nebo dolů teď není zřejmé. Během víkendu očekávám korekci pátečního výprodeje a ceny by se mohly zpět vyšplhat alespoň k 6400 USD. Korekce by mohla vydržet do nedělního odpoledne, nebo až do pondělka, pak je ale třeba počítat s možností dalšího útoku na suport.

Proto rozhodně radím nenakupovat. Spekulanti si mohou vsadit na korekci a krátkodobě jít do longu, ale moc dlouho bych ten long nedržel. Dojde-li v týdnu k výraznému pádu pod suport, pak se klidně můžeme podívat na ceny 5000USD i 4000 USD…. ech, pardón, slíbl jsem že budu optimista… takže spíš půjdeme do boku 🙂

Sentiment na trhu, půjčky a úroky na burzách

TOP traders na OKEXu hlasují vyrovnaně pro long i short, ale více peněz leží v long pozicích v poměru 22:15.

Na Bitfinexu je poměr long:short roven 30000:28000

Dolary lze pořídit za 0,048% za den, bitcoiny vám Bitfinex půjčí za 0,025%

Doporučení: zatím nenakupovat.Delší dobu pohyb do boku na obzoru.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

728x90

Podobné články

13 comments

 1. Wally

  Bulls make money, Bears make money, Pigs get slaughtered.
  Caveat Emptor: your assumptions make all the difference
  What if we think the monetary base will reach $2 trillion in ten years and investors prove willing to settle for annual returns of 30%? This would make BTC’s fair market value $7,250. Conversely, if we think the monetary base will reach just $500 billion in ten years and investors only touch Bitcoin when they expect an 80% annual return, the fair value would plummet to $70.
  Let’s go down.

 2. Pavel

  Ahoj Ondřeji. Tímto článkem si mě pobavil. Jak si se snažil být krásně optimistický 🙂 ale musím s tebou souhlasit, ať se snažím, jak se snažím podle TA a hlavně podle toho, jak nechává hráče na Bitcinovém poli cena 6 000 USD relativně v klidu já osobně pořád čekám posun směrem výrazně dolů, dokavaď nečanou opravdu velkoobjemové nákupy.

  Ale líbí se mi, jak si to uchopil a byl jsi v článku opravdu pozitvní. 😉 Ještě jedna taková opravdu pesimistická (omlouvám se). Ale vzhledem k situaci a rozpoložení hráčů na trhu (pouze tipuju) mám ještě pár nerealizovaných nákupů, které čekají, jakmile trh trošku „spanikaří“ a proběhne rychlý „flash“ drop někam okolo 3000-4000 😉

 3. Pepe

  Lidi neblbnete a vyckejte. BTC a ne jen BTC ale veškeré Criptoměny půjdou velmi ale velmi rapidně navrch. A kdo bude mít jakoukoliv criptoměnu,zbohatne.

 4. Jindra

  No vždyť jo. Já na těhlech pesimistických hláškách, který všechny ovce poslouchají a nenakupují prodělal už 6mega v korunách !!!!

 5. Ivan

  Jde to cele do kopru. Bankery a politici nechteji ztratit kontrolu nad penezi a svým bohatstvím. Mozna by pomohl Lightning Network, ale uplne nejlepší by byl antifork kdyby se zloucil BTC, BCH, ETH, LTC atp. do jednoho novyho coinu technologicky nejvyspělejšího.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..