cena bitcoinu klesá

Kurz bitcoinu – analýza. Ceny jdou jižním směrem

 .
 Uplynulých sedm dní se na trhu s bitcoinem vyznačovalo výraznější medvědí náladou, avizovanou v minulé analýze.
Té čas od času vzdorovaly rychlé pumpy překračující 400 USD, zpravidla však byly velice rychle vráceny zpět na základnu. .

Očekávané výprodeje se dostavily

Základnou v tomto případě byl lehce skloněný suport, který pomalu rostl z 380 k 395 USD. Bitcoin na této „šikmé ploše“ putoval v zásadě východním směrem (rovina) a bylo zřejmé, že dřív nebo později k nějakému rozhodnutí dojde. Stalo se tak ve čtvrtek těsně po půlnoci, kdy silný výprodej poslal ceny bitcoinu k 375 USD a hned příští noc následoval další vyprodej, ve kterém bylo možné nakoupit bitcoin za 360 USD. Během pátečního dne pak došlo k lehké korekci a další vývoj je zatím nejasný.

Prozatím je rozhodující hranicí červená medvědí trendovka, kterou bude graf velice obtížně překračovat. Ceny bitcoinu se zatím poslušně drží pod ní. Tímto způsobem neúprosně udává další směr, který je jednoznačně jižní. I tak je třeba počítat s možností, že dojde k útoku na trendovku se snahou ji prorazit. Prorazit ji lze i nečinností, pokud tedy půjdou ceny delší dobu do boku, mohlo by dojít k otočce. Opakovala by se tak situace z 24.11.2015, kdy překvapivě nedošlo k dalšímu propadu, ale naopak cena z úrovně 320 USD vystřelila a zastavila se až u stropu ve výšce 470 USD.

bitcoin pokračuje na jih

Podle mého názoru má vyšší pravděpodobnost další propad k cenám 333 USD, zvlášť pokud na delší dobu dojde k překonání úrovně 370 USD (v tuto chvíli úroveň překračují jen trny svíček) Aby se totiž potvrdil konec medvědího trendu, je třeba vytvořit ještě jedno slabší minimum. Doporučuji tedy s nákupy zatím vyčkat.

Na Bitfinexu se v posledních hodinách otevřely shorty až za +7000 BTC (~2.6 mil USD) i když poslední korekce jich přes 3000 BTC donutila zavřít. Pořád zbývá otevřených celkem 14000 BTC. Velmi podobné množství peněz (2.4 mil USD) si spekulanti vypůjčili na long pozice na celkových 27.4 mil USD. Úrokové sazby na BTC se drží na minimální úrovni 0,005% denně, USD lze uložit za úrokovou sazbu 0,057% denně

Hloubky trhu: Bitfinex: 1.8x převaha kupujících, Bitstamp 3:2 kupujících, BTC-e vyrovnáno, BTCChina 2x prodávajících.

Doporučení: S nákupy vyčkat, short je možný na PT 333, SL 390 – pozor na knoty a trny svíček

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

728x90
foto: Flickr, CC Christopher Michel

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..