Kurz bitcoinu – analýza. Cenu určí support a rezistance

.

První červencový den se nejdříve podíváme, jak se bitcoinům dařilo v týdnu, kdy se rozdávají vysvědčení a zkusíme odhadnout, co nás čeká začátkem prázdnin. Je tu další páteční analýza.

Volatilita je stále dost vysoká, směr se špatně určuje

Minulý pátek jsme ceny opustili někde v pásmu kolem 660-680 USD. Od té doby se toho až zas tolik nezměnilo. V době psaní analýzy se kurz bitcoinu pohybuje kolem 679 USD. Přitom ale nejlevněji bylo možné bitcoiny koupit za cenu 615 USD, nejdražší bitcoin byl za cenu 698 USD. Rozptyl téměř 100 USD představuje dost vysokou volatilitu a tudíž je velice obtížné odhadnout, kam se ceny vydají v budoucnu. Víc prozradí graf:

Kurz bitcoinu červenec 2016

Ten chumel svíček ukazuje, na kterých všech cenových úrovních se obchodovalo a je vidět, že téměř každý den byla pokryta zhruba polovina celkového rozsahu. K samotné analýze jsem použil hned několik nástrojů, proto je graf hodně zamalovaný. I tak nic z toho nedává jasný směr, jen spoustu možností. Jediné, na co se snad lze spolehnout, je support a rezistance. Support je stále ten stejný, který pozorujeme od začátku roku a který postupně tlačí ceny nahoru. Rezistance je nyní určena maximem 790 USD.

Aktuálně lze pozorovat trendovou linii začínající koncem května na ceně 520 USD, která nyní podpírá onen chumel svíček. Tuto linii je třeba už brát v úvahu. K průrazu může dojít kdekoliv na cestě vzhůru, přičemž by však nemělo dojít k průrazu rezistance (takže cen kolem 800 USD se asi nedočkáme). Rozptyl je skutečně široký. Je možné, že se ceny bitcoinu propadnou pod 500 už o víkendu, nebo až začátkem srpna…

Bitcoin halving se přeceňuje, jsme v bublině

Možná si teď říkáte – a co bitcoin halving, neměli bychom už dávno sedět v raketě na Měsíc? Osobně si myslím, že se vliv halvingu dost přeceňuje a že je již v současných cenách započítán. Vidím to tak, že jsme ve fázi bubliny, kdy musí vždy následovat korekce – a ta zatím ještě není zcela hotová.

Pokud jde o ostatní nástroje použité v technické analýze – Fibonacciho retracement ukazuje, že ve hře je stále návrat na 38.2% retracement na ceně 570 USD. U Elliottovy vlny předpokládám, že se jedná o korektivní vlnu ABC, kde lze dovodit, že se bude cena pohybovat směrem dolů z B do C. Neznámou hodnotou je však výška bodu B. Naznačený potenciální cíl platí v případě, že všechny předpoklady vyjdou. Jinak lze o situaci říct, že příští týden budou ceny někde mezi supportem a rezistancí.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Otevřené pozice na Bitfinexu:

Počet longů se během týdne příliš nezměnil, zůstává celkový objem úvěrů na ceně 42.5 mil USD. Úrok klesl na 0.07%. Kleslá objem shortů o 4000 BTC, přičemž v polovině týdne se naopak otevřelo o cca 4000 BTC víc shortů, takže nakonec jich bylo uzavřeno za 8000 BTC.

Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-e 3:2 prodávající, Bitfinex 2x prodávající, BTCChina vyrovnáno, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: Spíš prodat, nebo redukovat pozice, nenakupovat. Short je rizikový.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

3 comments

  1. Jano

    – preco to stale tlacis na 550 USD ? – prilezitost je teraz a kto nenakupi ma smolu, ideme nad 2000 USD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..