bitfinex uspíšil pokles ceny bitcoinu

Kurz bitcoinu – analýza. Bitfinex jen uspíšil pokles ceny

.

Navzdory tomu, co tento týden postihlo tradery jedné z největších bitcoinových směnáren, se i nadále obchodovalo a zřejmě zatím i obchodovat bude, pouze jen na jiných směnárnách a burzách. Bitfinex je v tuto chvíli mimo hru a tudíž nebudou v této analýze použita některá data, která jsem používal v minulých analýzách.

Co přesně se na Bitfinexu stalo, popisujeme detailně v tomto článku. Nicméně, tato událost mohla také výrazně zahýbat trhem, jak je vidět z vývoje cen. Ačkoliv si nemyslím, že to byla jediná příčina „otřesů“.

Cena bitcoinu by klesla i bez vykradení Bitfinexu

Předně je třeba uvést, že se bitconový trh vydal k poklesu už mnohem dřív, a to tradičně v neděli, proto si takový pokles vysloužil přezdívku „nedělní dump“. Pokles pokračoval i v pondělí, přičemž došlo k jeho zpomalení. V úterý večer však dostal pokles nový impuls – a to výše zmíněné problémy Bitfinexu. Nejnižší cena, za kterou bylo možné bitcoiny tu noc nakoupit, byla někde kolem 465 USD.

Osobně si myslím, že zpráva o vykradení Bitfinexu mohla být akcelerátorem propadu a také důvodem, proč došlo k tak velkému krátkodobému poklesu. Prostě přilila ohně do paniky. Trh měl přesto již dříve namířeno dolů, jak jsem upozorňoval v analýze před čtrnácti dny. Bitfinex pouze přispěl zvýšením celkové paniky v době poklesu. Každopádně do konce týdne se cena bitcoinu ustálila zpět nad 500 USD, v době psaní analýzy kótujeme cenu 575. A myslím si, že v těchto úrovních zůstaneme i nadále.

graf bitcoinu po vykradení Bitfinexu

Do grafu jsem načrtnul předpokládaný vývoj v následujících dnech. Domnívám se, že úterní pokles byl na dlouho posledním, ale ani žádných nových výšin se nedočkáme. Můžeme spíš očekávat pohyb do boku. Krátkodobě může dojít k testům supportu v oblasti 520-550 USD. Pokud by se ceny znovu propadly pod 500, mohlo by to znamenat vážnější problémy bitcoinu. I tak si ale myslím, že další pohyb dolů bude narážet na čím dál tím větší odpor.

Doporučuji tedy spíš bitcoiny držet a pomalu začít přikupovat. Možná by se vyplatilo počkat, jestli se neobjeví ještě jeden test supportu a na něm nakoupit se slevou. Pokud tedy nemáte prostředky blokované v Bitfinexu jako …. hmm, někteří.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Burzy, úroky, hloubka trhu

Dnes pouze data z OKCoinu. Po úterním propadu na OKCoinu převažují shorty a to kolem 53%. Ve prospěch longu sází pouze 40% traderů.

Sentiment v hloubce trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex je offline, BTCChina 2x kupující, Kraken 5:4 prodávající

Doporučení: Držet, při propadu nakoupit.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

7 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..