bitcoin Soul

Jihokorejské úřady se zaměří na kryptoměnové podvody

Jižní Korea proti manipulacím s altcoiny a Ponzi schématům

Chosun, největší a nejpopulárnější online deník v Jižní Koreji přinesl zprávu o vyšetřování, které se chystají zahájit jihokorejské donucovací orgány. To se má týkat nejen různých podvodů a Ponzi schémat spojených s kryptoměnami, ale také tzv. „pump and dump“ obchodů na altcoinových burzách.

Vyšetřovatelům chce pomoci Bank of Korea, která k hledání podvodů programů a Ponzi schémat poskytne potřebné technologie a infrastrukturu.

Společně se také zaměří na obchodování s altcoiny, které vykazují podezřelé znaky – např. nemají prakticky žádnou hodnotu a obchoduje se s nimi systémem pump and dump.

Spousta altcoinů je bez tržní hodnoty a k ničemu

„Na webu coinmarketcap.com, který uvádí tržní kapitalizaci jednotlivých kryptoměn, najdete v současnosti skoro 700 různých coinů, samozřejmě včetně bitcoinu. Nicméně, pouze něco přes 300 jich má aktuální celkovou tržní hodnotu větší, než 10.000 USD a spousta jich je úplně k ničemu. Najdete tam také více než 550 coinů, které mají extrémně nízké objemy obchodů,“ uvádí zmíněný článek.

altcoiny

Bank of Korea již ve spolupráci s místní policií začala detailně zkoumat několik různých altcoinů, se kterými se obchodovalo v posledních měsících a vykazují znaky podezřelých obchodů. S vyšetřovacími orgány diskutují o možnosti zahájit plné vyšetřování těchto obchodů, spojených s jednotlivci, nebo  organizacemi, které je provádějí a podporují. V hledáčku zájmů jsou především altcoiny, u kterých byl zaznamenán vysoký nárůst a pokles ceny spojený s předchozím podstatně nízkým objemem obchodů.

zdroj: Bitcoinmagazine.com

foto: CC Flickr, Trey Ratcliff

 Simplecoin směnárna

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂
Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..