Bitcoin, krachy a média

Jak to vypadá, když média „plaší“ zbytečně

Bitcoin a média

Pokaždé, když se cena bitcoinu pohne výrazně směrem nahoru, nebo dolů, je to vděčné sousto pro média. Vzestup ceny bitcoinu z loňských lednových 13 USD na více než 1200 USD/1 BTC vyvolával bezmezný údiv, případně nadšené reakce (to v lepším případě), největší prostor ovšem dostávali  komentátoři, v komunitě příznivců kryptoměn nazývaní „bublináři“. Stačí psát o bublině, která brzy katastrofálně praskne a o zájem čtenářů je postaráno.capture2 

Nakonec, nikomu neberu právo si o digitálních měnách myslet a psát, co si myslí. A v tom je ta potíž. Velká část novinářské obce si s přemýšlením, natožpak ověřováním faktů hlavu nedělá. Stačí přece převzít pár agenturních zpráv a šup s tím na hlavní stránku! Přiložený článek z E15 je toho zářným příkladem. Kdyby jeho nadpis: „Hodnota měny bitcoin výrazně klesla kvůli technickým potížím“ pokračoval … bitcoinové burzy MtGox  – bylo by to sice nepřesné, protože se zdaleka nejedná ani tak o technické potíže burzy, jako spíš o naprostou nekompetentnost jejích provozovatelů – ale ne tak zavádějící, jako ostatně celý článek.

Nejvíc mě ale pobavila poslední věta. Celé bitcoinové komunitě totiž nepomůže vyřešení problému burzy MtGox, kterému ostatně stejně nikdo nevěří, ale odchod této burzy ze scény. Nejlépe však až potom, co vrátí všechny peníze a bitcoiny těm, kteří až dosud jejich „služby“ využívali.

 burza binance
4/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..