zákaz bitcoinu

Generální ředitel bitcoinu vydal přísný zákaz pro Čínu!

Bitcoin vrací úder

Tohle rozhodnutí mělo přijít už dávno. Generálnímu řediteli bitcoinu došla trpělivost a po sérii zpráv z Číny, kde se schyluje k zákazu veškerých transakcí mezi bankami a burzami, které obchodují s kryptoměnami, praštil do stolu a rozhodl se prostě zakázat Čínu!

bitcoin kurz

Rozhodnutí bylo dnes jednomyslně přijato také akcionáři Bitcoin ™ a celým představenstvem, organizací HaCkerz4BITZ a řídícím výborem Bitcoin ™.

Počínaje 8. dubnem 2014 přestanou být podporovány BTC převody mezi Lidovou republikou Číny a zbytkem světa. Výjimku pravděpodobně dostane Taiwan a ještě není úplně jasné, jestli se bude týkat také Hong Kongu.

Rozhodnutí bylo oznámeno CEO Bitcoin ™ Warren Winklebergem přes Reddit dnes ráno. Předcházely mu rozsáhlé diskuse s čínskými členy Bitcoin komunity a své si řekl i samotný Dorian S. Nakamoto.

„V očekávání rozhodnutí Číny, která se rozhodla došlápnout si na burzy obchodující s bitcoinem, jsme neměli jinou možnost, než úplně zakázat Čínu.  Jsme si vědomi toho , že toto rozhodnutí bude mít dlouhodobý vliv na Bitcoin a jeho cenu , ale upřímně řečeno, neměli jsme na výběr. Museli jsme jednat v nejlepším zájmu našich akcionářů a investorů Bitcoin ™ po celém světě.“  Warren Winkleberg

Reakce internetu a socialistického svazu bitcoinových těžařů

Generální ředitel společnosti Internet ™  Kal-El Al Gore dnes pro média řekl, že zatímco rozhodnutí je kontroverzní, v důsledku to pomůže Bitcoinu a celému Internetu. Dodal:

„Velký čínský firewall byl brzdou rozvoje a ukrajoval nám marže víc než 10 let. Tady na internetu ™ víme velmi dobře, že restriktivní politika obhajovaná některými kruhy čínské vlády může mít zničující vliv na růst a zavádění nových technologií . Koneckonců, já to musím vědět nejlíp, Internet jsem vymyslel.“

Socialistický svaz bitcoinových těžařů varuje, že rozhodnutí moc nepřispěje k situaci, v jaké se nachází čínští horníci, kteří jsou často nuceni pracovat v drsných podmínkách neregulovaných Bitcoin dolů.bitcoin mining Je zde dokonce zneužívána dětská pracovní síla – děti jsou nuceny přidávat bloky do blockchainu a přitom ani nedostávají poplatky za transakce, jak vyplývá ze zprávy jedné z vyšetřovacích komisí…

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Dokonce i Apple  v souvislosti s otrockou prací čínských těžařů vyzývá k důkladnému vyšetřování ze strany státních orgánů.

„Je to ještě horší než Foxconn . Nechtělo se nám věřit, co ti lidé vydrží. Je to skoro tak nehumánní, jako přečíst celé obchodní podmínky služeb iTunes.“ tweetnul CEO Apple Tim Cook

 

Vliv na cenu bitcoinu

Očekává se, že tento přísný zákaz Číny způsobí ještě větší volatilitu na již tak rozhoupaném trhu. Mnoho čínských investorů a směnáren očekává velký výprodej bitcoinů a litecoinů. To by mohlo vyvolat dominový efekt a nikdo neví, kde to skončí…

Nicméně , je to také příležitost pro spekulanty a dokonce i pro některé vlády. Ukrajina plánuje získat až 1 miliardu dolarů v bitcoinech, které hodlá použít na splacení jejího dluhu (více než 1,6 miliard dolarů)  za plyn a podráždit tím trochu Rusko.

 burza binance

Analytici očekávají, že se cena bitcoinu v tomto měsíci ocitne na dně a několik týdnů dokonce i v záporných hodnotách – a to doslova. Pokud jste dobří tradeři, může to být pro vás dobrá zpráva a jestli vystihnete ten správný okamžik, očekávejte obrovské zisky!

Zdroj: Coindesk, aprílové vydání…

5/5 - (3 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..