jak koupit bitcoin

Coinmate v novém kabátě a bitcoiny za koruny

.

CoinMate je v současné době jedna z nejmodernějších bitcoinových burz, která působí  na trhu již od roku 2014, a to bez sebemenších problémů, které provázely například burzy Mt.Gox, Cryptsy, Mintpal nebo aktuálně Bitfinex.  

Recenze Coinmate – nákup a prodej bitcoinů rychle a bezpečně

Jako první burza na světě přešla k zabezpečení privátních klíčů na nedobytnou hardwarovou peněženku Bitcoin Trezor. Přístup k privátním klíčům mají pouze zakladatelé  Roman a Daniel. Vývoj IT je plně outsorcován za vysokých bezpečnostních standardů známých při vývoji bankovních aplikací.

CoinMate byl založen v roce 2014 s cílem dokázat, že i bitcoinová burza může být rychlá a jednoduchá, přitom nemusí ztratit nic ze své bezpečnosti.  Druhým hlavním důvodem byla nutnost napojit další projekt společnosti, platební bránu Bitcoinpay na bezpečný a rychlý matching- engine.  Bitcoinpay využívá obchodní možnosti burzy a v reálném čase směnuje příchozí platby obchodníkům na platformě Coinmate.

Pro ty, kteří neprovozují  tzv. “day trading” nabízí burza jednoduchou funkci nákupu bitcoinu na jedno kliknutí. Stačí zadat množství Kč,  za které chcete koupit bitcoiny za aktuální tržní cenu a ty jsou okamžitě převedeny na váš Coinmate účet. Coinmate nabízí bankovní depozity z účtu zdarma. Garantuje okamžité připsání plateb z více jak třinácti tuzemských a sedmi slovenských bank (SOFORT), SEPA vklady a rychlé platby z platebních systémů MoneyPolo nebo OKPay.

Poplatky z obchodů jsou velmi nízké – maker (0.05%) / taker (0.35%). Nejlepší TOP obchodníci na burze mohou dokonce soutěžit o zařazení do žebříčku a obchodovat zcela zdarma.

Nový design a přímé obchodování CZK/BTC

Nyní, po více jak dvou letech bezproblémového chodu, chystá Coinmate hned několik novinek pro své uživatele.

První zásadní novinkou je kompletně nový design celého webu a uživatelského prostředí.  Platforma byla vytvořena takovým stylem, aby vyhovovala lidem, kteří chtějí koupit či prodat bitcoiny rychle, jednoduše, bezpečně a bez komplikací. 

coinmate bitcoin burza

A naopak pro ty, kteří obchodování berou opravdu vážně, má Coinmate připraveno API, které umožňuje napojení na vlastní aplikace a skripty pro automatizované obchodování. API také umožňuje zpracování velkého objemu platebních příkazů najednou, či hromadné odesílání bitcoin plateb – Payroll.

Další, snad ještě podstatnější novinkou, je přidání nového obchodního páru, který  česká bitcoinová komunita dlouho postrádala. Coinmate nyní umožňuje přímý nákup a prodej bitcoinu za české koruny – měnový pár CZK/BTC. Aktuálně obchody na burze probíhají v eurech, na které jsou české koruny převáděny. Nyní tak bude možné převést na Coinmate koruny rovnou z vašeho bankovního účtu a přímo za ně nakupovat bitcoin a dále s ním obchodovat.

 Simplecoin směnárna

Nový obchodní pár je přidán od 10.8. 2016. Až do konce srpna mohou klienti využít obchodování bez poplatků.

Aktualizace: od října 2017 můžete na Coinmate koupit a prodat také Litecoin, v měnovém páru s bitcoinem, od května 2018 také v měnovém páru s CZK a EUR.

Coinmate tak se vzrůstajícím zájmem o bitcoin v ČR a ve světě může být i pro vás osvědčeným partnerem, který ulehčí nákup a prodej Bitcoinu a nyní i Litecoinu a dalších měnových párů.

Podobné články

  1. Martin

    Ahoj mám otevřený účet na coinmate. Chtěl jsem zadat nákup společně se stop loss, ale nabídka po mě chce, aby hodnota stop byla vyšší než nákup. Tedy dle mne by se jednalo o také profit. Jsem tam začátečník. Nevíte někdo jak tam ten stop nastavit? Díky za radu Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..