pomoz bitcoinu, přemluv bábu

Chceš podpořit bitcoin? Přemluv bábu!

K provokativnímu titulku mě inspiroval čtyři roky starý kontroverzní předvolební klip Jirky Mádla a Marthy Issové, který se mi vybavil hned po přečtení posledního příspěvku na blogu Bitcoin Foundation.

Uvádí se zde závěry jedné zajímavé ankety. Populární Reason-Rupe poll, tedy seriál průzkumů veřejného mínění zkoumající postoj Američanů k vládě se tento týden věnoval bitcoinu.

Anketa – jak lidé znají bitcoin?

Tazatelé se v národním průzkumu věnovali především obecnému povědomí o kryptoměnách a postoji lidí k jejich využití, ale také tomu, jak by na ně mělo být pohlíženo na úrovni politiků, legislativy a vlády.

Výsledky nebyly zase tak překvapivé. Je na nich zřetelně vidět vztah mezi tím, jak lidé bitcoin vnímají a podle toho mu přisuzují užitečnost a hodnotu. Většina lidí bitcoin příliš nezná a ti, kteří o něm neví nic jsou nejvíce nakloněni tomu ho zakázat.

Bitcoin jako open source protokol zakázat samozřejmě nejde. Ale nutkání k různým omezením, nebo naopak podpoře čehokoliv je právě u politiků přímo úměrné tomu, jaký přístup k věci mají jejich voliči. Politici a celoživotní regulátoři jsou zkušení „surfaři“ na vlnách veřejného mínění. Jejich priority a iniciativa se řídí tím, jak umí „číst vodu“ a souhlas veřejnosti je jejich klíčem k moci.

To je důvod, proč je myšlení obyčejných lidí a jejich přístup ke kryptoměnám  klíčem i k jejich přijetí politickou reprezentací. Průzkum Reason-Rupe ukazuje, že se největší neznalost (nepřekvapivě) ukazuje u starších lidí a zvláště starší ženy mají největší tendenci k odmítání, nebo přímo zákazu bitcoinu.

Co bitcoinu pomůže?

Co z toho podle Jima Harpera a jeho článku na blogu Bitcoin Foundation vyplývá? Že čím více starších lidí a zvláště žen bude vědět o bitcoinu a bude mu víc rozumět, tím víc bude kryptoměna v bezpečí před špatně promyšlenými legislativními zásahy na úrovni politiků a regulátorů. A obecné povědomí o bitcoinu samozřejmě přispívá i k jeho širokému přijetí.

Co můžete udělat přímo vy?

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Pomoz bitcoinu, přemluv bábu

  • sdílejte tento článek s přáteli a členy bitcoinové komunity
  • vysvětlete a pomozte pochopit bitcoin své matce, babičce, sousedce…
  • řekněte o výhodách bitcoinu všem, které znáte a pomozte jim např. s bitcoinovou peněženkou..
  • dejte třeba příbuzným alespoň zlomek bitcoinu, nebo jim pomozte si ho koupit, ať začnou s jejich používáním

Když jsem nad tou výzvou přemýšlel, hned mě napadlo, jak začnu u sebe,až pojedu na návštěvu za mámou. Vzpomněl jsem si, jak jsem jí naposledy vysvětloval rozdíl mezi tlačítky Delete a Escape a už teď mě při té představě polévá horko. Na druhou stranu, když se člověk po sedmdesátce naučí stahovat filmy a nejvíc příbuzných potká na Skypu, mohl by zvládnout i víc. I když to asi nebude hned bitcoin mining.. 🙂

Bitcoin není jen digitální měna, je to platforma, na které se už dnes dějí velmi zajímavé a užitečné věci. Pokud to umíte využít, naučte to i další lidi. Co takový malý bitcoin kurz? A začněte tím, že o něm řeknete svojí mámě 🙂

Nebo jí stáhněte e-book o bitcoinu zdarma. Nejen pro začátečníky…

arrow

Jak začít s bitcoinem e-book zdarma

 burza binance

Stáhnout e-book zdarma

4.8/5 - (6 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..