Budoucnost bitcoinu

Technicky – geniální algoritmus bitcoinu je prakticky neprolomitelný. Princip open source navíc umožňuje jeho neustálé vylepšování. Určitým omezením může být pro budoucnost bitcoinu velikost blockchainu, který narůstá do mnohagigových rozměrů – to ale řeší většina nových BTC peněženek, které nenutí klienty uchovávat celý blok, stačí část.

Bitcoin nejde „vypnout“. Často se setkávám s otázkou, co by se stalo, kdyby na celém světě vypadl např. Internet, nebo došlo k delšímu kolapsu počítačových sítí. Jakkoliv je to absurdní – poškodilo by to spíš tradiční systém, než bitcoin. Není snad dnes většina světových peněz tak jako tak virtuální? Jak byste asi např. bez výpisů z účtu bance dokazovali, kolik máte naspořeno? Naproti tomu stačí jediný počítač, který má v sobě uchovaný blockchain, aby se zachovala historie všech plateb. Je to vlastně obrovská účetní kniha, do které má přístup každý.

Budoucnost btc

Alfou a omegou je přijetí modelu kryptoměny jako platidla. Počet obchodů a služeb, které tak už činí, roste geometrickou řadou. Roste také počet investorů, kteří kupují virtuální měnu s výhledem na jeho velké zhodnocení – i s přijetím poměrně velkého rizika při současných výkyvech kurzu bitcoinu. Vznikají nové investiční fondy, které už se specializují na finanční produkty, spojené s bitcoinem.

Vzniká celá řada dalších alternativních měn, které jsou buď přímými klony BTC, nebo pracují na podobných principech – většina má sice spíš spekulativní charakter, ale s některými se seriózně platí a předpovídá se jim velká budoucnost. I když mají některé kryptoměny velké ambice, překonat a předstihnout bitcoin se jim s největší pravděpodobností ale nikdy nepodaří. Velká část z nich, např. Litecoin, Ethereum, Monero, nebo snad i tajemný Grin s technologií Mimble Wimble bude bitcoin různými způsoby doplňovat.

Vznikají úplně nová odvětví byznysu a technologií, start-up firmy, které začínají využívat příležitostí spojených s rozvojem kryptoměn.

Bitcoin navíc není jen měna a platidlo. Využití celé platformy, na které je založen, je daleko širší – může sloužit např. jako dokonalá forma elektronického podpisu, ověřování, hlasování,  apod. K těmto účelům již dnes vznikají nové aplikace a brzy to může být jedním z nejlukrativnějších odvětví nejen v počítačovém byznysu. Stejně jako mnozí označují bitcoin jako nejlepší investici desetiletí – přinejmenším… 

 Simplecoin směnárna

Sdílejte s přáteli:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..