microsoft začal přijímat bitcoin

Breaking news – Microsoft podporuje platby bitcoinem

 

Microsof je největší společností akceptující bitcoin

Bill Gates v říjnovém rozhovoru pro Bloomberg TV mluvil o bitcoinu jako o technologii, která má potenciál přinést inovace do platebního průmyslu. I přes jeho výhrady k anonymitě bitcoinu vyjádřil podobným projektům podporu a nyní se ukazuje, že nezůstal jen u slov.microsoft začal přijímat bitcoin

Ve čtvrtek 11.12.2014 se začala bitcoinovou komunitou jako lavina šířit zpráva, že Microsoft začal podporovat platbu bitcoinem. Vzápětí vyšla i oficiální zpráva na firemním webu.

Microsoft je nyní největší společností, která za své zboží umožňuje zaplatit bitcoiny. Ke spolupráci byla vybrána platební brána Bitpay.

Platba bitcoiny zatím s omezením a ne pro všechny

Akceptace bitcoinu technologickým gigantem však zatím není stoprocentní. Kryptoměnou nejde zaplatit přímo za produkt, zákazníci si bitcoiny nejdříve musí nabít u Microsoftu účet. Potom mohou zaplatit za software ve Windows Store a další digitální zboží – např. hry v XBox Live.

Platí to také pouze pro zákazníky z USA. Obchodní ředitel BitPay, Sonny Singh však v interview pro Coindes uvedl, že je to jen začátek a společnost má do budoucna globální vizi:

„Microsoft má dlouhodobou vizi pro bitcoin, BitPay a blockchain. Prodej digitálního zboží v USA je logicky jen prvním krokem, chtějí expandovat do Evropy a dále do celého světa a v rámci zavádění nové měny přidávat další produkty. Přemýšlí o všem čtyři kroky dopředu a jejich globální plány jsou velmi inovativní, velmi agresivní a velmi strategické…“

Podle Singha je Microsoft bitcoinem nadšený „odshora až dolů“ a dává jasně najevo, že svoji podporu bitcoinu myslí vážně.

Co to může znamenat pro bitcoin?

Oznámení Microsoftu je pro bitcoin a jeho další rozšíření jednou z nejdůležitějších událostí tohoto roku. Kurz bitcoinu se ihned po zveřejnění zprávy posunul o něco výše (nijak výrazně), to hlavní však přijde, až to začne docházet i ostatním. Microsoft je jasným příkladem toho, že je s bitcoinem třeba počítat jako s technologií budoucnosti. Pochopil to Dell, Overstock, nedávno také PayPal a podle všeho se zdá, že r. 2015 přinese mnohem víc podobných zpráv.

Bill Gates podporuje bitcoin

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Čeká se však také  na rozřešení dlouho odkládaných rozhodnutí, především v legislativě a postoji státních finančních institucí – Bitlicense v New Yorku, závěry pracovní skupiny Evropské centrální banky a postoj EU ke kryptoměnám apod. A právě to, jak se k bitcoinu budou stavět velcí hráči byznysu, může být jedním z rozhodujících faktorů, který bude takováto rozhodnutí ovlivňovat.

Co myslíte, bude r. 2015 rokem bitcoinu?

Zdroj: Coindesk, Microsoft.com Foto: Wikipedia, TheStack

 burza binance

4.9/5 - (7 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..