Bitcoin testuje 30 000$ a Terra se vrací na scénu. Obstojí její nová verze?

Bitcoin dnes (30.5.) překvapil po delší době růstem z úrovně 29 000$ na úroveň 30 000$. Předchozí dny se nesli v duchu stálé frustrace, kdy cena Bitcoinu několik předchozích týdnů víceménně konstantně klesala.

Bitcoin rovněž v předchozích dnech neukazoval dobrý výkon v porovnání s akciemi. S&P 500 si 27. května připsal 2,47 %, zatímco index Nasdaq Composite vzrostl o 3,33 %. Bitcoin tedy dnes dohnal co dohnat měl.

Na rozdíl od bitcoinu akciové trhy maximálně využívaly pokračující sestupný trend síly amerického dolaru.

Index amerického dolaru (DXY) dne 27.5. kroužil kolem 101,6, což je pokles z maxima 105. Takový peak byl naposledy viděn v roce 2002.

Do Kwon potvrzuje znovuzrození LUNY

Velkým tématem těchto dní je znovuspuštění altcoinového projektu Terra Luna, který oznámil jeho duchovní otec Do Kwon. Uvedení protokolu Luna 2.0 na trh se setkalo s velmi liknavým výkonem,

Spoluzakladatel společnosti Terra Do Kwon dne 28.5. potvrdil spuštění nového mainnetu pro interní token Terra (LUNA).

Společnost Terraform Labs začátkem soboty spustila novou verzi blockchainu Terra 2.0 s. Zhruba o 12 hodin později token (na některých burzách označený LUNA2) ztratil téměř 73 % své původní hodnoty.

V době psaní tohoto článku ovšem LUNA2 výrazně narostla o 55% a dnes se obchoduje na úrovni okolo 9 USD. Jestli je tato hodnota udržitelná je ovšem otázkou k diskuzi.

Tokeny LUNA byly k dispozici pro obchodování na burze kryptomen Bybit asi 10 minut po spuštění a přibližně o hodinu později také Kucoin také oznámil, že umožňuje obchodování nového tokenu.

V současnosti se LUNA obchoduje na sedmi různých burzách – Bybit, Kucoin, Kraken, MEXC, OKK, Bitrue a BingX. Žádná z burz neumožnila obchodování s futures LUNA. Generální ředitel společnosti Terra, Do Kwon, na Twitteru se drží zkrátka a příliš současné dění okolo nového mainnetu nekomentuje.

Investoři nové Luně nedůvěřují

Řada influencerů a analytiků je vůči uvedení nové Terry skeptická. Například známý youtuber Ben Amstrong, známý pod přezdívkou Bitboy, k situaci řekl: „Už nikdy nekupujte Lunu“

Část kryptoměnové komunity se drží původního tokenu, který byl v den uvedení LUNA 2.0 přejmenován na Terra Classic (LUNC), často se však označuje jako LUNA Classic.

Ta podle dat z CoinMarketCap klesla v den uvedení nové verze o 29% na úroveň 0,00009031 USD. LUNC má zřejmě již doby své největší slávy za sebou. Ještě minulý měsíc se totiž obchodovala na ATH na úrovni 119,18$. Poté přišel obrovský krach, který neměl v kryptoměnovém prostoru obměny.

Více o tomto incidentu můžete zjistit v tomto článku:

„Přišel jsem o vše“ Kryptoměna Luna klesla o více než 99 procent za méně než 24 hodin

Nová verze LUNA2 pustila do oběhu pouze 21 milionů tokenů, z celkového množství 1 miliardy. Další tokeny budou vypuštěny do oběhu v několika fázích. To se samozřejmě projeví na ceně.

 burza binance

Sentiment trhu ohledně LUNA2 zůstává negativní. Řada hodlerů staré LUNC se snaží alespoň částečně pokrýt své ztráty a své nové tokeny pravděpodobně prodají při prvním zvýšení ceny. Budoucnost projekt LUNA2 je tak přinejmenším nejistá.

A co další altcoiny?

Ani ty si nevedou příliš dobře. Například velmi známý projekt Celsius (CEL) dokázal klesnout z hodnoty 0,80 dolaru na přibližně 0,50 dolaru za méně než týden.


CEL/USD 1-hodinový graf (FTX). Zdroj: TradingView

Projekt Hex (HEX), potkal podobný osud, když klesl z těsně nad 0,11 dolaru před týdnem na minima pod 0,05 dolaru.

Ačkoliv Bitcoin v posledních 7 dnech narostl průměrně o 2.40%, téměř všechny ostatní kryptoměny v TOP10 podle tržní kapitalizace za poslední týden odepisovaly jednotky procent své hodnoty. To je způsobeno mimo jiné i negativní náladou na trhu, při které altcoinoví spekulanti přesouvají své investice do Bitcoinu a stablecoinů.

.

Nakupujte a prodávejte kryptoměny na největší kryptoburze Binance!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

3/5 - (1 vote)
Anon
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..