bitcoin cash analýza

Bitcoin Cash a ring volný – kdo vyhraje? Analýza

.

Asi by to nebyl Bitcoin, kdyby nebyl plný zvratů. … tak počkat, tohle jsem psal už minule… To ovšem na věci nic nemění. Zvraty byly a to dost zásadní.

Odložení SegWit2x poslalo cenu bitcoinu dolů

Asi nejvíce trhem zahýbalo odložení SegWit2x. Proč to? No, tvůrci, nebo spíš propagátoři a příznivci prostě došli k názoru, že takový zásadní fork by Bitcoinu jen uškodil, zejména pokud by jej nepodpořilo tolik těžařů. Pár hodin po vydání odkladu se však na internetu začaly objevovat zprávy jiných příznivců, kteří začali tvrdit, že fork přesto bude. Těžko říct, uvidíme.

Rozhodující je, co to udělalo s cenou bitcoinu. Nejprve si na čínských futures uvědomili, že po odvolání forku zřejmě nedojde k tolik očekávanému poklesu ceny BTC a tak srovnaly cenu s okolním světem. V té době byl rozdíl mezi spotem a čtvrtletními futures víc jak 500 USD směrem dolů. Toto prudké zvýšení ceny na čtvrtletkách zřejmě vzbudilo některé roboty, kteří začali růst ceny kopírovat a vytlačili tak cenu bitcoinu až k 7900 USD.

Následný vývoj však ovlivnili spekulanti, kteří, vědomi si toho, že jejich toužebně očekávaná (další) dividenda bitcoinu byla zrušena, začali se bitcoinu zbavovat. Už pro ně prostě nemá cenu. A tak začala cena Bitcoinu padat a od čtvrtka se propadla z průměrných 7400 USD až na dnešních 6160 USD a vypadá to, že propad zatím nekončí.

Hype na Bitcoin Cash

Zajímavé je, že zejména během soboty výrazně posílily bitcoinové „odštěpky“ a to nejen Bitcoin Cash, ale i Bitcoin Gold. Můj názor je takový, že jde o uměle vyvolaný HYPE, možná dokonce s cílem realizovat strategii PUMP&DUMP, jinými slovy současné stoprocentní růsty na obou sh… pardon odštěpcích jsou jen důsledek manipulace s cenou ve snaze nalákat spekulanty, kteří houfně opouštějí bitcoin, zklamaní z toho, že nic nebude. Prosím, raději se držte dál.

O bitcoinových odštěpcích by se dalo napsat spoustu. Za sebe napíšu, že z hlediska technologie nepřináší nic nového, žádný vývoj, naopak, jsou krokem zpět. Bitcoin Cash pouze zvětšuje blok, aniž by řešil palčivé problémy Bitcoinu, které v zásadě vyřešil SegWit. Bitcoin gold pouze změnil těžební funkci, což není nic, co by v tuto chvíli bylo zásadní pro Bitcoin.

Dost řečí, pojdme si malovat grafy.

kurz bitcoinu listopad analýza

Pokud se ptáte, kam to až může padnout, tak jsem vám to na grafu vyznačil. Čistě teoreticky se můžeme podívat až na 5110 USD, což je poslední minimum potom, co bitcoin navštívil pásmo 5000 a výše. Od té doby jsme žádnou velkou korekci neměli. Podle mého názoru se však bude cena pod 6000 USD postupně rovnat a případně otáčet, pakliže se tam vůbec dostane. Pokud je to celé pod vlivem manipulace, pak bych očekával korekci této korekce

Doporučuju s nákupem počkat do pásma 5000-6000. Výše se nakupovat nevyplatí. Prodej – pokud jste neprodali, tak zatím neprodávejte.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKEX futures, tamní top traders sází na long v poměru (53:44) hlasů a co do oběmu 35:18

Bitfinex má shorty a long v rovnováze (21:21)

Dolary pro long pozice lze získat z úrok kolem 0.1%, stejně jako minulý týden. Bitcoiny si lze půjčit za 0,03% za den, což je mírný nárůst (z 0,025% minulý týden)

Doporučení: Zatím neprodávat, dokupovat spíš pod 6000 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

5 comments

 1. neporadis

  Toto s analizou nema nic spolecneho akorat zbozna prani autora a je cetjit ze BCH prodal nekde za 150 dolaru… A ted na nej plive. Hodne amaterske.

 2. karel macha

  no mně se to zdá že to spadlo málo takže pokud se už neobjeví kolem 5000 usd tak cena poroste k 15 500 usd že ano

 3. mendrit

  Starší ale zajímavý ( Jul 30th, 2017)
  Traders, certain information has come to my attention that is causing me grave concerns and i feel it is my duty to warn each and every one of you.

  We all know the scaling drama has caused a huge rift, resulting in bitcoin forking into the soon to be „Bitcoin Cash“.

  I know many have large holdings and savings in bitcoin, and are ‚hodlers‘ and will never sell, so when the selling starts, you may lose everything if you don’t also sell.

  Gentlemen, this is certaintly not going to be gentlemen.

  Certain information has come to light from back room channels, sources i cannot disclose ~ even writing this post will probably reveal my source – but i feel by gods will, I must warn you all.

  Selling is coming. Selling the likes of which hasn’t been seen since MtGox era.
  Already as i type this, battleships of bitcoin are being shorted on all major exchanges.

  Gentlemen, The enemy, the big blockers, have colluded and joined forces. The chinese, Jihan & co have put together a plan to replace bitcoin with bitcoin cash.

  The plan goes like this:
  Chinese miners (f2pool, antpool etc etc) have organised with major exchanges (via/huobi/okcoin etc) to support and launch bitcoin cash.
  Initially they will let everyone who wants to sell, sell.
  Once the coin has bottomed out, and everyone who wanted to sell has sold, they [chinese miners/jihad/chinese exchanges] will begin accumulating lots and lots of bitcoin cash.
  They will then begin to pump the price to around 0.1 BCC/BTC – 10%
  The big pools won’t mine it ~ they will let the smaller pools see the returns from mining this expensive, but low difficulty coin and start mining it.
  Later, the larger pools will join, and as we know, jihad has ALOT of hashing power, their plan is for bitcoin cash to have more hashing power than bitcoin ~ and lets be honest, once t he chinese move over, that is pretty much it.
  Around this time, the ‚hard fork‘ section of segwit 2x is not going to happen ~ it never was – Bitcoin cash will then be seen as the original NYA coin..
  At that point in time, Bitcoin cash will be on all major chinese exchanges, possibly some western exchanges aswell, and have majority hashing power. Western companies & other merchant providers (BitPay – @Spair) etc – paid off by bitmain etc will go along with the new bitcoin cash narrative and will push for the ‚bitcoin cash‘ to be called ‚bitcoin‘ on all their platforms, leaving only coinbase et all which will then be the odd ones out..

  Now comes the scary part, The old bitcoin, the bitcoin we know and love, is going to get DESTROYED.
  What determines a coins success ? It’s market cap.
  Big old school blockers and miners are going to dump bitcoin back to the bottom, they will take literally billions and billions of dollars out of bitcoin. They will use the money to fund the marketing, and development, or ‚bitcoin cash‘ – Think, Bitcoin core – FIRED. Think – forbes article, „why bitcoin miners and companies are moving to bitcoin cash“ – think – „Why the market is chosing bitcoin cash as bitcoin not bitcoin core“ – They wil lsay the market has spoken, that people have voted with their money.

  Right now, massive huge shorts are being built, already on finex, shorts are at 32k – not seen since $200 these kinds of numbers of shorts, and its climbing, all the t ime, consistently, they have ALOT of coins to short.

  The most painful kind of selling, is where it never bounces and if you remember MtGox from $1000 to $70, you’ll remember what no bounces feels like ~ and I can tell you. This won’t be any better.

  Good luck all, remember – fair warning.

  Below is I grabbed, i also have some slack and telegram logs, I will sort them out later when i get back, i just want to confirm what I can safely disclose first for my own protection.

  Email from [alice] to [bob] – http://imgur.com/a/FcZIp

 4. Jirka

  Ani omylem vycisti se hasrate ktery je uz skoro vycusteny a btc si pojede to svoje 6300 dneska prolomil…ten se vracet dolu uz nebude..analyza uplne k nicemu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..