bitcoin růst kurzu

Bitcoin – analýza. Kdy překonáme hranici 600 dolarů?

Po delší době stagnace kurzu bitcoinu přišlo dlouho očekávané oživení trhu. Naplňují se tak předpovědi z předchozích analýz a  série pozitivních zpráv ukončila dlouhodobý sestupný trend.

Nový růst o desítky procent

Bitcoin se dlouhých 7 týdnů držel těsně nad silným supportem na vyprodaném trhu s nejnižším RSI od r. 2012. Za poslední týden se však kurz zvýšil o více než 30% a zastavil se na nedělních 593,48 $ !

bitcoin graf růstu

Z dlouhodobého hlediska je to jasné odražení ode dna sestupného trendu a lze předpokládat pozvolný růst kurzu bitcoinu na 700 $ a výše. Nejbližší silná rezistance čeká kolem hranice 750 USD, po jejím překonání však můžeme očekávat další růst na 900 $ a přes tisícidolarovou metu na nová dlouhodobá maxima.

Bitcoin – krátkodobý výhled na dny

Ačkoliv se dá pro nejbližší dny očekávat testování odporu kolem kurzu 700 – 750 USD, je nutné upozornit na některé indikátory, které ukazují na možné zpomalení současné rychlé křivky růstu a vysokou pravděpodobnost několika korekcí v polovině tohoto týdne.

Na denním grafu je vidět, jak nedělní špička maxima 593.48$ překonala cenu 590$ z 22.3 – 27.3.2014.

Další růst na 640 – 650$ a 700$ je pravděpodobný, ale denní graf také ukazuje, že aktuální cena 565 – 593$ je na horní hranici Billingerova pásma a RSI i StochRSI na denním grafu se blíží k hodnotě 80 –  to ukazuje na překoupený trh po rychlém růstu.

Někteří obchodníci tak zřejmě využijí současný 30% nárůst ceny a bude pro ně dobrou příležitostí pro uzavření krátkodobých pozic.

bitcoin analýza kurzu

Po překonání hranice posledního maxima tak lze pro nejbližší dny očekávat aktuální  růst nejdříve na 630 – 650 $/BTC a dále dle výše uvedeného dlouhodobého vývoje.

Bude-li tato hranice nadále odolávat, může být při korekci na 0.382 Fibonacciho úrovně vhodná cena pro nákup od 550 $ – 537 $ se stop pozicí 536.90$.

O dalším vývoji kurzu BTC si nadále můžete přečíst na tomto místě v pravidelných analýzách, nebo v e-mailovém zpravodaji, kde se můžete zdarma přihlásit k odběru novinek.

Zdroj: Bitfond.com

728x90

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂
Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..