bitcoin analýza trvající akumulace

Bitcoin analýza: Akumulace pokračuje navzdory nejistotě

Trh s kryptoměnami v posledních týdnech ovládl strach. Podle relevantní metriky jsme se dokonce dostali do pozice “extrémního strachu”, která ukazuje velkou nejistotu a obavy investorů na trhu. 

fear&greed index graf

Pokud chceme správně pochopit nynější korekci, tak je nejprve nutné se podívat na to, o jak velkou korekci se jednalo. 

bitcoin D graf říjen 2021

Na grafu výše máme nynější cenový pohyb. Od přibližného dna vzrostla cena bitcoinu o 80%. Nynější korekce o velikosti 25% je tak v podstatě běžným jevem, který nicméně výrazně posílily dvě tendence. 

Jednak byl předchozí pokles tak masivní, že část trhu předpokládá, že nyní vidíme dead cat bounce a tedy odraz mrtvé kočky. Této formaci na grafu se takto říká, protože reprezentuje fakt, že mrtvá kočka moc vysoko nevyskočí – v podstatě se na trhu vytvoří macro lower high. Velká část trhu je nyní bearish a vidí právě nynější situaci jako počátek bear marketu. 

Druhým důvodem je nejistota na trhu, kdy vysoké ceny v podstatě tvoří nestabilní prostředí, které se lehko ovlivňuje negativními zprávami. Investoři se tak nyní bojí už dvacátého čínského zákazu kryptoměn.

Druhá vlna strachu přišla také z Číny.Potenciální kolaps státní společnosti Evergrande vyvolal mírnou paniku na klasických trzích a ta se s větší silou přenesla do světa kryptoměn, na které ovšem Evergrande nemá vliv (pohyby akcií samozřejmě na krypto vliv mají, ale zde jsme mohli vidět spíše menší poklesy).

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

SP 500 graf 

Na grafu S&P 500 můžeme vidět, že za poslední 4 týdny vznikl 5% propad a trhy jsou nyní spíše nejisté. To se právě promítá i do kryptoměn. Spojení korekce, nejistoty na akciových trzích a čínského FUDu tak vyústilo v extrémní strach na trzích. 

Co se ovšem děje doopravdy je, že vidíme odraz od 20 WMA, což je prozatím solidní signál pro pokračování bull marketu v případě, že 20 WMA udrží cenu bitcoinu. 

btc graf 20WMA týden

Podobnou situaci vidíme i na druhé největší měně Ethereum. Zde se poměrně přesně kopíruje graf BTC a Ethereum je tak v identické situaci. 

ethereum týden graf

On-chain akumulace pokračuje

V rámci on-chain analýzy vidíme pokračování nastaveného trendu. Akumulace probíhá na úrovni long-term hodlerů a velryb. Za posledních 30 dní akumulovaly velryby pravidelně bitcoin a celkově nabraly přes 35 tisíc BTC. To znamená, že velcí hráči respektovali pořekadlo Buy the dip. 

odliv bitcoinu z burz graf

Na úrovni burz vidíme, že pokračuje odliv BTC, což je opět známka akumulace. Investoři ( v tomto případě dlouhodobí hodleři a instituce) nadále akumulují. 

likvidita bitcoinu na burzách

To se projevuje primárně v rámci indikátoru počtu BTC na burzách. Zde můžeme vidět stabilní trend poklesu v počtu likvidních bitcoinů. Pokračování tohoto trendu ilustruje zájem o vyvádění peněz z burz a tedy záměr na jejich dlouhodobější uchování. 

bitcoin nenulové adresy graf

 burza binance

Předchozí grafy pak můžeme vložit do kontextu počtu adres s nenulovou balancí. Právě tato metrika dobře ilustruje fakt, že nynější rally je hnáno velrybami a dlouhodobými hodlery. Nenulové adresy totiž stagnují, což znamená, že nevznikají nové adresy a to ukazuje na to, že do prostoru nepřibývá mnoho nových investorů z řad retailu, kteří tento indikátor táhnou nahoru. 

Díky tomu máme poměrně velkou jistotu, že nynější vzestup nebyl hnán nově příchozími (pravděpodobně nicméně nakupují nové instituce, ale ne retail). Budou to až právě spekulanti , kteří ženou cenu nahoru v poslední fázi bullrunu, protože přichází proto, že trh prostě silně roste a ne kvůli fundamentální hodnotě. Chtějí se tak říkajíc svézt s trendem.

akumulace a likvidita bitcoinu graf 

Akumulaci také potvrzuje pohled z druhé strany, kdy nelikvidní bitcoiny jednoznačně tvoří většinu trhu a trend jasně ukazuje, že každý dip je vlastně poměrně rychle skoupen a čím silnější dip, tím větší míra akumulace.

short term graf hodlerů 

Na závěr zde máme graf, který ukazuje tu nejpozitivnější zprávu. Počet Short term hodlerů je na nejnižší míře, což obvykle koresponduje s hlubokým bear marketem, ve kterém se teď nicméně rozhodně nenacházíme. Bear market je obdobím největší akumulace pro long-term hodlery a fakt, že největší akumulace probíhá i na takto vysokých hodnotách značí, že se pravděpodobně nacházíme v období sekundární akumulace.

Závěr

Pokud hranice 20 WMA nyní vydrží a bude pokračovat vzestup, dalo by se rozumně očekávat, že stojíme na úplné hraně dalšího býčího pohybu. Akumulace ze strany dlouhodobých hráčů ukazuje jednoznačně na růstový trend.

V úvahu je nicméně nutné brát i možnost zhoršení světové ekonomické situace, která by následně dopadla i na kryptoměny. Pokud by ovšem světová ekonomika za pomocí podpůrných opatření národních vlád nadále rostla, tak kryptoměny v podstatě čekají na příval nových investorů z řad retail spekulantů. 

Spekulujete na altcoinech?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

.

5/5 - (7 votes)
Adam Kracík
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..