bitcoin analýza Vánoce

Bitcoin – aktuální analýza. Vánoce, čas nákupů

Bitcoin na Štědrý den bez překvapení

Zdravím všechny spekulanty a přeji krásné prožití vánočních svátků. Určitě nyní prožíváte víc Vánoce, než vývoj na bitcoinových burzách, a tak nebudu zatěžovat rozsáhlou analýzou. Vývoj ceny bitcoinu v posledních dnech byl víceméně očekávaný, to si můžete ověřit na předchozí analýze, snad až na ceně obrátky, která byla vyšší, než jsem předpokládal. Den před Štědrým dnem se cena vyšplhala na $340, od té doby klesá a v době psaní článku byla $318.

Povánoční výprodej – čas k nákupům…

Jak vidíte, analýza se moc nezměnila. Konzervativní cílová částka je na úrovni $304.

bitcoin analýza Vánoce 2014

Pokud by došlo k obratu na téhle úrovni a následně by cena vystoupala nad $340, mohlo by se začít blýskat na lepší časy. Na druhou stranu, stále je zde vysoká pravděpodobnost, že se podíváme hluboko pod $300, přesněji někam k $276, což je má druhá cílová částka pro následujících několik dní. I nadále platí mé doporučení, že by taková cena byla výhodná pro dokoupení pozic a naředění těch ztrátových. Je přece čas povánočních slev …

Vše nejlepší v Novém roce.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

5 comments

 1. FB

  Důvodů je spousta, hlavně malá poptávka a stálý prodejní tlak – mimo jiné díky pákovým obchodům na Bitfinex apod. Dnes přibyl další důvod – burza Bitstamp stopla obchodování, výběry a depozity – kvůli pravděpodobnému hackerskému útoku. Hodně informací se dá najít buď na Reddit.com, nebo v češtině na Facebooku ve skupině Česká bitcoinová komunita

 2. defender

  http://www.kitco.com/finance/bitcoin/

  http://search1.bloomberg.com/search/?content_type=all&page=1&q=bitcoin

  …je veľa parametrov, ktoré môžu ovplyvniť svet, nielen Bitcoin a iné cryptomeny. Teraz nemám veľa priestoru na rozbalenie debaty, ale pokiaľ cena ropy bude smerovať k $40, ďalej $ posilňovať až blízko 1,0 za € , svetové akciové indexy dosahovať historické maximá, BTC nám bohužiaľ bude padať k $150-$120 v 05, 06_2015.

  Bohužiaľ za dnešných podmienok, až krízová situácia kontinentálneho charakteru, odhalí potenciál BTC, LTC, … pokiaľ ovšem niekto nezhasne úplne a nevrátime sa do doby bronzovej. Ale, aby som nebol až taký pesimista, podľa môjho názoru, éra príde okolo 2020. Vtedy si mnohí spomenú a povedia “ …,že som ja do toho vlaku vtedy nanastúpil!!!“ Trpezlivosť a dlhodobý pohľad vytvára, podľa mňa, veľmi pozitívnu perspektívu. Dnes za BTC toho moc nekúpim a ani nezaplatím (napr.elektrinu, jedlo, bývanie, vzdelanie, nebodaj benzín či diesel…). Ak táto situácia nastane, potom bude mať 1BTC hodnotu $1.000.000 a viac, omnoho viac.

  Úvaha nakoniec: Ak by jedného dňa prestali existovať natlačené papieriky (EUR, USD, GBP, RUB, …a obrovské množstvo naviazaných derivátových nástrojov) a oficiálnym platidlom by sa stal BTC, tak jeho hodnota by sa dala vyjadriť ako: celosvetové GDP / 21miliónov BTC , čiže 85.000.000M / 21M, čiže 1BTC=$4M.
  A dnes plačeme, kleslo nám to z 340 na 270! Alebo z 1.100 na 120?!?

  …pekný zajtrajšok!

 3. Bugshunter

  Zdravím, dívám se dívám, jak kurz pozvolna padá dolů a nemohu najít žádný důvod kromě prodeje zabavených Bitcoinů ze Silk road. Nevíte někdo, kde se dá něco o dalším vývoji přečíst. Ne, že bych blednul, ale pomalu se odkrvuji, tak bych rád nějaké informace. Díky předem, pokud by někdo poslal nějaký odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..