bitcoin fomo

Kurz bitcoinu – analýza. Kdo to pořád nakupuje?

.

V posledních dvou týdnech získal bitcoin značnou popularitu, která jej poslala až nad hodnoty 10000 USD. Tímto pohybem samozřejmě získal značnou popularitu a tak pořád dokola.

Dokud bude poptávka, bude se kupovat

Růst bitcoinu v posledních dnech připomíná šílené rally. Do nákupu se začínají vrhat obyčejní lidé, kteří mají strach, že by mohli přijít o investici svého života. Vždyť bitcoin tento rok vyrostl už víc jak 10x. Tomu se říká FOMO a Bitcoin se teď už nachází v jaké si super FOMO fázi. Je otázkou, jak dalece to může pokračovat.

Dnešní analýza se nebude snažit předpovědět, kam půjde cena bitcoinu. Dokud bude poptávka, tak půjde nahoru, to je jasné. Zkusme se ale podívat, jestli z grafu dokážeme vyčíst, při jaké ceně by už došlo k překlopení do prodejní fáze. Až to řachne… a ono to jednou řachne… bude dobré vědět, kdy už začít prodávat…. Tedy ten kdo drží od poloviny roku 2014, ten je se současnými cenami v pohodě a pohyb o 1000 dolů ho hned nerozhodí, ale i tak by byla škoda o hodně peněz přijít, když jsou vlastně skoro zadarmo.

bitcoin 2017

Kdy přijde návrat z výšin?

Předpokládejme, že růst narazí na rezistanci. Teď je bezpředmětné, jestli bude kurz bitcoinu 11400 USD, nebo výše. Jednou tam rezistance bude. Pak dojde k propadu na úroveň 61% odmazání předchozího růstu, kde se to může zastavit a odrazit. Bude záležet na poptávce, jaká bude snaha to otočit.

Osobně se domnívám, že původním kanále vznikne nějaká nákupní oblast, a linie označená jako prodejní bude supportem. Její proražení bych považoval za signál k prodeji. Ale pozor, nemělo by dojít k proražení velkým výprodejem, protože pro takové situace je ta linie velice daleko a mohla by vytvořit falešný signál k prodeji (a pak dojde k odrazu)

Proto zatím radím držet a případně pomalu odprodávat. Nakoupit bude možné v nákupní zóně, ale pokud by se trh pomalu dostal pod tuto linii, tak začít prodávat. Při návratu z výšin lze očekávat nějaké nákupní pasti.

Sentiment na trhu, burzy a úroky z půjček

Na OKEXu postupně klesá sentiment z optimistického longu na neutrál. Objemově jsou obě pozice zastoupené stejné.

Na Bitfinexu je stav 26:12 ve prospěch longů

Dolary na páku lze pořídit v průměru za 0,089%, což je v zásadě setrvalý stav. Nezájem o short srazil úrok z bitcoinů až na 0,0226% (z 0,04%)

Doporučení: Držte a po částech odprodávejte. Pokud dojde k poklesu, lze dokoupit v nákupní zóně, ale při překročení prodejní linie prodávat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 bitcoin burza coinmate
Ondřej Novák

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 18BSM9B1dZTMGcLfs2Dck868fjgwrwhjk4 Donate LTC address: MK5Y1qyAR1VfokE1jRRw1z2oDJMyVvP7Bq
Ondřej Novák

Podobné články

8 comments

 1. michal mazan

  Hlavne to chce klidek ! BTC sa bude pomalicky splhat az k milionom USD za jeden BTC, lebo ich je malo v porovnani s trilionmi USDvo Fiat menach. 🙂

 2. MMXA

  Technická analýza a křišťálová koupě jsou v úspěšností předpovědi asi tak nastejno. Články o BTC čtu od dobty, kdy cena BTC byla cca. 300 USD – pokaždé když to vyletělo a víc jak 20% tak se začlo psát jaká je to bublina a před námi je jen sešup dolů. No dnes jsme na cca. 15000USD.

 3. aLJ

  S chystanymi BTC futures na CME, CBOE a ted uz i Nasdaq si nejsem jisty, jestli prodavat nyni je opravdu dobry napad

 4. arote

  Za průměrný život 75 let při 2% inflaci klesne hodnota fiat měny ze 100% na 1/(1.02^75)*100=22.6% a to je ještě vysoké číslo, protože realita (např. 90-tá léta) může předčit očekávání. Ti jenž zažili Adolfa, Eduarda, Klementa, Václava by mohli vyprávět, o co všechno přišli a nebyly to jen iluze. Celkově za svůj život byli znehodnoceni na mnohem méně než 22%.

  Ve Švýcarsku je za lichvu považován roční úrok 15%. Na bitfinexu (1+0.089/100)^365dní = 1.3836x je roční úrok 38.36% na $ (hotový křesťanský odpustek, protože šéf je asi antikrist), který se nyní běžně půjčuje u brokerů za úrok < 3% a kde je k tomu spread…

  cena BTC = kapitalizace / počet_mincí
  2x vyšší kapitalizace = 2x vyšší cena BTC; 10x vyšší kapitalizace = 10x vyšší cena BTC
  Otázkou je: „Kdy bude cena BTC za 1M$?“, což je kapitalizace o velikosti ~1% uloženého v daňových rájích. Bodový nárůst za den mezi dny korekcí se zrychlil 3x oproti kolu předchozímu (na ~270bodů/den). Kdo zaváhá, zůstane ekonomický kastrát.

  Vidíte ty plašany? Předčím tak asi mohou utíkat? Je to jasný, je to jasný, je to jasný. Další zločinci prchající před zákonem. Ralfiku připoutej se!

 5. Martin

  „Osobně se domnívám, že původním kanále vznikne nějaká nákupní oblast, a linie označená jako prodejní bude supportem.“ – nerozumím slovu, mohl byste pro nás smrtelníky ty odhady budoucího vývoje z grafu sepsat nějak lidštěji – třeba „V křišťálové kouli vidím a když jsem si vyložil karty nastůl, tak eso znamená, že kurz na 11.250 USD/BTC půjde dolů? :))

  Technická analýza :)) To už fakt rovnou můžu jít k věštci a vyjde to nastejno 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *