Směnárny a burzy v České republice

V ČR je několik bitcoinových směnáren, nejedná se však o klasickou burzu, která automaticky páruje nabídky s poptávkami a nedochází zde k on-line vypořádání ceny. Proto jsou obchody pomalejší, nedosahují takových objemů, jako u Bitstampu, Bitfinexu, nebo BTC-E . Můžete zde koupit bitcoiny, litecoiny v dobrém kurzu i za české koruny.

Prověřenou a bezpečnou cestou pro nákup a prodej bitcoinů je směnárna Simplecoin, nebo burza BitStock.cz .

Přímo za koruny můžete také nakupovat i prodávat na burze Coinmate.io (pokud máte FIO banku, tak je to velmi rychlé, „dobití“ účtu na burze je prakticky instantní – viz tento článek)

V České republice můžete pro nákup a prodej bitcoinů využít také platformy, jako je např. holandská Anycoindirect, která pro nákup bitcoinů nabízí různé platební způsoby – přímou SEPA platbu v Eurech, nebo přes platební bránu TrustPay, napojenou na většinu českých bank.

Pokud bitcoiny na Anycoindirect prodáváte, můžete si nechat peníze zaslat opět SEPA platbou přímo na váš eurový účet, nebo dokonce i na účet u PayPal. Ten však lze použít pouze pro prodej BTC.

Kde koupit bitcoiny a altcoiny – burzy a směnárny

 • Coinmatespolehlivá a bezpečná burza se sídlem v Anglii a s českými majiteli, od léta 2016 umožňuje také přímé vklady CZK a obchodování v korunách – měnový pár BTC/CZK. Nízké poplatky (model „maker/taker“).
 • Coinbase – spolehlivá online peněženka a zároveň směnárna se sídlem v USA, jednou z výhod je možnost okamžitého nákupu BTC, LTC a ETH platební kartou. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz – Coinbase registrace a nakoupíte nebo prodáte kryptoměny za minimálně 100 USD, získáte jako bonus 10 USD.
 • Binance – nová a rychle se rozvíjející altcoinová burza – široký výběr altcoinů, na Binance jsou často umístěny nové měny jako první a tato burza je velmi oblíbená především mezi spekulanty na altcoiny, které po zalistování na burzu mají zatím velmi nízkou cenu s potenciálem rychlého nárůstu. Burza zatím nevyžaduje verifikaci s osobními doklady, pokud vám stačí denní limit 2 BTC na výběr (a to je opravdu hodně…)
 • Kucoin – progresivní altcoinová burza, na které najdete nové altcoiny a kryptoměnové tokeny po ICO hned mezi prvními, pokud hledáte altcoiny, které zatím nejsou zalistovány na větších burzách, budou mezi prvními na Kucoin
 • Bitstamp – burza jen pro nákup a prodej BTC, LTC, XRP a ETH. Podle sídla britská firma, fyzicky umístěná ve Slovinsku. Rychlé vklady a výběry, vysoké objemy obchodů, umožňuje SEPA platby.
 • Bitfinex – velmi populární a využívaná burza, kde lze využít i pákové obchodování a „shorty“. Pro zkušené tradery nabízí možnost využití tzv. swapů, kdy lze za poměrně zajímavý úrok poskytnout dalším traderům úvěr na pákové obchodování. Obchoduje se zde také s litecoiny – LTC a s Dash (dříve Darkcoin). 
 • Chcete vyzkoušet obchodování s bitcoiny nebo LTC? Zaregistrujte se přes odkaz – BITFINEX a využijte 10% slevu na poplatky v prvním měsíci vašich nákupů a prodejů.
 • Aktualizace – Bitfinex v lednu 2018 po přerušení přijímání nových klientů sice obnovil možnost registrací, ale s tím, že obchodovat můžete začít teprve potom, co složíte na obchodní účet nejméně 10.000 USD, nebo ekvivalent v kryptoměně.
 • Kraken – poměrně mladá, ale hodně využívaná směnárna. Obchoduje s BTC,  Litecoiny (LTC), Namecoiny (NMC) a XRP (Ripple). Platby v USD a EUR.
 • Coingi – mezinárodní burza obchodujíci páry jako BTC, LTC, Dash a další altcoiny
 • jak koupit bitcoiny, burzy a směnárny
 • Huobi a BTC China – největší čínské burzy, pro Evropany prakticky nevyužitelné, bez možnosti depozitu prostředků normální cestou.. Do prosince 2013 obrovské objemy obchodů, potom nařízení čínské vlády o zákazu plateb třetích stran, v současné době stále v provozu, kurz bitcoinu přibližně kopíruje ostatní burzy. Čínské burzy často obchodují i s dalšími měnami – litecoin apod.

Za nákup i prodej si ve směnárnách účtují poplatek, nejčastěji od 0,05% do 0,5% z objemu nákupu.

Další poplatky se odečítají při depozitu, nebo výběru peněz z burzy – většinou 1%, častý je požadavek na minimální částku výběru.

 bitcoin burza coinmate

Sdílejte s přáteli:

 1. Pavel Havelka

  Vynikající článek! Cením a děkuju za něj 🙂 Poloniex je super na obchodování litecoinů a Bitstamp parádní na Bitcoiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Send this to friend