Zprávy a novinky bitcoin

Výběr z Twitteru – tipy a zajímavé novinky

Ray Dalio možná přehodnocuje svůj pohled na Bitcoin

Ray Dalio se v minulosti vyjádřil, že bitcoin nejsou peníze. Blíže se o tom můžete dočíst v článku Ray Dalio – příběh jednoho špatného pochopení Bitcoinu. Nyní je Ray ochoten přehodnotit svůj názor poté, co mu jeden z jeho folowerů tweetnul, že by bylo vhodné, aby se znovu podíval na bitcoin. Obzvláště proto, že Ray hlásá otevřenost diskuze a dovede uznat svoji chybu. Ray tedy tweetnul, že si poslechne názory ostatních, že mu možná něco uniká. Sepsal tedy, kde vidí problémy s bitcoinem, které by se daly shrnout na:

 1. Bitcoin je příliš volatilní na to, aby byl směnné médium.
 2. Bitcoin je příliš volatilní na to, aby byl úložiště hodnoty.
 3. Pokud se stane příliš úspěšným, stát ho zakáže
 4. Nedokáže si představit, že by ho velké instituce začaly používat

Na tyto pochybnosti již v minulosti odpověděl Robert Breedlove v otevřeném dopisu Rayovi. Třeba Ray ve svém bádání narazí i na Robertův článek

Pod tímto twitterovým vláknem odpovědělo spoustu známých osobností z bitcoinové komunity. Kteří se snažili vysvětlit proč si myslí, že jeho problémy se buď v budoucnu vytratí, nebo jsou nepravděpodobné. Tedy pokud si Ray přečte všechny komentáře, je možné, že se jeho pohled částečně změní. Možná se dočkáme Raye i jako hosta v některém z podcastu zabývajících se bitcoinem. Pozvánek má víc než dost.

.

Nejlepší podcast, který jsem v poslední době slyšel

Preston Pysh a Robert Breedlove se sešli, aby probrali nejčastější nepochopení okolo bitcoinu. V podcastu probírají:

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

 • Které problémy se Bitcoin snaží opravit.
 • Co jsou tvrdé peníze?
 • Dovolí vláda Bitcoin?
 • Jak to, že je omezeno množství bitcoinů.
 • Centrální banky a teorii her.
 • Co si myslí Robert o časování trhu a obchodování.
 • Volatilitu ceny bitcoinu.

Spousta uživatelů tento podcast doporučuje a myslí si, že stojí za to. Stejně tak i já bych ho doporučil všem, kteří začínají s bitcoinem, nebo mají pochybnosti.

 

Pravidelný update grafu PlanB

PlanB, autor stock-to-flow modelu ceny bitcoinu, na konci každého měsíce tweetuje aktualizovaný graf. Díky cenovému nárůstu v posledním měsíci je uzavírací cena za měsíc listopad opět výš a tím pádem blíž k predikci modelu. V následujících měsících bychom tedy měli pozorovat stále prudký nárůst ceny, dokonce až někde k $240k, nebo dojde k odklonění od modelu a tím bude dokázáno, že nemá žádnou predikční hodnotu.

 

Willy Woo ukazuje graf podílu příjmu nejbohatších

Willy Woo, který dělá onchain i offchain analýzu bitcoinu, tweetnul zajímavý graf. Na tomto grafu je vidět podíl celkového příjmu 1 % nejbohatších. Do roku 1971, kdy dolar přestal být podložený zlatem, příjem nejbohatších klesal. Od roku 1971, kdy se celosvětově přešlo na fiat měnu, příjem 1 % jenom roste v porovnání s ostatními. Tedy dle statistik se během fungování fiat měn zvětšuje nerovnost bohatství.

 burza binance

 

Bitcoinový fond Grayscale je stále více oblíbený

Michael Sonnenshein, ředitel společnosti Grayscale, která je největším bitcoinovým fondem, v rozhovoru pro CNBC řekl:

“Pokud vklady v Grayscale jsou indikací, jací investoři se o toto aktivum (myšleno bitcoin) zajímají a jaké velikosti alokací jsou uskutečněna, pak to vypadá, že pouze začínáme.”

Tedy tím naznačoval, že instituční investoři se stále více obracejí na bitcoin jako na regulární investici a že lze očekávat nárůst zájmu.

 

Světový dluh roste

Jeroen Blokland je vedoucí v Robeco Asset Management a také píše finanční blog. Na svém twitterovém účtu sdílí velmi často různé grafy. V následujícím tweetu zobrazuje dluh a hrubý domácí produkt (GDP). Jde vidět, že dluh roste mnohem vyšším tempem než GDP. Aktuálně je dluh téměř 2x větší než GDP. Spousta osobností nyní poukazuje na tuto skutečnost a myslí si, že je dlouhodobě neudržitelná. A někteří dokonce predikují, že tento dluh bude smazán hyperinflací, jelikož je to nejmíň bolestná varianta z navrhovaných.

Další Twitter výběr bitcoinových novinek očekávejte opět za týden

.

4.6/5 - (11 votes)
Roman Mikulenčák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..